Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Becsület sértésért mennyire...

Becsület sértésért mennyire büntetik a vádlottat?

Figyelt kérdés

Sms, facebook írások és hangfelvétellel tudom bizonyítani h a testvérem azt állítja h a halott anyánk emlékét megszégyenítettem.


Olyasmik h én eltettem anyánk életbiztosítási pénzét-ami sose volt. a házbiztosítási pénzeket-ami szintúgy sose volt. Minden papírt hamisítok, feltöröm mindenk facebookat, emailját. Aztán h én lomtalanításban mindenki elött kidobtam anyánk parókáját, mert szegény rákban halt meg.

sok minden mással is vádol.



Minden rokon neki hisz. Hiába mutatok bàrmi bizonyítékot. papírokat. Még a parókát is hiába.

Az egész faluban megvetnek. Csak a legszárazabb több napos kenyeret, zsemlét adják vagy azt sem. Ilyesmik érnek engem.


Becsület sértésért mennyire büntetnék meg?



2022. okt. 11. 18:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az magánvádas eljárás. Be kell adni a bíróságra, fizetni kell egy rakás pénzt és majd évek múlva lesz valami. Sem addig, sem utána számodra nem változik semmi.

De kérdésedre válaszolva: kötelezhetik bocsánatkérésre nyilvánosan, lehet belőle némi pénzbírság vagy egyszerűen semmi.

Ez nem olyan hogy bemész a Polgár Jenő hivatalba és elmondod hogy neked száraz kenyeret adnak ezért a boltban szeretnél "feljelentést" tenni. Megkockáztatom, hogy egy beadványt nem fogsz tudni megírni.

2022. okt. 11. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nah #1 mindent elmondtál.

Ott elakad a történet hogy a beadványához is ügyvéd kell, már nem törvényileg hanem mert nem tudja megírni.

2022. okt. 11. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!
2022. okt. 11. 21:01
 4/5 A kérdező kommentje:
olvastam stb. hát nem éri meg. inkább költözök.
2022. okt. 11. 21:08
 5/5 anonim ***** válasza:
Keresned kell bizonyitékot az ellenkezőjére ,a faluban mutasd meg kocsmásnak
2022. okt. 11. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!