Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hozzátartozómat az intenzíven...

Hozzátartozómat az intenzíven fekve akarják kihallgatni, mennyire normális ez?

Figyelt kérdés

Hozzátartozóm közúti balesetet szenvedett, jelenleg is az intenzíven fekszik.

Életmentő műtét és egy második beavatkozás után, másfél hétig altatásban, majd eszméletlen volt; három napja tért magához, de csak tegnapelőtt kezdett kitisztulni, úgy, hogy beszélni is lehessen vele - meg egyáltalán akkor vették ki a csövet a torkából.

A közutas nyomozó értesített, hogy már holnap beszélni akar Vele a balesetről, elmondása szerint nem is tanúként akar kihallgatást végezni, hanem csak annyit kérdezne, hogy volt-e az ő autója milyen műszaki állapotban volt.


Nekem ez nagyon büdös, ráadásul két napja még az álomképeit mosta össze a valósággal, és még ma is voltak ködös kijelentései, és még nem is emlékszik még semmire, szóval nincs is garancia, hogy releváns lenne amit mond. Valamiért mégis sürgeti a nyomozó ezt a beszélgetést.


Milyen lehetőségeim vannak közeli hozzátartozóként, hogy megakadályozzam, hogy valaki bemenjen hozzá, és kérdezgesse úgy, hogy nem is tanúként hallgatja meg hivatalos úton, mindezt az intenzíven?



Előre is köszönöm a válaszokat!



2022. szept. 14. 21:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%
Ügyvéd mit mondott?
2022. szept. 14. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Neked semmifele lehetoseged nincs akadalyozni a nyomozast, ha az orvosai azt mondjak hogy kihallgathato allapotban van, akkor kihallgatjak es kesz. A te szemelyes erzeseid, aggodalmaid semmit sem szamitanak ebben az esetben.
2022. szept. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális, hogy ha valaki kihallgatható állapotba kerül, akkor kihallgatják.
2022. szept. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
16%

Megmondhatod neki, hogy mondja azt hogy semmire nem emlékszik, gyógyszer hatása alatt van, nehogy valami szemét helyzetbe hozza a bűnöző állam egyik embere.

A dokinak is mondhatod, hogy zavaros a rokon elméje még, ne hagyja jóvá a kihallgatást.

2022. szept. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

1.) Ügyvéd szerint rendben van a dolog. Amivel én megint csak nem értek egyet. Mint leírtam, ébren van és igen, tud szavakat formálni, de ez nem jelenti azt, hogy pszichésen is 100%-os képességgel bír és teljes szellemi épségben tud, fog válaszolni.

Amit nem értek, miért kell azonnal felzaklatni?

Az ügyvéd nem ajánlotta fel, hogy szeretne jelen lenni, azt sem, hogy előtte jönne egyeztetni hozzátartozómmal, semmi stratégia nem hangzott el részéről, így nem igazán tudok adni a véleményére.


2.), 3.) Tény, hogy egyéni szoc. probléma az én aggodalmam. A kérdés arra vonatkozik, szabályos-e, hogy intenzíven fekvő beteghez mennek be - akinek a pszichés ébersége kérdéses - egy nem hivatalos tanúvallomás felvételének céljából, hanem csak "kérdezni egyet"; amiből nyilván lehet több kérdés is, és nincs mellette senki jogi képviselő?


Egyébként köszönöm a válaszokat.

2022. szept. 14. 21:32
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
5! A válasz: igen az! Mármint szabályos.
2022. szept. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

4.) Köszönöm, igen ezt tervezem holnap lekommunikálni az orvosokkal, viszont mivel csak délután van látogatási idő, és én addig nem mehetek be, nem tudom a rokonomnak ezt sulykolni; mivel ma szóba került a holnapi hivatalos szerv látogatása, de - hangsúlyozom - nem biztos, hogy a meghallgatása során "képben" lesz. Úgy értem tegnap pl. reggel fent volt, de dél-délutánig nem tudta hol van - az orvos elmondása alapján "dezorientált" volt.

Aneszteziológus ismerős elmondása alapján van ilyen, hogy egyik nap képben vannak, másik nap nem ismerik fel a hozzátartozót. Most ebben a fázisban van rokonom, eleve az altató megvonása utáni 5. napon ébredt fel; ezért nem értem, miért nem lehet várni még 2-3 napot.

2022. szept. 14. 21:39
 8/11 A kérdező kommentje:
6.) Köszönöm.
2022. szept. 14. 21:40
 9/11 A kérdező kommentje:
6.) Esetleg én ott lehetek-e amíg csak "kérdez egyet"?
2022. szept. 14. 21:45
 10/11 árokpart ***** válasza:
42%
Nem szabályos egyébként!
2022. szept. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!