Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Csehországban idén januárban...

Csehországban idén januárban életbe lépett az új, liberalizált drogtörvény. Mi a véleményetek ezzel kapcsolatban? Egyre több európai országban történik drog liberalizáció, végülis ha az alkolhol legális a drog miért ne lehetne az?

Figyelt kérdés

[link]



[link]


2010. szept. 27. 14:09
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
42%
Azt nem értem leginkább, hogy miért kell még egy függőség? Nem elég az alkohol, a nikotin, a szerencsejáték? Aki ezektől sem tudja magát jól érezni az tényleg dögöljön meg! Miért kell még több drog?
2010. szept. 27. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
26%
Egyáltalán honnan veszik egyesek, hogy ez tényleg működhet? Így még az is rászokik, aki egyáltalán nem is akart drogozni, húdejó, legalizáljuk!...
2010. szept. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 Shanokk ***** válasza:
47%

Nos az én személyes véleményem a következő.

Alaptörténet: Nem vagyok drogos, nem is iszom ráadásul hetero vagyok és keresztény (mielőtt megkapnám a drogos b.zi, zsidó jelzőt) van párom, aki nő és születésétől fogva az. Kutyám is van munkám is.

Szerintem egyszerűen nem demokratikus megmondani az embereknek, hogy saját magukkal mit tegyenek. A dílert büntessék, de a fogyasztót ne. Nyilván hülyén hangzik, de így logikus. Ha fiam (majd ha lesz) úgy dönt, hogy beleszív egy viccescigibe és rajtakapják, akkor had intézem vele azt Én, ne pedig a a börtönben üljön. Volt szesztilalom is... tudjuk mi lett a vége. Nem kell ilyen témákat feszegetni. 15 év múlva röhögni fognak rajtatok a fiatalok, hogy volt idő mikor még be volt tiltva a "cucc" ebbe bele kell törődni. A világ változik. Ennyi erővel betilthatjuk az EMO zenét is, mert többmindenkit zavarnak, mint akinek tetszik. Nem lehet a változás útjába állni legyen az rossz vagy jó, a szemléletünk szerint...

Enyi

2010. szept. 27. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
24%
16:01 Jól hangzik, csak sajnos az élet nem arról szól, hogy mindenki csináljon amit akar:S
2010. szept. 27. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
6%

"csak sajnos az élet nem arról szól, hogy mindenki csináljon amit akar:S"


Miért is nem arról szól?

2010. szept. 27. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
49%

Mert vannak szabályok, amik - a köztudattal elentétben - nem azért vannak, hogy megszegjük őket.

Nem kell félreérteni, nem vagyok katona, de véleményem szerint egy társadalom akkor működik megfelelően, ha mindenki együtt építi, és nem pedig mindenki azt tesz amihez kedve van, legfeljebb csak mértékkel természetesen.

2010. szept. 27. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
57%

a közösség nagy része hál égnek elveti a drogokat. ugyanúgy ahogy azt is elveted gondolom, hogy az utca közepén szarjak egy nagyot, nem?

Aki társadalomban akar élni az tartson be alapvető szabályokat törvényeket. aki pedig nem akar, az ne használjon semmit amit adóból finanszíroznak.

2010. szept. 27. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
53%

Az hülyeség, hogy ha büntetnék, akkor nem lennének drogfogyasztók. Büntetik, mégis virágzik ez az ág. Lehet mondani, hogy az emberek elutasítják. Nyilván nem fogja mindenkinek mondani a fogyasztó, hogy de szereti a drogokat. Az ilyet az emberek titkolják.

A másik hülyeség pedig Schengen. Előtte is volt drog Magyarországon.

2010. szept. 27. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
34%

"...Ha fiam (majd ha lesz) úgy dönt, hogy beleszív egy viccescigibe és rajtakapják, akkor had intézem vele azt Én, ne pedig a a börtönben üljön...."



Másként gondolkodunk.


Átírom - a saját értékrendem szerint:


Ha fiad (majd ha lesz) úgy dönt, hogy beleszív egy viccescigibe, (de nincs miből előteremtenie,) akkor neki támaszt a konyhaszekrénynek - egy késsel a torkodon, - hogy hol talál még a lakásban pénzt, - mert kell anyagra.

Rajtakapják vagy sem, előfordulhat, hogy nem lesz alkalmad rendezni vele többé a tartozásait, - mert utána kinyír Téged...

2010. szept. 27. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
43%
83 te kevered a szezont a fazonnal. A marihuána nem heroin, hogy ha valaki nem fogyaszt belőle, akkor szenved. Ráadásul árban sem egy kategória. pár száz forintból össze tudná dobni az általad említett ember a haverokkal a rávalót.
2010. szept. 27. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!