Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Zsarol az ingatlanos mit...

Zsarol az ingatlanos mit tegyek ? Mit lehet tenni ilyen esetben ?

Figyelt kérdés

Adtam egy megbízást egy ingatlanosnak a családi házam értékesítésére. Küldött egy vevőt aki megnézte és két nappal később aláírt egy vételi ajánlatot. Majd utólag gondolkodott a vevőjelölt ,hogy milyen felújítási munkák várnának rá és mennyibe kerül ,valamint későn vette észre vagy nem vette figyelembe, hogy fa tüzelésű kazán van , vagyis télen ki kell menni a kazánházba fűteni. Két hét múlva kérte ,hogy szeretné mégegyszer megnézni egy szakemberrel. Odamentem a házhoz tőlünk 80 km, majd felhívott a vevőjelölt hogy bepánikolt és ő ezt nem fogja tudni csinálni egyedül így visszalép a vételtől és nem is jön el.

Másnap hívott az ingatlanos ,hogy beszélt a hölggyel és állítólag most mégis megveszi a házat és kér még egy időpontot.

Mondtam az ingatlanosnak ,hogy pénzbe kerül kocsikázni újból odamenni és a bizalmat is elveszítettem.

Erre az ingatlanos azt mondta ha nem megyek oda és nem mutatom meg még egyszer a nőnek a házat akkor velem fizetteti ki az ő jutalékát és az összes költségét.



2021. okt. 5. 08:46
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%

Basszus Kérdező, ilyen a világon nincs, hogy egy visszalépő akárki után kovetelhetné a jutalékot!

NINCS!!!

Akkor minden ingatlanos milliárdos lenne, ha odaküldi a nénikéjét, vagy a qrváját, aki tesz egy ajánlatot, majd visszalép, ő meg bevasalhatná a jutalékot!

Az ész megáll!

Írj neki egy tértivevényes(!) levelet, amiben leírod, hogy az 1 éves eredménytelen tevékenysége miatt továbbiakban nem tartasz igényt a szolgálataira és a szerződést felbontottnak tekinted.

Amennyiben ezzel nem ért egyet, akkor az ausztriai felülvizsgálati szervekhez fordulsz jogorvoslatért.

(Addig utánanézel, hogy mik ezek)

2021. okt. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom ez Magyarorszagon hogy mukodik de szerintem az ingatlanosnak a dolga lenne hogy mutassa a hazat a vevonek. A jutalekat nem csak azert kapja hogy a vevot odakuldje hanem mutassa is meg neki a hazat, erveljen hogy miert lenne szamara ez jo vetel.

Kuld el neki a kulcsot es mutassa meg o a hazat a vevonek.

