Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az ingatlanos ilyen esetben...

Az ingatlanos ilyen esetben korrekt volt?

Figyelt kérdés
Van egy házam amit hirdetek eladásra és megkeresett egy ingatlanos, hogy az ő ügyfelét érdekelné a ház látatlanul.. El is ment megnézni a házat az ingatlanos, egy rokonom volt ott helyettem megmutatni neki, aki alá írta neki a szerződést, de a rokonom nem tulajdonosa az ingatlannak. Ráadásul kiderült, hogy semmilyen ügyfele nincs az ingatlanosnak akit érdekelné a ház, ez csak beugrató szöveg volt és az is benne van a "szerződésben", hogy másik ingatlanosnak nem is adhatom oda hirdetni X hónapig. Ez korrekt? Egyáltalán így érvényes ez a szerződés, hogy nem is én írtam alá?

2022. júl. 16. 12:39
 1/8 A kérdező kommentje:
Még az ki is felejtettem, hogy azt mondta az ingatlanos, hogy ha másik ingatlanosnak is átadnám, akkor behajtaná az ő jutalékát rajtam, ez így szerintem nevetséges.
2022. júl. 16. 12:40
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Pont annyira érvényes mintha én, vagy esetleg Dr Orbán Viktor Mihály írta volna alá személyesen.
2022. júl. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
24%
ingatlanosok nem korrektek, ez se korrekt amit veled csinált,de törvényes.
2022. júl. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Hajtsd el a p...ba, ezzel az erővel az utcán is aláírathatta volna az első emberrel.
2022. júl. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 peca1000 ***** válasza:
100%

Felhívod az ingatlanost, hogy törölje a szerződést, mert érvénytelen, hisz nem a tulaj adott neki megbízást.


Ha erre nem hajlandó,feljelented. Te pedig hirdesd nyugodtan, mert nem veled szerződött. Egy ingatlanos.

2022. júl. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 krwkco ***** válasza:
100%
A rokonod a saját nevét írta alá, vagy a Tiedet?
2022. júl. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Alapvetően az ilyen szerződések semmit nem jelentenek. Egyrészt el kell küldeni a bús fenébe, másrészt ha nagyon akadékoskodik, akkor hivatalos úton vagy e-mailben fel kell mondani a szerződést és onnantól fejen is állhat.
2022. júl. 16. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Legegyszerűbb a 14 napos elállási jog érvényesítése, hiába eleve semmis lenne a szerződés, mert nem te írtad alá (de utóbbit bíróság előtt lehetne végső soron érvényesíteni, ami költség- és időigényes).

Írásban, bizonyíthatóan küldd el neki.


[link]

2022. júl. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!