Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Utazhatok Németországba úgy,...

Utazhatok Németországba úgy, hogy már meg volt az antitest vizsgálatom és megkapom a védettségi igazolványt, de az az utazásig nem érkezik meg?

Figyelt kérdés
Nemtudom, mennyi idő lehet, mire kiküldik az igazolványt, de azt a rendszerben esetleg le tudják ellenőrízni, hogy egyébként védettnek számítok?

2022. jan. 9. 18:50
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 8 munkanap alatt lett meg a csodakártya oltatlan-átesetten.
2022. jan. 9. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
17%
Abba a szarfészbe minek utaznál?
2022. jan. 9. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A védettségi igazolványt azonnal letöltheted elektronikusan és viheted a QR kódját magaddal a telefonodon, ahogy ki is nyomtathatod vész esetére (lemerül, ellopják stb.). A gyerekemnek 1 hónapja kellett, külföldi utazáshoz. Bementünk, megcsináltattuk neki az ügyfélkapuját és utána otthon már elektronikusan kellett a többit intézni. Én kinyomtattam neki, hogy úgy is nála legyen a QR kódja, de a telefonját használta kint amikor be kellett mutatnia.

Az antitest vizsgálat után a MAGYAR védettségi kártyát kapod meg és nem az unióst. Azt külön kell intézni ezen a felületen:

[link]

Ha nincs ügyfélkapud, akkor menj be egy kormányablakhoz és csináltasd meg, pár perc. Utána azzal neked kell intézned otthon. Egyszerű és azonnal készen van, nem postáznak semmit.

Az ügyfélkapus azonosítót bármelyik kormányablaknál megcsináltathatod. Nézd meg, hogy a közeledben hol találsz időpontot a neked alkalmas időben és menj oda! A kisebb településeken könnyebb időponthoz jutni, de nélküle is mehetsz ha nincs már hely. Csak a sorszámnál ha kérdezik akkor mondani kell, hogy sürgős, mert utazáshoz kell és várnod kell amíg sorra kerülsz.

2022. jan. 9. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A magyar védettségi Németországban nem érvényes.

Németországba EU-s igazolás kell. Akkor minősülsz gyógyultnak, ha volt pozitív PCR teszted.

2022. jan. 9. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Akkor az EU-s igazolást egy PCR teszttel tudom megcsináltatni? Ha én nem vagyok beoltva, akkor is megkapjhatom antitest vizsgálattal?

Sajnos nincs ügyfélkapum, de akkor minden egyéb előtt azt fogom elintézni.

#2 válaszoló: Dolgozni megyek, ha már ilyen szépen rákérdeztél.

2022. jan. 9. 22:06
 6/9 anonim ***** válasza:
Kell a teszt, de utána kint karanténba kell vonulnod 10 napra, amit 5 nap utáni újabb teszttel rövidíthetsz le.
2022. jan. 9. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

#5 Az EU-s védettségi kártyát nem kapod meg PCR teszttel, az csak annyit bizonyít, hogy nem vagy fertőzött abban a pillanatban amikor levették a mintádat. Az antitest vizsgálat (ami nem a PCR teszt) az már más, azzal azt bizonyíthatod hogy valaha voltál fertőzött és van még antitest a szervezetedben elég mennyiségben, de tudtommal ez nem ad jogosultságot az uniós védettségi kártyára.

[link]

"Ki kaphat uniós digitális Covid-igazolványt?

Az uniós digitális Covid-igazolvány három esetben kerül kiállításra:

védőoltás: ha valakit beoltottak valamely Covid19 elleni vakcinával

felgyógyulás Covid19-fertőzést követően: ha kevesebb mint 180 nap telt el egy korábbi pozitív (PCR) teszteredményt követően

negatív Covid19-teszt: ha valaki negatív eredménnyel rendelkezik (PCR-teszttel vagy antigén gyorsteszttel végzett tesztelést követően)"

Ebben a megfogalmazásban az a jó, ha negatív a PCR avgy antigén gyorsteszted, ha ellenanyagot mutat ki, mint amit már elfogadnak a magyar védettségi kártyához, az pont nem jó.

Mindenképpen nézz utána, hogy pontosan milyen feltételei vannak a belépésnek! Az adott ország konzulátusának oldalán meg fogod találni.

2022. jan. 9. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy hülye kérdés lesz, de ezek az intézkedések akkor is érvényesek, ha valaki nem légi úton, hanem autóval utazik be az országba?
2022. jan. 10. 18:12
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen, mindig. Nem az számít hogyan megy az ember, hanem hogy megy.
2022. jan. 10. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!