Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Idegen hangok a telefonban...

Idegen hangok a telefonban hívás közben, magánbeszélgetés a rádióban?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Talán itt nem leszek hülyének nézve :)

Szóval: Pár hete lettem arra figyelmes, hogy időnként mikor beszélek valakivel telefonon, a háttérben halkan hallok legtöbbször valami női hangot. De nem tudom kivenni, mit mond. Olyan mintha valami uniformizált kommunikáció lenne. Viber és Messenger hívások közben is hallottam, nem csak sima telefonhíváskor! Nem lehallgatásra gondolok, annak max az analóg korszakban lenne nyoma. Más találkozott már ilyennel? Mindenki hülyének néz, pedig nem a hallásommal van a baj. Szakértő kollégám is csak nevet rajta...


Más: tegnap este hallgatom a Retró Rádiót, ami nálunk (Tatabánya) a 100,0 mhz-en hallható. Egyszer csak bezajosodott a Retro, majd egy női hang jött elő a zajból "A párom holnap délelőtt nem lesz itthon, jöhetsz nyugodtan (....) nyugi, mindig szól, mikor elindul a munkahelyéről! (...) én is téged!" Aztán zajosan, majd tisztán újra a Retro szólt. A (...) vétel kimaradás volt, akkor visszajött a Retro átmenetileg. Ez mi? Aiwa mini hifi, aminek az erkélyen van az antenna! Ilyet még sosem hallottam, erre miféle magyarázat lehet? Telefon ügyekben szakértő kollégám is csak nézett rám nagy szemekkel ma reggel, mikor ezt meséltem. Vannak mobil átjátszó antennák a környező társasházakon, de tudtommal analóg földfelszíni adásba nem tud "behallatszani" egy digitális kommunikáció. Mi erre a racionális magyarázat?



2023. jan. 11. 08:12
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
rossz topikba írta, légyszi rakjátok át a megfelelőbe!
2023. jan. 11. 08:13
 2/15 anonim ***** válasza:
38%

[link]


Kérj időpontot minél hamarabb.

2023. jan. 11. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
54%
Nem szeded a gyógyszert rendesen.
2023. jan. 11. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
96%
Anyám hasonlókról számolt be, de nem hittem el neki... mégis létező probléma ez? A retró rádiós részre én se tudom a választ.
2023. jan. 11. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
97%
Valami múltból ottragadt CB-rádiós amatőr, vagy egy taxis a közeledben.
2023. jan. 11. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
93%

Gyerekkoromban az egyik közeli utcai telefonfülke volt olyan, hogy ha csak simán leemelted a telefonkagylót és belehallgattál akkor a rádió adását lehetett benne hallani. Többször visszajártunk ezen röhögni a barátaimmal, hogy miképpen is cseszhettek el egy telefonvonalat úgy, hogy tudja fogni a fülke a rádióadások egyik zenei csatornáját.

Nem értek a technológia ezen oldalához, de ahol rádiójelek, digitális adatok és ilyen-olyan hangátalakító rendszerek vannak, ott ha valaki elbénázik valamit akkor könnyen jöhetnek elő hasonló jelenségek. Van amikor egy hiba miatt zárlatos lesz a rendszer, van amikor szimplán csak nem tud működni - és van amikor valami átlagember számára érthetetlen lesz a következménye.Elektromágneses terek közelében szokott "bezajosodni" a rádió. A szomszéd város egyik utcája ilyen, mert alacsonyan mennek felette villanyvezetékek elég sűrűn. Nagy forgalmú út, nem hosszú ez a szakasz, de amikor a körforgalomból rákanyarodok akkor mindig bezavar és nem lehet hallani a rádió műsorát, zsizseg, elhalkul és időnként egy másik csatorna adása keveredik bele. Pár száz méteres szakasz, mindig ott történik, mindig zavarja az adást, és nedves, párás időben sokkal erőteljesebb. Ködben vezetve is tapasztaltam hasonlót sokkal messzebb az ország más pontján - de nyilván nem ez az amiről a kérdés szól.

Amúgy a mobilszolgáltatónk jele nálunk elég gyenge, néha már az bezavar a telefonbeszélgetésbe, hogy a háznak egy jobban árnyékoló részébe megyünk át beszélgetés közben. Velem is előfordult már, hogy valami teljesen más beszélgetésféle volt hallható ahelyett akivel éppen beszéltem. Ez szerintem szimpla hibás működés a rendszerben.

2023. jan. 11. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
5: így van, valami CN rádiós beszélgetés behalladszódhat, mobiltelefonos, mert az digitálisan és titkosítva megy
2023. jan. 11. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
7: *CB
2023. jan. 11. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
7: * mobilos nem
2023. jan. 11. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
87%
Az analóg korszakban simán lehetett, hogy valaki más beszélgetését hallottad a telefonban. Úgy 20 éve az otthoni vezetékes telefonomban egyszer halkan azt hallottam, hogy valaki gitározik, de nem az volt akivel beszéltem, miután letette utána is hallottam. Egy perc után elhallgatott a foglalt jelzés és tisztán tudtam hallgatni. A kábelek nagyon közel voltak egymáshoz és feszültséget indukáltak egymásban, ez okozta a jelenséget, valószínűleg valamelyik szomszédomnak játszottak (ha a szomszéd játszott volna azt nem csak a telefonban hallottam volna). Ma már ilyesmi nem fordul elő, mert a digitális jel kódolt, így ha át is hallod az csak zaj lesz. Ez a zaj, meg a digitális jel hibái viszont össze tudnak állni fantomhangokká, ami olyasmi lesz, mintha valaki beszélne, de nem érted hogy mit. Ez nem igazi beszéd, csak a digitális hibákból összeálló zaj. Ha érted is amit hallasz, azt az agyad találja ki, mert megpróbálja értelmezni.
2023. jan. 11. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!