Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ebben a helyzetben mi a jó...

Ebben a helyzetben mi a jó megoldás?

Figyelt kérdés

Elveszítettem a munkámat 20 év munkaviszony után. Átestem a Covid fertőzésen még tavaly, utána rengeteg post covid tünetem maradt vissza, rengeteget jártam orvoshoz, sajnos rossz helyre. Hónapokig csak annyit mondtak, ez poszt covid. A munkáltatóm nem nézte jó szemmel a sok orvoshoz járást, állandóan piszkált a főnököm. Munkát nem adott, elküldött szabadságra. Miután lejárt a szabadságom, azt mondta, nem tud nekem munkát adni többet, így végül is felmondtam. Elmentem munkanélkülire, közben kiderült, hogy mi okozta a problémáimat.


Cukorbeteg lettem, vastagbél gyulladásom lett, vas anyagcsere zavar alakult ki, és Lyme kóros vagyok. Valószínűleg ezek okozták a rosszulléteimet. Végre találtam olyan orvosokat akik foglalkoznak velem. Az orvosaim elindították a kezelést, minden betegséget külön külön. De van egy probléma. Lassan lejár a három hónap munkanélküli. A Lyme kór kezelése nagyon sokáig tart, vastagbélgyulladás mellett még komplexebb a dolog. A lényeg, hogy heti szinten kell orvoshoz járnom majdnem. Mi lesz, ha lejár a munkanélküli? Így sehova nem jelentkezhetek, hogy ennyit kell orvoshoz rohangálnom. Ezt szerintem egy munkáltató sem tolerálja. Sajnos elég későn derült ki mik a kialakult betegségek, amik a tüneteket okozzák.



A klinikán az orvosok mondták, hogy még nagyon sok vizsgálat hátra van mindig, egy csomó labor értékem rossz, utána kell járni azt mondták. De ha elmegyek valahova, és mindig el kell mennem orvoshoz, akkor mi lesz? Az előző munkahelyem is 20 év után elintézte, hogy ott kelljen hagynom...


Mi lenne a legjobb megoldás erre a helyzetre?



2022. márc. 27. 19:34
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy igaza van. Sajnos abban a részben is, hogy voltak korábban jelek, hogy milyen ember a főnököm. Három éve, még a covid előtt, egy kolléga gerincsérvet kapott, megműtötték, de utána mondta, hogy bizonyos munkákat nem bír a dereka, átmehet e más munkakörbe? Lényeg a lényeg.. Őt is hasonló módon intézte el... "Nem tudok munkát adni" címmel. Ami természetesen kamu volt.
2022. márc. 27. 22:31
 12/16 anonim ***** válasza:
10-es, a 6-os nekem írta,amit írt, nem a kérdezőnek.
2022. márc. 27. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Az alpári, gúnyolódó, kárörvendő stílussal van baj.
2022. márc. 27. 22:39
 14/16 anonim ***** válasza:

8-as, valamilyen orvosi alkalmassági mindenhol van. Olyan munkahely nincs, ahol ne kelljen valamiféle orvosi papír, vizsgálat, munkaalkalmassági.

Persze én most nem a feketemunkákról beszélek, zsebbefizetéssel. Ha te úgy dolgoztál, hogy nem volt semmiféle munka alkalmassági vizsgálatod, akkor a munkahelyed törvényt sértett😂. Vagy feketén dolgoztál, nem voltál bejelenteve. Ezt nem bírjátok megérteni, hogy azért sz@r ebben az országban, mert ilyenek vannak szép számmal. Akárhogy szeretem is a munkahelyem, ami jár, az jár.

2022. márc. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

14-es.

A kultúra területén dolgoztam, és bejelentve. Egy héten egyszer jött egy orvos, akinek többnyire annyi dolga volt, hogy recepteket írjon fel. Alkalmassági vizsgálatokat nem csinált. Annak a pár fizikai munkakörben dolgozó embernek el kellett mennie egy rendelőintézetbe, ahol megnézték, hogy alkalmasak-e a munkára. De nyilván tudod, hogy ezek hogy mennek: "szeme jó, füle jó, panasza nincs."

Mivel a munkatársaim többsége és én nem fizikai állományban dolgoztunk, így nem volt szükséges eljárni ilyen vizsgálatra.

Méghogy fekete munka.:D

Csak azért nem írom ki, hogy hol dolgoztam, mert ezek után sem a munkahelyem sem magam nem teszem ki a nyilvánosságnak.

És jó lenne, ha inkább a kérdezőnek próbálnátok segíteni, nem pedig velem foglalkozni.

2022. márc. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Folytatás a 14-esnek:

Ki kell javítanom egy vesszőhibát: "mert ezek után sem a munkahelyem, sem magam"


Továbbá, én nem a 2000-es években kezdtem el ott dolgozni, ennél -és a beosztásomnál-fogva rám más munkaegészségügyi szabályok vonatkoztak.

Az lehet, hogy te a mostani törvényeket kened-vágod, de én meg 2006 óta vagyok leszázalékolva. És azt is hozzáteszem, hogy levontak 3 évet a munkaviszonyomból, mert a korom szerint nem lehetett volna annyi. Mivel annak idején egyszerre több munkahelyen is dolgoztam, és olyannyira nem volt fekete munkám, hogy még a másodállásaim is be voltak jelentve, ebből adódtak a többlet éveim.

Mielőtt ekkora szájat nyitsz, fogadd el azt a tényt, hogy az interneten nem feltétlen csak huszonéves emberekkel futhatsz össze, és nem biztos, hogy az idősebb nemzedék csupa nyálcsorgató vén hülye.

2022. márc. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!