Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Minek minősül, ha valaki elém...

Minek minősül, ha valaki elém áll és nem enged továbbmenni?

Figyelt kérdés

Történt a következő: Megfordultam édesanyám háza előtt az autómmal és eközben ráhajtottam a szembe szomszéd térkővel pár éve kirakott közterületen lévő autóbejárójára kb egy méter hosszan. Ez az utcán van, a kapuja csukva volt, az egész kb. 2 másodpercig tartott. (Átlagos személyautóm van, kisebb, mint az övé.) Erre a szomszéd nő ordítva jött ki, majd az autóm elé ugrott és elkezdett ordibálni velem, hogy mit képzelek én, hogy oda rámegyek, azt ők rakták le, ők vették meg a követ stb. Erre én visszatolattam egy picit és megpróbáltam kikerülni, hogy elmehessek, de megint elém állt és nem engedett elmenni. Kiszálltam, jól összevesztünk, hogy az közterület, miért ne fordulhatnék ott meg. Majd mikor gyalog is ráléptem a kocsibejárójára, amiben semmi kárt nem tettem, akkor odajött és ott is ordibált velem, hogy menjek el onnan. Hiába kérdeztem, hogy ugyan miért baj, hogy rálépek, hiszen az utca része, csak azt tudta hajtogatni, hogy azt ők a saját pénzükön építették és arra ne menjen rá senki. Sajnos közbeszéd az utcában, hogy bolond a nő, de ha elütöm, mert elémugrott, akkor ugyanúgy elővesznek érte, mint egy rendes emberért.

Ezért aztán felmerült bennem a kérdés, hogy mit lehet ilyenkor tenni, és minek minősül az, ha valaki nem engedi a másik embert továbbmenni? Vagy bárki bárkit feltartóztathat, ha őgy úgy találja jónak?



2022. febr. 19. 14:59
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

#10: Tényleg, köszönöm. Erre nem is gondoltam.

KRESZ 21§: (6) A gyalogos az úttestre akkor léphet, ha meggyőződött annak veszélytelenségéről. Az úttestre váratlanul nem léphet, köteles az úttesten késedelem nélkül átmenni és tartózkodni minden olyan magatartástól, amely a járművek vezetőit megzavarhatja, vagy megtévesztheti.

És akkor még a többi is ott van, hiszen valóban bele akart kényszeríteni abba is, hogy szabalytalan legyek.

Bár a fő gondom továbbra is az, hogy meg lehet-e tenni, hogy egy piti hülyeség miatt korlátozza valaki a másikat. Szóval inkább csak elvi jellegű a kérdés, kíváncsiságból érdekel, hogy meddig lehet törvényesem elmenni.

2022. febr. 19. 16:49
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Erre mondtam azt, hogy ha törvényszegésben akar meggátolni, akkor jogosan tarthat fel (de az is szabályozva van, hogy hogyan tarthat fel), minden más esetben Ő KÖVET EL TÖRVÉNYSÉRTÉST.


Hogy ezért érdemes-e feljelentést tenni és akár évekig bíróságra járkálni, az egy másik kérdés.


Egy régebbi kérdésnél valaki azt boncolgatta, hogy feltarthat-e egy ember egy másikat, hogyha a másik ember élete a tét abban az értelemben, hogy súlyosan megsérült, de ő nem akarja a mentőket megvárni. Ott is leírtuk, hogy a jószándék ellenére akkor is ő fog törvényt sérteni, mivel korlátozni akarja a másik szabadságjogait, törvénytelenül. Egy eset kivétel ez alól; hogyha a másik ember várandós, mert ekkor a magzatot is védi a törvény, tehát ha a láthatóan súlyosan sérült nőt feltartod a mentők kiérkezéséig, azzal nem követsz egy szabadságkorlátozást.

2022. febr. 19. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!