Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Idegen hangok a telefonban...

Idegen hangok a telefonban hívás közben, magánbeszélgetés a rádióban?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Talán itt nem leszek hülyének nézve :)

Szóval: Pár hete lettem arra figyelmes, hogy időnként mikor beszélek valakivel telefonon, a háttérben halkan hallok legtöbbször valami női hangot. De nem tudom kivenni, mit mond. Olyan mintha valami uniformizált kommunikáció lenne. Viber és Messenger hívások közben is hallottam, nem csak sima telefonhíváskor! Nem lehallgatásra gondolok, annak max az analóg korszakban lenne nyoma. Más találkozott már ilyennel? Mindenki hülyének néz, pedig nem a hallásommal van a baj. Szakértő kollégám is csak nevet rajta...


Más: tegnap este hallgatom a Retró Rádiót, ami nálunk (Tatabánya) a 100,0 mhz-en hallható. Egyszer csak bezajosodott a Retro, majd egy női hang jött elő a zajból "A párom holnap délelőtt nem lesz itthon, jöhetsz nyugodtan (....) nyugi, mindig szól, mikor elindul a munkahelyéről! (...) én is téged!" Aztán zajosan, majd tisztán újra a Retro szólt. A (...) vétel kimaradás volt, akkor visszajött a Retro átmenetileg. Ez mi? Aiwa mini hifi, aminek az erkélyen van az antenna! Ilyet még sosem hallottam, erre miféle magyarázat lehet? Telefon ügyekben szakértő kollégám is csak nézett rám nagy szemekkel ma reggel, mikor ezt meséltem. Vannak mobil átjátszó antennák a környező társasházakon, de tudtommal analóg földfelszíni adásba nem tud "behallatszani" egy digitális kommunikáció. Mi erre a racionális magyarázat?



2023. jan. 11. 08:12
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
90%

Vagy halucinálsz, vagy a következő dolgok lehetségesek:


Mobilnál pl. ki vagy hangosítva, és kis késéssel hallod vissza a hangodat, vagy pl. tévét, stb. hallasz be a háttérből.


Lehallgatás is lehetséges Jávor Benedek is így vette észre, hogy lehallgatták, sőt, hogy rögzítették a beszélgetést (csak valami bug volt a szoftverben, mert kapcsolatbontás után visszahallott egy részletet a beszélgetésből. Volt is botrány miatta.


Ami pedig a rádiós dolgot illeti, az is lehet simán egyszerű dolog. a stúdióban véletlenül megnyomtak egy gombot, amikor megy a zene és a műsorvezető épp azt hiszi, hogy néma a mikrofonja, és telefonálhat.


Szarvashiba, talán nem is hiba, hanem szándékos kicseszés a kollégával.


De lehetnek egyéb okok is, pl. az én mobilomon is orrba-szájba történnek facebookozás közben mindenféle fura dolgok: poszt alatt véletlenszerű karaktereket ír a nevemben, megnyílnak dolgok, olvasok egy posztot, erre önállósítja magát a gép: pattog az értesítések, a watch, a hírfolyam, meg mindenféle egyéb tök véletlenszerűen, hiábba állítom vissza, rögtön visszaáll, Bluetoothot kikapcsolom, akkor is. És leginkább villamoson történik ez, de az érdekes, hogy csak a Facebookkal...


Eddig azt mondták, hogy hibás a telefonom, érzékelője, de tényleg most kapcsolok, hogy csak a Facebooknál csinálja ezt, talán elég lesz egy facebook újratelepítés.

2023. jan. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
De lehet, hogy a bluetooth bolondította meg a telefont és a studióban is a rendszert, főleg, ha valami több dologhoz is van csatlakoztatva.
2023. jan. 11. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

A digitális zaj, lehet hogy a jó megoldás. Mert tényleg nem érteni.

A másikhoz: nem hinném, hogy a stúdióban volt akármi is, mivel tipikusan olyan interferencia jelenség volt, mint mikor kocsiban hallgatod a rádiót és bezavar egy másik állomás. Ha a Retróban ilyen történt volna, már ezen pörögne a teljes bulvársajtó.

2023. jan. 11. 12:17
 14/15 anonim ***** válasza:
Akkor lehet, hogy nem a rádióban országos szinten ment a dolog, hanem a te rádiókészülékednél volt valami.
2023. jan. 11. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

"Amúgy a mobilszolgáltatónk jele nálunk elég gyenge, néha már az bezavar a telefonbeszélgetésbe, hogy a háznak egy jobban árnyékoló részébe megyünk át beszélgetés közben. Velem is előfordult már, hogy valami teljesen más beszélgetésféle volt hallható ahelyett akivel éppen beszéltem. Ez szerintem szimpla hibás működés a rendszerben."


Szóval szerinted egy szimpla működési hiba miatt jól kivehető szexuális tartalmú dolgokat hall a kérdező? Eléggé hülyeségnek tűnik.


Akkor inkább a kérdező hazudik/hallucinál/nem is ezeket hallotta, csak ezeket képzelte bele.

2023. jan. 11. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!