Egyoldalúak-e a WEB-en működő szolgáltatók "szerződései"?
Több WEB-en működő szolgáltató újítja meg napjainkban a "szerződés"-eit. Azaz kényszerszabályok elfogadására kényszeríti azokat az alkalmazókat, akik nélkül a szolgáltatás nem is jöhetett volna létre. A feltételeket egyoldalúan diktálják és a felhasználónak egyedüliként csak a szolgáltatás lemondása marad tiltakozási eszközként. Rafináltabb szolgáltatók kezelhetetlen felületekre irányítják azokat, akik nem fogadják el egy-az-egyben a diktátumokat.
Jó példa erre a Google kereső, amely a felhasználók adataiban túrkál, azokat használja a kulcsoló adatbázisai létrehozásakor, utána pedig korlátozásokat, feltételeket szab a felhasználóknak. Érzésem szerint ideje, hogy a felhasználók érdekszövetséget hozzanak létre és kérdés elé állítsák a szolgáltatókat: Vagy felhagynak a tisztességtelen, diktátum-szerű "szerződés"-ek alkalmazásával, vagy álljanak le a felhasználói adatok bárminemű felhasználásáról.
Igen, a szolgáltatók elég nagy férgek tudnak lenni, tisztelet a kivételnek, ha van ilyen egyáltalán.
A velük szembeni felépés érdekképviseletet kiván. Ezt is jól gondolod.
Az a maki meg, aki azt mondja, sugalmazza, hogy ingyen szolgáltatna bárki is neki vagy másnak, elég piti szellemi színvonalon lézeng.
A sok-sok reklám, az értékes profil, amit a user nyújt, bőven érnek annyit, amennyivel a szolgáltató ellentételez.
Ha nem így lenne, nem is csinálná a google, a facebook és a tobbi kisebb nagyobb adattolvaj sem.
"mert volt egy kis esze "
Milyen jól írod...
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!