Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lehet bajom, ha holnap ezeket...

Lehet bajom, ha holnap ezeket megcsinálom?

Figyelt kérdés

Egy januári takarítónői lopás ügyben, azaz takarítótól loptak valami, (lehet nem is igaz), május 16-án tanúként hallgatott ki a rendőrség, mint nyomozóhatóság.


Kedden este megálltak igazoltatni egy csomó járőr, egy szolgálatirányító tiszt és két bűnügyi nyomozó is ott volt. Az egyik bűnügyi nyomozó kiejtette a száján, hogy "az még a januári".


Valami januári lopás miatt rám akarnak szálni minthogy felfüggesztenék a nyomozást (ha eddig nem tették).


Amikor tanúként kihallgattak a nyomozó mondta, hogy ő nem akar semmi lopást rámfogni, csak mivel ott jártam aznap este a gimnáziumban, azt kérdezte, hogy nem e láttam gyanús személyt.


Tanúkihallgatás után a másik nyomozó bejött és azt mondta, hogy "leszel te még gyanúsított". El akartam küldeni melegebb eghajlatra, de nem tette.


Most igazoltatáskor meg a kint lévő nyomozó is "januárizott".


Úgy gondolom, hogy ezt lassan már nem lehet tűrni, holnap felvenném a kapcsolatot az alapvető jogok biztosával, és/vagy a Magyar Helsinki bizottsággal és leírom szépen, hogy xy rendőrség xy ügyszàmon ismeretlen tettessel szemben folytat nyomozást, leírom a tényállást és azt, hogy ezt a lopást rám akarják fogni a rendőrök.


Ha ezután ők felveszik a kapcsolatot a rendőrséggel és ez ügyben vizsgálódnak, lehet bajom belőle pl, hogy a rendőrség meggyanúsít hamis váddal, vagy nem, hanem nyugodtan intézhetem holnap ezt a panaszt az előbb említett hatóságoknak?



2022. aug. 7. 20:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Levike, mikor unod már meg? :D
2022. aug. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%

Levike, nem elég neked a rendőrség? Most már más szerveket is zaklatni akarsz? :)

Amúgy meg le se sz.rják...ha kihúzod a gyufát a rendőröknél, akkor simán megoldják hogy rád kenjenek dolgokat.Vagy szerinted a rendőrségen minden szép és jó és minden szabály szerint működik? Simán megszívhatod még ha nincs is hozzá közöd.Azon kapod magad hogy olyan dolgot sóztak rád ami miatt el is ítélhetnek, aztán beb.sznak a 10 fős cellába!

2022. aug. 7. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nekem az a kérdésem, hogy ha ezeket megírom más szervnek, akik panaszokat vizsgálnak, felveszik utána a rendőrséggel a kapcsolatot, lehet e hamis vád, mert a rendőrség azt mondaná :"Mi nem akarjuk rá fogni, csak tanúként hallgattuk ki."?
2022. aug. 7. 21:13
 4/11 Molyember ***** válasza:
57%
Gyógyszeres kezelésre lenne szükséged. Elmeorvosi nem volt az eddigi eljárások alatt? Komolyan mondom, nem hiszem, hogy büntethető vagy.
2022. aug. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Az az igazság, hogy én egy rendes, nyugodt ember vagyok alapjáratban, szépen beszélek mindenkivel.


Csak tudjátok, ilyen esetben nálam is elszakad a cérna es kedden mikor igazoltattak, ott volt 8 rendőr, mindenki hallotta, a civilruhás bűnügyi nyomozónak mondtam, hogy a rendőrség bűnügyi osztálynak, kollegájuknak adja át, hogy üzenem, hogy konkrét bizonyítékok nélkül ezzel a "januárival" meg ne gyanúsítsanak, mert rájuk hozom a bajt. A nyomozó erre azt mondta, hogy "Hűha ez fenyegetően hangzik, ha nekem szólna ez az üzenet, akkor kezdene borsózni a hátam." Erre mondtam, hogy ezt csak jogilag értem. Jogi fenyegetés. Aztán lexarták. Átnezték mindenemet, nem találtak semmit és elköszöntek.

2022. aug. 7. 21:58
 6/11 anonim ***** válasza:

Ja.

Nyolc rendőr szava egy piti tolvajéval szemben.

Szerinted kinek adnak majd igazat?

2022. aug. 7. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Ez egy igazoltatás volt, csak egyedül a nyomozó ejtette ki a "januári" szót. Ha nagyon rám akarnák fogni ezt a januári akármit már rég rámfogták volna, mert ki nem álhatnak engem a nyomozók és most meg már augusztus van.
2022. aug. 7. 22:32
 8/11 anonim ***** válasza:
Megleszel ezzel is gyanúsítva. Üzletszerűen méghozzá.
2022. aug. 8. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nem tudnák mihez üzletszerűsíteni.
2022. aug. 8. 09:25
 10/11 anonim ***** válasza:
Dehogynem, az előzmény lopásaidhoz
2022. aug. 8. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!