2021. okt. 6. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
100%
Hetente 10x írják ki ugyanezt, vagy a vevői változatot, hogy hirdetésnepperrel szűrték össze a levet. Az utóbbi 500, ugyanerre a kérdésre adott válaszokat összefoglalva: eladóként és vevőként sem állunk szóba hirdetésnepperekkel. Eladóként: ha nem ott laksz, ahol az eladó ingatlan van, akkor adsz 200 ezret a szomszédnak, hogy engedje be ha jön valaki bámészkodni és 50 ezerért meghirdeted az ingatlant hiper-gigaelőresorolt hirdetéssel az ingatlan.com-on és a jófogáson. Vevőként: beállítod a keresőben, hogy a nepperhirdetéseket ne mutassa. Ha felhívod és mégis nepper elhajtod a rákos k...aannyába.
2021. okt. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
100%
23-as vagyok, most látom csak, hogy osztrák, akkor jófogás, ingatlan.com helyett willhaben, immodirekt, meg immobilienscout24. Ha nincs érdeklődő akkor irányárat csökkenteni 10 százalékkal, parazitákat elhajtani a búsba Stb.
2021. okt. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
100%
Szeretném elmesélni én is neked az én nagy bebukásomat.Megbíztam egy ingatlanirodást, magyar.Kizárólagos szerződést kötöttem vele, nagyon fényezte magát, plusz a feleségének ügyvédi irodája van, 2in1, tökéletes, gondoltam.Ismerve a helyet, és a várható vevőkört, megszabtam az árat.Erre az ingatlanos felhorkant, hogy duplájára áraztam be, ennyiért nem is kezdi el hirdetni.Én kötöttem magam az általam elképzelt árhoz. Ennek ellenére láttam, hogy kb 3/4-ed áron kezdte el hirdetni,meg is reklamáltam.Kénytelen-kelletlen felemelte az általam kért árszintre, 1 év alatt még csak meg se mutatta senkinek.(egyszerűen azért, mert nem foglalkozott vele, én azért bíztam meg, mert nem volt időm és lehetőségem utazgatni, ingatlant bemutatni stb)Véletlenül találkoztam egy ismerősömmel, aki szintén árulta a házát, viszont mihelyst megtudta, hogy az enyém eladó,azonnal tett vételi ajánlatot, az általam preferált áron.Mindketten bementünk az irodába, ott közöltük, hogy, mivel a vevőt én találtam,nem kérjük a közreműködést a szerződéskötéshez,ellenben adja el az ismerősöm házát, az ismerősöm adott is megbízást. Kb fél év múlva kaptam egy fizetési felszólítást és egy számlát az ingatlanostól, a jutalékot arra az árszintre kiszámolva, amit én szabtam az ingatlanra, közölve, hogy nem érdekli, hogy én adtam el a házat, de a szerződésünk kizárólagos volt, tehát szerződésszegés, mondtam, hogy gyakorlatilag felbontottuk a szerződést, de ezt nem ismerte el, mondván, hogy ÍRÁSBAN, tértivevényes levél formájában van módja CSAK ezt elfogadni (Erre persze nem hívta fel a figyelmemet)Szóval még futottam pár kört mindenféle egyéb ügyvéd ismerőseim körében, akik megerősítették, hogy ezt beszoptam. Kénytelen voltam fizetni az el nem végzett munka, a trehány ügyintézés ellenére, nem keveset. Csak az az egy vigasztal, hogy megfelelő áron adtam el az ingatlant, és a "Bánatpénz" levonása után még mindig jobban jártam, mintha ő adja el a házat az általa elképzelt erősen nyomott áron.
2021. okt. 7. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
100%
Micsoda piócák ezek, hihetetlen...
2021. okt. 7. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
100%
Egyetlen jótanács mindenkinek: ameddig az ember él, mozog, lélegzik, addig a saját ibgatlanját csakis saját maga értékesítse, akármennyire is láma a témához,inkább vegyen igénybe extra ügyvédi segítséget (töredéke mint az ingatlanos jutaléka) de véletlenül se adja ki a kezéből a valószínüleg legnagyobb értékűvagyontárgya feletti irányítás jogát!!
2021. okt. 8. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 A kérdező kommentje:

#27

Igen azt hiszem itt a válasz más szemszögből. Nagyon fontos mindenkinek és én is tanultam belőle amit leírtál : " DE VÉLETLENÜL SE ADJA KI A KEZÉBŐL A VALÓSZÍNŰLEG LEGNAGYOBB ÉRTÉKŰ VAGYONTÁRGYA FELETTI IRÁNYÍTÁS JOGÁT !!! "

Azt gondolom hogy mindenki félti és óvja a megépített vagy megvásárolt ingatlanát, értékét, miért is adja oda egy vadidegen ingatlanosnak a kulcsot , hogy ki be járkáljon a házába ? Miért bízik meg egy idegenben? Csak azért mert ingatlanos ? Valamint a másik része a dolognak amit sokan nem gondolnak át ,magamat is beleértve , hogy hónapokat de akkor keveset is mondtam egy évet ,két évet kell ahhoz dolgozni, hogy több százezer forintot félre lehessen tenni a fizetésből .Ezt az összeget csak úgy oda ajándékozzuk az ingatlanosnak a pár fotó ,a sablon szöveg és az egyszer kétszer háromszori bemutatás után.

2021. okt. 9. 07:10
 29/29 anonim ***** válasza:
100%
#27-es vagyok: őszintén tiszta szívből kívanom, hogy sikerüljön pontot tenni a dolog végére, és úgy hogy ne az Ön jogai sérüljenek!
2021. okt. 11. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!