Mi történik ha valaki hagyatéki tárgyaláson feláll és távozik? Kizárják az örökségből, vagy határozatot hoznak ami ellen X napig tiltakozhat, ha nem ért vele egyet?
A közjegyző éppolyan hatóságnak számít, mint a rendőr, az idézésen megjelenni kötelező, és nem lehet csak úgy távozni, ezekhez alapos indokok kellenek szerintem.
De nem zárják ki az örökségből, akkor a távollétében döntenek. Fellebbezhet a határozat ellen, de a fellebbezéshez való joga minden érintettnek megvan.
Viszont a fellebbezésen szerintem nem értékelik pozitívan, hogy távozott a vagy el se ment a hagyatéki tárgyalásra.
Szerintem érdemesebb inkább civilizált módon rendezni a vagyonmegosztást, lehetőség szerint megegyezni a vagyonról, és úgy menni eleve a közjegyzőhöz, hogy már döntöttetek, stb., és úgy lesz bejegyezve a határozatban. A közjegyzők már sok hagyatéki acsarkodást láttak már, de attól még ez undorító. Nem miattuk. Mindenesetre jó kis summa megy a közjegyzőnek, az ügyvédnek, a bíróságnak
Szóval ha jól értem, te akarsz idő előtt elmenni.
Nos, egy hagyatéki tárgyalás nem egy társasházi közgyűlés, amire akkor állítasz be, amikor akarsz, és akkor mész el, amikor akarsz. Ha nem mész el, ill. idő előtt távozol, szerintem jó kis bírságot kaphatsz.
Ennyi erővel szerintem sokkal jobban jársz, ha viszel magaddal egy ügyvédet, ahhoz jogod van. Te mehetsz, ha akarsz, ha az ügyvéded jelen van, és tovább képvisel.
A hagyatéki eljárás így is több mint fél évet vehet igénybe, ennek halogatása nem okés, bár az se biztos, hogy lehetséges, mert nélküled is meghozzák a döntést. De mi értelme szerinted annak, hogy otthagyod? Bíróságon sokkal tovább elhúzódik, és mindketten vesztetek rajta.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!