Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A Magyar állam elismeri a...

A Magyar állam elismeri a transzok nemváltását?

Figyelt kérdés
tehát ha 1 született nő férfinak mondja magát, avagy fordítva, akkor az állam csak a biológiai nemét ismeri el, vagy azt is amit kitalál magának?

2023. jan. 12. 07:15
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
15%
Csak a biológiait viszont átműttetheti magát amit a tb is támogat.
2023. jan. 12. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:

na az jó hogy csak a biológiait, az viszont sajnálatos hogy a tb támogatja

:( köszönöm a válaszod

2023. jan. 12. 08:10
 3/32 anonim ***** válasza:
68%
Csak a születési nemet fogadják el és a tb semmit se támogat magyarban. És ráadásul sajnos még az embereket is ellenük uszítják hamis vádakkal
2023. jan. 12. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
20%

Szerencsére nem.


Mindenki az, aminek születik.A plasztikai műtétek ellenére, egy átoperált férfi, férfi marad.

2023. jan. 12. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:

#3

nincs uszítás, csak tények

2023. jan. 12. 08:42
 6/32 anonim ***** válasza:
53%
Járj utánna a dolgoknak és próbáld megérteni a másik embert és máris érteni fogod hogy magyarban milyen borzalmas a helyzet.
2023. jan. 12. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
16%

Az ember biológiailag vagy férfi vagy nő. Az, hogy minek érzi magát, az ő dolga. Át is műtetheti magát, de attól még nem lesz férfiból nő és fordítva. Pláne ne akarjon ezáltal kivételezést.


Ez az egész transzakármi amúgy nagyrészt csak feltűnési viszketegség illetve mentális betegség.

2023. jan. 12. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:

#7

teljesen egyetértek!

2023. jan. 12. 10:30
 9/32 anonim ***** válasza:
78%

A TB semmit sem támogat, mindenért zsebbe kell nyúlni. A 2020. évi XXX. törvény 33. §-ában bevezették az ún. „születési nem” fogalmát, ami a kromoszómákhoz és az elsődleges nemi jegyekhez köti az ember nemét, ami megváltoztathatatlan. Akik ezzel és az ún. „biológiai nemmel” jönnek, azok azt nem veszik figyelembe, hogy az embereket nem a kromoszómái alapján, hanem a külső megjelenésük, szerepük alapján soroljuk férfi vagy női kategóriába. Érthetőbben fogalmazva: ha beszélgetsz egy nővel, akkor nem kéred meg, hogy mutasson neked kromoszómatesztet vagy nem kéred meg arra, hogy belenézhess a bugyijába, hogy meggyőződhess arról, hogy „biológiailag” is nő-e az illető. Olyan, hogy biológiai nem nem létezik. Létezik kromoszomális nem, léteznek elsődleges és másodlagos nemi jegyek, léteznek férfi és női hormonok, hormonszint tartományok, amelyek esetenként nem egy irányba mutatnak. Ezeket külön-külön érdemes vizsgálni, de csak orvosi szempontból van értelmük, a hétköznapi életben a társadalmi nemet kellene figyelembe venni. A törvénymódosításnak köszönhetően nekem transznemű emberként minden olyan esetben fel kell fednem magam, amikor személyi igazolványt kell mutatnom és ez kellemetlenül érint. Elegem van abból, hogy a magyar kormány és az összes transzfób ember a lábaim között turkál és politikát csinál a transzneműségből, miközben én és a hozzám hasonló emberek csak élni szeretnénk az életünk.

Aki szerint nincs uszítás, az erőltessen magára egy kis empátiát, olvassa el és értelmezze a kérdést, a 4-es és a 7-es választ, illetve a kérdező reakcióit. Ha még így sem világos, hogy mi a probléma, akkor szemléltetném egy hasonlattal. A transzneműséggel járó nemi diszfóriának ugyanúgy nincsenek fizikai jelei, mint a depressziónak vagy a szorongásnak, úgyhogy kénytelenek vagyunk az érintetteknek hinni. Tagadni a nemi diszfóriát olyan, mint tagadni a depressziót, vagy a szorongást. Ezt hisztinek vagy feltűnőségi viszketegségnek nevezni olyan, mintha egy depressziós vagy szorongó embernek azt mondanád, hogy ne tömd magad gyógyszerekkel, szedd össze magad, nézz meg egy jó filmet és hidd el, minden rendben lesz. Ezzel magára hagyod a problémájával, megkérdőjelezed az érzéseit és mindezt kívülállóként, az érzéseit nem átélve teszed. A depresszió és a transzneműség közötti különbség az, hogy míg a előbbi sok esetben kezelhető terápiával, a nemi identitás nem változtatható meg. Erre már voltak kísérletek (reparatív terápia), amelyek csúfos kudarcokkal, öngyilkosságokkal végződtek. A szakemberek nagy része ma már egyetért abban, hogy az egyetlen megoldás, ha az egyén önazonosan élhet. Ennek módja sok (de nem minden) esetben a hormonterápia és a műtétek, viszont kivétel nélkül minden esetben az, ha az ember az általa megélt nem szerinti nevet viselheti és ezt a hivatalos iratok is tükrözik. Én úgy gondolom, ehhez minden embernek joga van és ezért tartom súlyosan transzfóbnak a fenti törvénymódosítást.

2023. jan. 12. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
30%

#9: Én betegségnek tekintem azt, ha valaki nem képes a saját születési nemével azonosulni. Lehet, hogy ezt a szülők cseszték el és lehet, hogy eleve ilyen a személyisége, de akkor sem egészséges. Különbözőek vagyunk és nincs abban semmi szégyellni való, ha egy lány fiús tevékenyéget végez vagy fordítva. De amikor egy fiú azt mondja, hogy ő lánynak érzi magát, az már nem normális. Még akkor sem, ha ez pl a szülők idióta nevelése miatt van, mert pl. nem hagyták a fiúknak, hogy pl babákkal játszon.

Ettől függetlenül nyugodtan műttesse át magát, ha attól neki jobb lesz, de ne akadjon ki, ha nem kezeli őt a társadalom nőként (hiszen nem az!). Én attól tudok a falra mászni, mikor transzfóbnak kiáltanak ki, ha azt mondom, nem akarnék tansznemű nővel randizni. Pedig szimplán csak hetero vagyok. Hiába csapják le a farkát valakinek és hiába lesz Péterből Petra, attól még ádámcsutkája van és nem rendes puncija. Próbálkozzon inkább a melegeknél.

Ugyanígy vérlázító, mikor valaki transzneműként előnyökre akar szert tenni, pl. igénybe venni a női korkedvezményeket (nyugdíj) vagy női sportokban indulni.

2023. jan. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!