Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hová forduljak, ha rendszerese...

Hová forduljak, ha rendszeresen bántalmaz a férjem, de nem vagyok életveszélyben?

Figyelt kérdés

Jogi és gyakorlati tanácsra, anyagi segítségre van szükségem. Tudom, hogy az utóbbi csak költői, de a teljesség igényéhez hozzátartozik.

Mit tehetek, ha elhagynám, de nincs hova és nincs miből? Ha lenne miből, lenne hova is. Nem nagy összegről van szó, de nem vagyok hitelképes sem az alacsony jövedelmemmel és a betegségeimmel.

Hogyan jöjjek ki ilyen helyzetből?

Az albérlet sajnos nem opció, mert több hónapos táppénzen szoktam lenni betegségekből adódóan, s legalább fedél legyen a fejem felett. Családom, ismerőseim nincsenek, csak egy cica tartja a lelket bennem.

Ki hogyan tudna megoldani egy ilyen helyzetet?



2022. júl. 3. 15:03
1 2 3
 11/21 hgwell ***** válasza:
4%

#10

van 1olyan kerdes ahol 2011.majusban tortent eset van.ha megtalalod a törő-zúzó apukat vagy a lányt esetleg az anyukajat akkor mondhatod idokozben segitseg erkezett. ...szerintem vege lett a csaladnak..es nezd a valaszokat micsoda segitseg van itt..

2022. júl. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
81%

De tokmindegy, hogy tesz-e feljelentest vagy sem ebbol a szempontbol, se a rendorok, se senki mas nem fogja a kerdezot eltartani es fizetni neki alberletet.

Sajnos ezt valahogy neki kell megoldania.

Lehet, hogy esetleg, TALAN, kapna valami szallast par napig, hetig a nanetol, baptistaktol pl, de az se tart orokke. Sot, ha nem dolgozik, csak ugy van, akkor ki is teszik hamar.

Semmi nincs ingyen sajnos, meg a segitseg sem.

2022. júl. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
83%
Privátban se adjon meg!
2022. júl. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 Savlekotő ***** válasza:
44%
Bármi jobb mint fedélert veretni magát bár egyre több nő vereti a gyerekeit is h legyen fedél szex és dolgozni ne kelljen. Nane is annak tud segíteni aki akarja és tesz érte.
2022. júl. 3. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Szia, megver, megfélemlít, tör-zúz körülötted vagy folyamatosan sérteget és terrorban tart esetleg? Az én volt párom többször kicsavarta a kezem, a torkomat is megszorította egyszer, illetve egy szekrényajtot is betört a fejem mellett,amikor nem tetszett neki valami. Az uvoltozes természetes volt. Szerencsére a barátaim biztattak arra, hogy hagyjam ott. Fogösszeszorítva spórolni kezdtem és fél év múlva tudtam lépni. Egyébként ha esetleg fizikailag rendben vagy, akkor érdemes lenne megnézned osztrák hotelmunkákat. Többségükben alig kell nyelvtudás és bentlakást is kínálnak :) Amíg nem tudsz lépni, addig Nane szervezet biztosan tud segíteni.
2022. júl. 3. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Kell egy munkahely ami ad szallast is.
2022. júl. 3. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
80%
Szentségtörés vagy sem, de ha nem vagy életveszélyben, akkor maradj egyelőre. Az utcán egy nő nem tudja megvédeni magát, betegeskedés mellett meg nem annyira tud ugrálni meg válogatni a jó munkák között. Próbálj meg belülről megerősödni, készíts tervet, gyűjts pénzt, keress ügyvédet, készítsd elő a válást és vigyázz az egészségedre és magadra!
2022. júl. 3. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
hgwell mellett csöbörből vödörbe kerülnél.
2022. júl. 4. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

19, én is ezt gyanítottam, de ha nem is, akkor se adjon ki magáról infót.

Kérdező, hova lettél? Mit takar a bántalmazás?

2022. júl. 4. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Dolgozom. A nyugdíjjal a jövedelmem nem éri el a minimálbért. Fizikai és pszichés betegségem(visszatérő depi) is van.

Szavakkal, pénzmegvonással és fizikailag is bánt. Ha tudja, hogy az én pénzem már elfogyott, onnantól balhézik. Fél éve tart ez az állapot, előtte se volt már felhőtlen, de ilyen durva sosem.

A spórolt pénzem beletettem az ingóságokba, amik szerinte max közösek, de inkább az övéi.

Rendszeresen számonkéri, hogy mire költöttem, de nekem semmi közöm az ő pénzéhez.

Neki kb 2,5x annyi a bevétele, ő tud gyűjtögetni.

Nem vagyok már mai csirke, a pszichés bajom sem olyan természetű vagy mértékű, hogy elrugaszkodnék a valóságtól.


Aki privát írt, hogy érdekelném őt, kérem ne írjon újra, csöbörből vödörbe nem szeretnék kerülni.

2022. júl. 4. 11:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!