Női kvóta törvényi bevezetésével nem hogy pont erősítjük a nemi állapotra való figyelmet? Így létrejön egy felerősített különbségtétel a nemek között törvényi szinten?
Nem az volna a megfelelő hozzáállás, ha nem lenne különbségtétel a két nem között sem törvényekben, sem szóhasználatban, sem fizetésben, sem ügykezelésben?
Fel sem merülne, hogy férfi vagy nő egy munkára jelentkező, vagyis ez nem volna tényező a döntésnél.
Ehelyett pont, hogy a döntésnél felerősítik törvényileg, hogy oda kell külön figyelni többszörösen, hogy nő vagy férfi.
Megint ha liberálisan fognák fel és nem túlszabályoznák, lehet a társadalom saját maga megoldaná, míg az 'okos-oktondi' szervezetek maguk fontossága tudatában törvényekkel próbálják megoldani.
De igen. Sokak eleve nem jutnak el addig, hogy a pozitív diszkrimináció mások számára épphogy negatív. A kvóta egyáltalán nem segíti a nők beilleszkedését. Sőt, éppen azokat a nőket hozza helyzetbe, akik szakmai szempontok alapján nem kerülhetnének az adott pozícióba. Ahogy előttem is írták, egy olyan nő, aki tényleg jó a területén és elismert, nem akar "kvóta nő" lenni és nem szeretné azt érezni, hogy csak a neme alapján került oda. Az ilyen pozíciókra a karrierista, középszerű vagy gyengébb nők csapnak le, persze ők is kikérik maguknak, hogy kvóta nők lennének.
Az élelmesebb piaci szereplők pedig rövidre zárják ezt úgy, hogy rokonokkal, feleségekkel töltik fel a pozíciókat úgy, hogy csak látszat hatalmat adnak nekik.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!