Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az öröklés rám eső részét...

Az öröklés rám eső részét eladhatom valamilyen hivatalnak vagy az államnak?

Figyelt kérdés
Feltételezzük, hogy többen öröklünk és nem tudunk megegyezni. Ez azt jelenti, hogy az én részem be van fagyasztva. Én azonban túl szeretnék adni rajta, de egyik örökös se lenne hajlandó megvásárolni a részemet (és tegyük fel, hogy még azt sem engednék, hogy én megvegyem azt). Ebben az esetben valamilyen ingatlan közvetítő cégnek vagy az államnak vagy valamilyen örökséggel foglalkozó cégnek, hivatalnak el tudom adni a részemet?

2022. jan. 30. 17:14
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm 9-es!
2022. febr. 2. 14:58
 12/14 A kérdező kommentje:
Még egy kérdésem lenne. Hallottam olyanról, hogy lakásokat hirdetnek meg személyesen aukción... Ezeknek mik a nevük? Lehetséges, hogy csak önkormányzati lakásokra van / volt ilyen. És azt se tudom, hogy az intézkedések miatt van-e egyáltalán ilyen manapság. (Az aukció ugye nem feltétlenül azt jelenti, hogy 0 Ft-ról indítják?)
2022. febr. 4. 08:42
 13/14 anonim ***** válasza:

#12 Az árveréseket nyilvánosságra hozzák, erre a neten tudsz rákeresni.

Mindig van egy induló ár - erről indul a licit és az veheti meg aki a résztvevő licitálók közül a legtöbbet kínálja érte. Ha kevés a licitáló vagy csak 1 van, akkor ez az induló árnál lesz, ha sokan akarják megvenni akkor magasabb, de soha nem nulla.

Önkormányzati lakásokat nem nagyon szoktak így eladni, általában ha kilakoltatás volt és valamilyen adósság miatt kell árverezni a lakást, az kerül így eladásra. Ilyenkor az adósság tulajdonosa - közmű cég akinek tartoznak vagy bank akinek nem fizették a hitelét - szeretne a pénzéhez jutni az árverezéssel, tehát az induló ár a hitel vagy adósság nagyságát el szokta érni. Pl. ha összeszedtek közműtartozással 5 milliós adósságot (sajnos egy rokonoméknak sikerült egy évtizede ilyet összehozni a kamatokkal), akkor ha elárvereznek egy 12 milliót érő lakást, a kiindulási ára 5-6 millió körül is lehet, ha nem túl felkapott helyen van a lakás. Ha egy budapesti lakás akkor 10 millióról.

De volt sok botrány abból, hogy maffiaszerűen eltávolították a lehetséges licitálókat az értékesebb ingatlanok közeléből és így alacsony áron tudták felvásárolni.

2022. febr. 4. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen 13-as!
2022. febr. 5. 20:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!