Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ebben az esetben ki volt a...

Ebben az esetben ki volt a szabálytalan és a becsületsértés megállná a helyét?

Figyelt kérdés

Üdvözlet!


Történt pár napja, hogy bevallom lehet szabálytalanul de a kislányommal átkeltünk itt ezen az utcán, ahonnan készült ez a kép: [link]

A betorkolló utcáról (Sarló utca) közben kanyarodott jobbra (mármint abból az utcából jobbra) egy autós. Van a KRESZ-ben ilyen:


"1/1975. (II. 5.) KPM-BM együttes rendelet (a továbbiakban: KRESZ) 31. § (8) a) pontja értelmében elsőbbséget kell adni kanyarodó főútvonal esetében a jobbra vagy balra bekanyarodó járművel annak az útnak az úttestjén áthaladó gyalogos részére, amelyre a jármű bekanyarodik."


Szóval SZERINTEM itt nekünk volt elsőbbségünk!


Ehelyett az autós majdnem elsodorta a 4 éves gyerekem (kicsit előre szaladt) és mikor ráüvöltöttem satufék, és a következőt ordította vissza az autós "legközelebb a korcsoddal együtt vasallak ki te szájba b***ot sz*r"


Kislányom az eset után 2 napig nem beszélt, úgy meg volt ijedve. Kérdezem én, most itt ki volt a szabálytalan? És a becsületsértés itt megállná a helyét? Látom minden nap a parkolóban ezt a kocsit, szerintem hamar ki tudnám deríteni, ki a gazdája.


Gondolkoztam, hogy vagy ide vagy a Közlekedésbiztonságba tegyem fel a kérdésemet, de szerintem itt a jogban van a helye.



2023. jan. 10. 08:24
 1/8 anonim ***** válasza:
83%
Te voltál szabálytalan és még veszélyeztetted is a gyerekedet. Úgy kelsz át árkon bokron keresztül egy 4 éves gyerekkel, hogy még a kezét sem fogod??? Te komolyan azt hiszed, hogy itt neked van igazad? A faszi teljesen jogosan dühöngött. Remélhetőleg ez az ijedség megtanítja a gyereket arra, hogy nem szaladgálunk az úton, ha már a felelőtlen anyja nem vigyáz rá.
2023. jan. 10. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

1. Becsületsértésröl szó sincs, az illetö csak teljesen érthetö módon ideges lett amiatt, hogy egy négy éves gyereket az anyja enged elöreszaladni az úttestre, ugyanis ha elüti, öt büntetik meg az anya helyett.

2. Ez a kitétel a kreszben ugyan benne van, de az is, hogy a gyalogos MINDEN esetben köteles ELÖSZÖR meggyözödni arról, hogy nem jön semerröl jármi, MIELÖTT lelép a zebrára.

3. Ha meg még szerinted is szabálytalanul akartál átmenni az úton, akkor inkább nézz magadba!

2023. jan. 10. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Dik a hülye még neki áll feljebb. 😂Örülj neki hogy nem ütötték el a gyereket te genetikai zsákutca. Komolyan szomorú hogy ilyen szintű emberek járkálnak az utcán sőt gyereket nevelnek.
2023. jan. 10. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ez nem becsületsértés. Az ég világon semmi köze hozzá.


Előttem írták, hogy az volt a hiba, hogy nem fogtad a gyerek kezét (ilyen nem ír elő a KRESZ), vagy hogy nem néztél körbe, mielőtt átkeltél (amibe én most nem megyek bele, mert egy arra kanyaradó autót úgy sem lehet előre látni, ha átkelés előtt szétnézel), de az tény, hogy TE voltál a szabálytalan.


Mivel a KRESZ-re hivatkozol, ezért én is arra fogok, hogy hiteles legyek.

Amit bemásoltál 31.§, az fenti utcában nem arra az útra amin átmentél, hanem például erre vonatkozik:

[link]


A KRESZ 21.§-a, ami arról szól, hogyan kellene a gyalogosoknak szabályosan közlekedni, említi is:


(5) A gyalogos az úttesten a kijelölt gyalogosátkelőhelyen, ha pedig a közelben kijelölt gyalogosátkelőhely nincs,

a) lakott területen levő főútvonalon az útkereszteződésnél (a járda meghosszabbított vonalában) (...)

a legrövidebb áthaladást biztosító irányban mehet át.


Küldök még egy képet arról az utcáról, amin átmentetetk:

[link]


Konkréten kb. 15 méterrel arrébb ott a kijelölt gyalogátkelőhely!

De nem, ti zöldterületes járdaszigeten átugrálva mentetek át majdnem az útkereszteződésben.


Sajnos Kérdező, azt kell mondjam, ebben a szituációban te voltál a hibás.

Az autós ha elsodorta volna a gyerked, legfeljebb azért lehetne elővenni, mert túl gyorsan fordult rá a keresztező útra, vagy mondjuk nem teljesen vezetésre koncentrált, és egyértelműen ebből adódóan következett be, hogy nem tudott időben megállni. KRESZ 3.§ (1) Aki a közúti közlekedésben részt vesz, köteles (...) c) úgy közlekedni, hogy a személy- és vagyonbiztonságot ne veszélyeztesse, másokat közlekedésükben indokolatlanul ne akadályozzon, és ne zavarjon.


De mint írtad, a sofőr észlelte az elé kerülő akadályt és azonnal meg tudott állni. Itt hatalmas szerencséje volt a lányodnak.


Tehát összefoglalva és még egyszer nyomatékosítva: a kérdező két KRESZ szabályszegést, (21. § (5) és (6) bek., illetve osszességében 1 szabálysértést (2012. évi II. tv. 224.§) követett el.

2023. jan. 10. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
*bocsánat, félreírtam, nem járdasziget, csak sziget, ami gyalogosközlekedésre és tartózkodásra alkalmatlan egyébként is.
2023. jan. 10. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
92%

1. Az igaz, hogy elsőbbséget kellene adnia, de senki nem tud elsőbbséget adni, ha valaki elé szalad féktávon belül.

2. Semmire nem mész az elsőbbséggel, ha ki lesz lapítva a gyerek.

3. Anélkül átkelni egy úttesten, hogy ne fognád a kisgyerek kezét, elég nagy felelőtlenség.

4. Mivel nem ütötték el a gyereket, tehát megadták az elsőbbséget, az autós nem volt szabálytalan. Ellenben jogosan volt dühös.

5: Az egészből semmit nem tudnál bizonyítani.

2023. jan. 10. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ó a drága jó Sarló-Gáz utca kereszteződés. Itt kb havonta van baleset, gázolás.


Kérdező az van amit a 6-os ír, itt téged lehetne elővenni. Örülj, hogy nem történt baj.

2023. jan. 10. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Fuggetlenul mindentol, hogyan tudnad bizonyitani a "becsuletsertest"???
2023. jan. 10. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!