Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha kölcsönadom a kocsim...

Ha kölcsönadom a kocsim valakinek mindemellett kölcsönadási szerződést írunk, és ez idő alatt büntetésre tesz szert az illető, kit terhel a bírság?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra hogy megjön nekem a retorzió, bemutatom a megállapodást és az egyént dorgálják meg vagy nekem lesz szükséges polgári peres úton rendezni?

2022. máj. 28. 02:42
 1/5 anonim ***** válasza:
94%

Valószínű hogy rajtad fogják behajtani az nekik a legegyszerűbb,utána leverheted az illetőn.

Nem akarja kifizetni akinek odaadtad?

2022. máj. 28. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
25%
Kivétel nélkül mindig azt aki vezetett. Ha a szerződést meg tudod lobogtatni akkor ez nem kérdéses. Csak a legvégső esetben cseszegetik a tulajt, ha nincs meg aki vezette. Te esetedben mivel papírod van róla ilyen szóba sem fog kerülni. Nem is értem mi ihlette a kérdést.
2022. máj. 28. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
33%

"Nem akarja kifizetni akinek odaadtad?"


Nincs jelentősége mit akar, mert át tudják váltani közmunkára is vagy szabadságvesztésre. Lényeg hogy a kérdezőt felelősség emiatt nem terheli.

2022. máj. 28. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
93%

Ha betudod bizonyítani hogy nem te vezeted az autót, illetve ha beismeri az illető hogy ő vezetett nem te, akkor természetesen nem neked kell a bírságot kifizetni


Ezért is kell kétzser is meggondolni kinek adjuk kölcsön az autónkat...

2022. máj. 28. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Épp ellenkezőleg, nem én adtam, hanem nekem adták kölcsön a kocsit és nem szereztem büntetést (még :D), illetve szerződés sincs mert ennél több a bizalmunk egymás felé, csupán megfordult a fejemben hogy ilyenkor mi a szitu.


Köszi a válaszokat

2022. máj. 29. 03:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!