Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lehet bajom, ha holnap ezeket...

Lehet bajom, ha holnap ezeket megcsinálom?

Figyelt kérdés

Egy januári takarítónői lopás ügyben, azaz takarítótól loptak valami, (lehet nem is igaz), május 16-án tanúként hallgatott ki a rendőrség, mint nyomozóhatóság.


Kedden este megálltak igazoltatni egy csomó járőr, egy szolgálatirányító tiszt és két bűnügyi nyomozó is ott volt. Az egyik bűnügyi nyomozó kiejtette a száján, hogy "az még a januári".


Valami januári lopás miatt rám akarnak szálni minthogy felfüggesztenék a nyomozást (ha eddig nem tették).


Amikor tanúként kihallgattak a nyomozó mondta, hogy ő nem akar semmi lopást rámfogni, csak mivel ott jártam aznap este a gimnáziumban, azt kérdezte, hogy nem e láttam gyanús személyt.


Tanúkihallgatás után a másik nyomozó bejött és azt mondta, hogy "leszel te még gyanúsított". El akartam küldeni melegebb eghajlatra, de nem tette.


Most igazoltatáskor meg a kint lévő nyomozó is "januárizott".


Úgy gondolom, hogy ezt lassan már nem lehet tűrni, holnap felvenném a kapcsolatot az alapvető jogok biztosával, és/vagy a Magyar Helsinki bizottsággal és leírom szépen, hogy xy rendőrség xy ügyszàmon ismeretlen tettessel szemben folytat nyomozást, leírom a tényállást és azt, hogy ezt a lopást rám akarják fogni a rendőrök.


Ha ezután ők felveszik a kapcsolatot a rendőrséggel és ez ügyben vizsgálódnak, lehet bajom belőle pl, hogy a rendőrség meggyanúsít hamis váddal, vagy nem, hanem nyugodtan intézhetem holnap ezt a panaszt az előbb említett hatóságoknak?



2022. aug. 7. 20:47
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:
Ami bíróságon van és jogerős lett? Akkor már lehetetlen. Maradna 1 rendbeli. Még őrìzetbe se vennének.
2022. aug. 8. 21:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!