Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Be lehet valakit perelni...

Be lehet valakit perelni kártérítésért azért ha kiderül hogy a munkahelyéről túl sokat lógott (munkaidőcsalás), vagy csak kirúgni lehet és annyi?

Figyelt kérdés
2022. jún. 2. 13:55
 1/8 anonim ***** válasza:
93%

Le lehet vonni a béréből.

Vagy kirúgáskor.. le lehet vonni a béréből:D

Nem olyan bonoylult, a legtöbb ember órabérben van, szóval egyszerűen a főnöke megnézi mennyi órát hiányzott és elküldi a HR-nek, hogy ennyi órát vonjanak le az ember fizetéséből.


Deee általában ezt kirúgással szokták párosítani. Olyankor logikusan a végső fizetéséből vonják le.


Esetleg automatikusan szabadságnak tudják be a hiányzást, bár ha napi 1-1 órákat hiányzik, akkor ez nem annyira járható út.


Kirúgásnál benne van, hogy sem a cég, sem az alkalmazott nem tartozik és nem követel a másikkal szemben semmit, emiatt kirúgás után pereskedni teljesen értelmetlen. Persze meg lehet csinálni, de nem szokták, mert rengeteg idő és pénz az eljárás és általában nem akkora összegről van szó, hogy megérné a cégnek.


Egy HR-es.

2022. jún. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%
Annak a főnöknek megérné ügyvédet fogadni, bíróságra mászkálni és bizonyítgatni? A főnök felelőssége, hogy ilyen ne történhessen mondjuk 3 napnál tovább. a ezt a főnök elmulasztotta, akkor a vállalat vezetősége őt is beperelhetné munkahelyi kötelesség nem teljesítése vagyis bércsalás miatt.
2022. jún. 2. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
92%
Ha kárt okoztál ezzel a cégnek, márpedig a nem dolgozás az jellemzően kár a cégnél, akkor simán perelhet érte.
2022. jún. 2. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
92%

Kártérítésért akkor lehet perelni ha kárt okozott az illető. Ez lehet akkor is ha bent volt és dolgozott, meg akkor is ha azzal okozott kárt, hogy nem dolgozott.

Pl. ha elveszt a cég egy ügyfelet, mert az alkalmazottja nem a dolgát végezte munkaidőben, hanem kint cigizett a büfében álló nap, vagy ha megromlik egy beérkező szállítmány, mert akinek a hűtőházban az lenne a dolga, hogy a helyére rakja az elment helyette mozizni a könyvelésre - akkor ezért a kárért lehet perelni a dolgozót. Hogy mekkora sikerrel az más kérdés.

Ha szimplán nem ment be dolgozni, akkor arról a főnökének tudnia kellett volna és a helyettesítéséről, a feladata elvégzéséről gondoskodnia kellett volna, így amiatt nem hiszem, hogy perelhető lenne - marad a kirúgás, fegyelmi.

Ha a munkaidőcsalást úgy érted, hogy beadta a főnökének, hogy rosszul van és engedje el, hogy hazamenjen lefeküdni, ellenben csak el akart menni a haverokkal a strandra és lebukott - az ugyanaz a helyzet mintha be se ment volna. A munkája elvégzéséről a főnökének kellett volna gondoskodnia, hogy ne érje kár a céget.

Amit lehet tőle perelni az a korábban neki kifizetett fizetése, jutalma, prémiuma és egyebe, amire nem volt jogosult, hiszen csalt a munkaidejével. Ez nem kártérítés, hanem jogosulatlan összegek visszakövetelése kamatostul.

De ezért per, hogy majd a bíróság eldöntse pontosan mi a helyzet.

2022. jún. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
2-es: ilyen esetben NEM a fönök járkál a bíróságra, hanem a cég jogi képviselöje, akinek meg éppen ez a dolga, azaz arra nem érdemes számítani, hogy "nincs kedve ezzel tölteni az idejét"!
2022. jún. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Éppenséggel egy olyan szituban amit 4es írt, hogy az alkalmazott hazakéri magát, mondván rosszul van... akkor is vagy szabadságot kell kivennie, vagy betegszabadságra kell kiírni magát.

Olyan opció nincs, hogy nem vagy ott és nem giazolod semmivel a távolmaradásodat. Biztos van erre valami magyar kifejezés, de ezt "unauthorized absence" néven szépen beviszik a rendszerbe és ezen órák nem kerülnek kifizetésre.


Pl próbáld ki, hogy egy betegség után nem viszed be a hónap végéig a táppénzes papírodat. Nézel majd milyen kevés pénzt kapsz:D egyszerűen azért, mert amíg nincs leíigazolva a távolléted valamivel, addig az fizetetlen távollétnek minősül. Ha utólag beviszed a papírt, akkor egy hóközivel, vagy a következő fizetéseddel korrigálnak és annyi.

2022. jún. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
71%
Pár évig parkőr voltam. Munkakezdésre bementem megmutattam magam, megnéztem mit vertek szét az éjjel, aztán 20 perc múlva már otthon voltam, és a műszak végéig animéket néztem. Aztán amikor éreztem hogy kezdek gyanús lenni felmondtam.XD nem volt következménye.
2022. jún. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

7es, nice:D

Deee ebben az estben a munkáltató nem kapott rajta a dolgon, így ők azt hitték te dolgozol.

2022. jún. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!