Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Minek minősül, ha valaki elém...

Minek minősül, ha valaki elém áll és nem enged továbbmenni?

Figyelt kérdés

Történt a következő: Megfordultam édesanyám háza előtt az autómmal és eközben ráhajtottam a szembe szomszéd térkővel pár éve kirakott közterületen lévő autóbejárójára kb egy méter hosszan. Ez az utcán van, a kapuja csukva volt, az egész kb. 2 másodpercig tartott. (Átlagos személyautóm van, kisebb, mint az övé.) Erre a szomszéd nő ordítva jött ki, majd az autóm elé ugrott és elkezdett ordibálni velem, hogy mit képzelek én, hogy oda rámegyek, azt ők rakták le, ők vették meg a követ stb. Erre én visszatolattam egy picit és megpróbáltam kikerülni, hogy elmehessek, de megint elém állt és nem engedett elmenni. Kiszálltam, jól összevesztünk, hogy az közterület, miért ne fordulhatnék ott meg. Majd mikor gyalog is ráléptem a kocsibejárójára, amiben semmi kárt nem tettem, akkor odajött és ott is ordibált velem, hogy menjek el onnan. Hiába kérdeztem, hogy ugyan miért baj, hogy rálépek, hiszen az utca része, csak azt tudta hajtogatni, hogy azt ők a saját pénzükön építették és arra ne menjen rá senki. Sajnos közbeszéd az utcában, hogy bolond a nő, de ha elütöm, mert elémugrott, akkor ugyanúgy elővesznek érte, mint egy rendes emberért.

Ezért aztán felmerült bennem a kérdés, hogy mit lehet ilyenkor tenni, és minek minősül az, ha valaki nem engedi a másik embert továbbmenni? Vagy bárki bárkit feltartóztathat, ha őgy úgy találja jónak?



2022. febr. 19. 14:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Púposkodásnak minősül.
2022. febr. 19. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 árokpart ***** válasza:
100%
Kényszerítés bűntette.
2022. febr. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Igen ez jó ötlet, de erőszak nem történt és úgy tudom a kéyszerítés esetén jelentős érdeksérelem is kell, ez meg egy piti ügy.
2022. febr. 19. 15:17
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Közterület, hiába pampogott...nalunk meg birságot is kapott aki a ház előtti jardat leterkövezte.


Azonnal rendörtckell hívni, v legalabbis ezt mondani neki. Kenyszerítés. Btk-ban megtalalod.

2022. febr. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Igen, ha nem hajlandó utadra engedni, sajnos az az egyetlen jó megoldás, hogy rendőrt hívsz. Akik aztán vagy kijönnek hamar, vagy nem.

Ő, mint magánszemély abban az esetben tartóztathat fel, hogyha úgy véli, hogy bűncselekményt akadályoz meg vele. Ebből a szempontból teljesen jogosan járt el, csak ő rosszul tudta azt, hogy a bekötő használata nem számít bűncselekménynek. Ezért is kell a rendőr, mert ő (jobb esetben) el tudja dönteni, hogy kinek van igaza. Éppen az is lehetett volna, hogy tudtodon kívül törvénysértést követsz el.

2022. febr. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
#4,5: Hívtam rendőrt, de azt mondták, hogy nem jönnek ki, amíg vér nem folyik. Nem pont így szó szerint, de ez volt a lényege. Az meg hogy törvénysértést követtem volna el, kizárt, hiszen az a rész, amire rámentem az autómmal, (meg utána gyalog), a járda és az úttest közt volt, és ahhoz keskeny az úttest, hogy ott megforduljon az ember. Persze biztosan megfordulhattam volna 4-5 tolatással az uttesten is, de ez a terület, ahova rámentem közterület, az utca része és mivel neki is autóbejáróként funkcionál, tehát eleve ez a célja. Nem álltam meg ott, csak ráfordultam és tolattam is le róla. Épeszű embernek erről nem juthat eszébe bűncselekmény. Arról pedig ne is beszéljünk, hogy ő is ment már rá édesanyám autóbejárójára, de meg nem fordult volna bármelyikünk fejében, hogy ezért szóljunk.
2022. febr. 19. 15:56
 7/12 anonim ***** válasza:

Én teljesen megértem az álláspontodat, és igazad is volt, csak azt értsd meg, hogy te is tudhattad volna rosszul. Sajnos nekem is van egy ismerősöm, aki nem szereti, hogyha a háza elé parkolnak, és emiatt állandó vitája van a szomszédjával, aki „csakazértis” odaparkol. Én már megmondtam az ismerősömnek, hogy fejezze be a hisztit, mert közterületen parkol a szomszéd, az meg csak az egyéni szociális problémája, hogy az neki nem tetszik. Én őt is megértem, mert én sem szeretem, hogyha minden ok nélkül megállnak a házam előtt, de nem megyek ki cirkuszolni.


Abban pedig remélem te is egyetértesz, hogy ez a „ha ő csinálta, akkor én is csinálhatom” mentalitás nem vezet sehova, de az is teljesen jogod, hogy akkor ő ugyanazért a dologért miért csinálja a fesztivált.


Mindegy, a lényeg az, hogy neked volt igazad. Ha pedig megint eljátsza ezt veled szemben, akkor már zaklatásért tehetsz feljelentést.

2022. febr. 19. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Azt elfelejtettem mondani, hogy ilyen nincs, hogy a rendőrnek nincs kedve kimenni. A rendőrnek KÖTELESSÉGE minden bejelentést kivizsgálni. Jól is néznénk ki, hogyha elkezdené ütni a kocsidat egy vascsővel, de ők nem jönnek ki, „amíg vér nem folyik”...
2022. febr. 19. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

#7: Igen, megértem, sajnos sokan cirkuszolnak a házuk előtti parkolásért jogtalanul, amit szintén nem értek, mert a belvárosban ezt például hogyan vitelezné ki bárki is. Persze ha valaki akadályozza ezzel a kihajtást, az már más kérdés, akkor teljesen jogos a panasz. De ez a megfordulás kb. két másodpercig tartott, és az volt a fő problémája, hogy azt a szent ők vették oda és hogy merek rálépni. Semmi nem történt a kővel, miért is történt volna bármi is. És nem először csinálja ezt, más szomszéd is panaszkodott már, hogy veszekedett vele, ha véltelenül rálépett a szent kövére, meg sokminden másért is, a közvetlen szomszédja szerint például bőven dilházban lenne a helye.

A kérdésem inkább arra irányult, hogy minek minősül az, ha valaki önkényesen nem engedi a másik embert továbbmenni, és hogy ezt bárki megteheti-e csak úgy mert neki nem tetszik az, amit a másik törvényesen tesz.

2022. febr. 19. 16:18
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Törvény szerint korlátoz téged a szabad mozgásban, ami a megnyilvánulástól függően lehet szabálysértés vagy bűncselekmény. Ezen kívül KRESZ-szabályt is sért, mivel az úttesten gyalogosként nem tartózkodhat huzamosabb ideig megfelelő ok nélkül. Ráadásul téged is KRESZ-szabály megsértésére kényszerítene, mivel behajtó előtt megállási tilalom van érvényben még akkor is, hogyha nincs külön kitáblázva.


Szóval itt sok minden összejöhet, ha nagyon kukacoskodni akarunk.

2022. febr. 19. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!