Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jött egy igazán fura, már-már...

SanyeszO6 kérdése:

Jött egy igazán fura, már-már nevetséges email a főnökömtől, azt állítja benne hogy át kell kutatni a autómat, mert szeretne megbizonyosodni arról hogy nem e lopok a munkahelyemről, ez nem minősül rágalmazásnak?

Figyelt kérdés

2022. szept. 3. 15:12
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
34%

#8 "Járműellenőrzést bármelyik járőr tarthat"

Pávuskám majd pont ezzel fog foglalkozni a járőr, hogy valami magánszarság miatt kihívják őket hogy kutassák már át azt a kocsit.

2022. szept. 3. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

"alapos ok az átkutatásra"


Hát ha a főnököd rád hívja a rendőrt azzal a váddal, hogy lopsz az eléggé alapos ok.

2022. szept. 3. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Nem lopok, még nem kérdeztem meg de szerintem egy belső-ellenőrzés lehet, szerintetek is? Én alávetném magam, de úgysem találnak semmit
2022. szept. 3. 16:13
 14/20 anonim ***** válasza:
Nem lesz itt semmilyen belső ellenőrzés. Kivonnak a forgalomból egy kis időre.
2022. szept. 3. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem nézheti át a főnököd, hacsak nem céges autó, és az övé a kocsi, te meg csak munkaeszközként használod.


A leggyorsabb, de mégis hivatalos eljárás a következő lehet:

A főnököd szépen felhívja a 112-t, bejelenti, hogy úgy véli, lopsz.

Rendőr kijön, szabálysértés-bcs gyanúra hivatkozva jogszerűen átvizsgálhatja a ruházatod, csomagod, járműved a bejelentés helyszínén.

Ha valóban nem lopsz és nem talál semmit, akkor veled már több teendő nincs, a főnöködnek meg szépen durrantja a rendőr a valótlan bejelentést.


Ha a főnök nem ragaszkodik a rendőri intézkedéshez, akkor nincs miről beszélni, hiszem akkor ő se biztos benne, hogy lopsz.

De a felettesednek nincs joga (és nem is tudja szakszerűen) átvizsgálni a kocsid.

Amúgy mi ez már, hogy előre bejelenti, hogy "Géza, hétfőn át fogom kutatni az autód!" Hát akkor nyilván ha lopnál is, kipakolnál belőle mindent már előre, nem? ;)

2022. szept. 3. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell mondani a főnöknek, hogy te nem lopsz. Helyre kell állítani a bizalmadat benne és neki is benned. A kölcsönös bizalom első jele, hogy nem ellenőrzi a kocsidat
2022. szept. 3. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Nehezen tudom elképzelni, hogy ilyenről levelet küldjenek, hogy átkutatják az autódat. Még ha tényleg loptál is, akkor is egy az, hogy tudhatnák, hogy valószínűleg csak annyi időre tartod a lopott holmit az autódban amíg haza nem érsz vele.

Szóval kicsit gyanús ez a kérdés, de ha nem akkor megkérdezem, hogy egyrészt milyen cég ez, mik vannak ott amiket ellophatnál, másrészt melyik autóra vonatkozik? A cég tulajdonában lévő, céges ügyekre használatosra, vagy a saját neveden lévő "privát" autóra?

De mondom, ha nem kamu kérdés, akkor valószínűleg csak szívat valaki.

2022. szept. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
#17 És nem elég, hogy e-mailt küldenek, még meg is várják, hogy megvitassa a kérdést gyakorin. Nyilván mindezt hétvégén... :D
2022. szept. 3. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
#17 Végigkérdeztem az összes munkatársamat, nekik nem küldött ilyet. Gyanús nekem hogy csak szivat a főnök , holnap felhívom és megmondom neki hogy ne packázzon velem, (kérdésedre válaszolva egy autórádió-gyárról van szó, alig pár hónapja vagyok itt) A kocsi pedig privát, én nevemen van már több éve. Úgy látszik rámszállt, amúgy is egy fura alak. Nem ajánlom hogy találkozzatok vele, én se kedvelem
2022. szept. 3. 23:01
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
#19 Aha, nyilván felhívod vasárnap keménykedve, hogy "ne packázzon" veled... :D
2022. szept. 3. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!