Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Zsarol az ingatlanos mit...

Zsarol az ingatlanos mit tegyek ? Mit lehet tenni ilyen esetben ?

Figyelt kérdés

Adtam egy megbízást egy ingatlanosnak a családi házam értékesítésére. Küldött egy vevőt aki megnézte és két nappal később aláírt egy vételi ajánlatot. Majd utólag gondolkodott a vevőjelölt ,hogy milyen felújítási munkák várnának rá és mennyibe kerül ,valamint későn vette észre vagy nem vette figyelembe, hogy fa tüzelésű kazán van , vagyis télen ki kell menni a kazánházba fűteni. Két hét múlva kérte ,hogy szeretné mégegyszer megnézni egy szakemberrel. Odamentem a házhoz tőlünk 80 km, majd felhívott a vevőjelölt hogy bepánikolt és ő ezt nem fogja tudni csinálni egyedül így visszalép a vételtől és nem is jön el.

Másnap hívott az ingatlanos ,hogy beszélt a hölggyel és állítólag most mégis megveszi a házat és kér még egy időpontot.

Mondtam az ingatlanosnak ,hogy pénzbe kerül kocsikázni újból odamenni és a bizalmat is elveszítettem.

Erre az ingatlanos azt mondta ha nem megyek oda és nem mutatom meg még egyszer a nőnek a házat akkor velem fizetteti ki az ő jutalékát és az összes költségét.



2021. okt. 5. 08:46
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
15%

Pedig be fogja hajtani.

Jobban jársz ha elmész megmutatni.

2021. okt. 5. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
92%
Az oszt igen. Nemvagy köteles elfogadni a vételi ajánlatot, ez benne van a pakilban. Az ingatlanos dolga, hogyha a vevőjelölttel gondok vannak, keressen másik vevőt. Ez a munkája. Neked amúgy miért kéne kimenned a házhoz? Az ingatlanos nem tudja megmutatni? Szerződésben mi van? Én biztos, hogy panaszt tennék az iroda vezetőjénél ahol az ingatlanos dolgozik. Ilyen nincs, ha te nem akarsz egy vevőjelölttel vmi miatt megállapodni, akkor még jutalékot fizetessen veled. Mire fel? Mert nem jön létre az üzlet?
2021. okt. 5. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
80%
Nem c....ó véletlenül az ingatlanos?
2021. okt. 5. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
54%

Eleve ott kezdődik hogy az ingatlanosnak a vevő nem fizet jutalékot. És a vételi szándéknyilatkozat aláírásakor foglalót is kell letenni, amit visszalépés esetén elveszít a vevőjelölt.

Így ez kamu.

2021. okt. 5. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
96%
én egy jót nevetnék az ingatlanoson és felbontanám a szerződést.
2021. okt. 5. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
0%

Mennyi hozzá nem értő van itt..

Aláírtál egy szerződést, ami kötelez.

Lehet okoskodni, de te fogsz fizetni.

Az ingatlanos simán elmegy bíróságra, és meg is nyeri

2021. okt. 5. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%

Azért a szerződés felbontásával óvatosan mert ha van benne meghiúsulási kötbér akkor ki kell fizetned. Elég durva szerződésesek szoktak aláiratni az ingatlanosok a laikus eladókkal. Olvad át a szerződést.

A vételi szerződést nem vagy soha köteles elfogadni, magyarul hiába mutogatja a nőnek nem kell elfogadnod.

Jutalék meg "összes költség" behajtásának pedig nincs jogi alapja.

2021. okt. 5. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
19%
Ha megadja a vevő a kért összeget, akkor köteles vagy odaadni, különben jár a jutalék az ingatlanosnak.
2021. okt. 5. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%
Mi áll a szerződésben? Mert erre csak akkor lehet válaszolni. És praktikusan miért te mutogatod, ha messze van és kiadtad a feladatot ingatlanosnak?
2021. okt. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
88%
Most nem azért, de az ingatlanosnak a picsája meresztésén túl nem az lenne a dolga, hogy a szép kis jutalékért dolgozzon is és ne neked kelljen ugrálni? Az, hogy csak bekúrják egy adatbázisba meg felrakják pár ingyenes apróhirdetési oldalra aztán tartják a markukat csak a tényleg nagy irodáknál működik.
2021. okt. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!