Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi történik ha valaki hagyaték...

Mi történik ha valaki hagyatéki tárgyaláson feláll és távozik? Kizárják az örökségből, vagy határozatot hoznak ami ellen X napig tiltakozhat, ha nem ért vele egyet?

Figyelt kérdés
2022. dec. 12. 11:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem zárják ki, döntenek a távollétében. Akkor is, ha meg sem jelenik.
2022. dec. 12. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
De az ellen fellebbezhet vagy nem tudom hogy hívják?
2022. dec. 12. 11:21
 3/18 anonim ***** válasza:
Minden érdekelt fellebbezhet a hagyatékátadó végzés ellen.
2022. dec. 12. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
És akkor új tárgyalás lesz ami ellen újra fellebbezhet?
2022. dec. 12. 12:35
 5/18 anonim ***** válasza:

A közjegyző éppolyan hatóságnak számít, mint a rendőr, az idézésen megjelenni kötelező, és nem lehet csak úgy távozni, ezekhez alapos indokok kellenek szerintem.


De nem zárják ki az örökségből, akkor a távollétében döntenek. Fellebbezhet a határozat ellen, de a fellebbezéshez való joga minden érintettnek megvan.


Viszont a fellebbezésen szerintem nem értékelik pozitívan, hogy távozott a vagy el se ment a hagyatéki tárgyalásra.


Szerintem érdemesebb inkább civilizált módon rendezni a vagyonmegosztást, lehetőség szerint megegyezni a vagyonról, és úgy menni eleve a közjegyzőhöz, hogy már döntöttetek, stb., és úgy lesz bejegyezve a határozatban. A közjegyzők már sok hagyatéki acsarkodást láttak már, de attól még ez undorító. Nem miattuk. Mindenesetre jó kis summa megy a közjegyzőnek, az ügyvédnek, a bíróságnak

2022. dec. 12. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Pont egy ilyen esetről van szó amikor az egyik fél nem civilizált. Nekem viszont nem sürgős
2022. dec. 12. 12:56
 7/18 anonim ***** válasza:
Kérdező, ha a közjegyző nem ad helyt a fellebbezésnek , az ügy bírósághoz kerül, és a bíróság fog dönteni.
2022. dec. 12. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
És ez nem a törvényen múlik hanem azon hogy valaki távozott vagy sem?
2022. dec. 12. 13:41
 9/18 anonim ***** válasza:

Szóval ha jól értem, te akarsz idő előtt elmenni.

Nos, egy hagyatéki tárgyalás nem egy társasházi közgyűlés, amire akkor állítasz be, amikor akarsz, és akkor mész el, amikor akarsz. Ha nem mész el, ill. idő előtt távozol, szerintem jó kis bírságot kaphatsz.


Ennyi erővel szerintem sokkal jobban jársz, ha viszel magaddal egy ügyvédet, ahhoz jogod van. Te mehetsz, ha akarsz, ha az ügyvéded jelen van, és tovább képvisel.


A hagyatéki eljárás így is több mint fél évet vehet igénybe, ennek halogatása nem okés, bár az se biztos, hogy lehetséges, mert nélküled is meghozzák a döntést. De mi értelme szerinted annak, hogy otthagyod? Bíróságon sokkal tovább elhúzódik, és mindketten vesztetek rajta.

2022. dec. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Ha ügyvéd van el se kell mennem? Mert ez megoldás lenne.
2022. dec. 12. 14:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!