Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Micsoda dolog megbüntetni...

Micsoda dolog megbüntetni azért azt a kesznyéteni férfit mert tolvajok ellen villanypásztorral védte uborkáját?

Figyelt kérdés

[link]

Amúgy olvasható a cikkben, hogy figyelmeztető táblát tett ki a kertjébe sőt eleinte csak kisfeszültséget vezetett bele akkumulátorról csak a aljas tolvajok azt is ellopták mint minden mást és ezután vezetett bele csak nagy feszültséget ami agyon csapta a részeg tolvajokat akik egyébként tudtak a villanypásztorról.

Kint volt a tábla másrészt milyen dolog más magánterületére behatolni? Nem bűnöző csak a saját tulajdonát védte milyen alapon indítanak ellene büntetőeljárást? Ilyen alapon bárkit meglehetne büntetni azért is ha valakinek hosszabítója van magánterületen mert ha bemegy a házba és a hosszabító konektorjába beledug fémdrótokat akkor is agyoncsaphatja az áram vagy másik példa büntessük meg az áramszolgáltatókat amiért vannak nagyfeszültségű vezetékeik a magasban és ezzel veszélyeztetik azokat akik esetleg felmásznak oda kábelt lopni. Szánalmas az igazsság szolgáltatás még a bűnözőket védi de hát ez Magyarország. Mi erről a véleményetek?


2010. szept. 7. 22:39
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
74%

Az emberölés, vagy gondatlan veszélyeztetés, halált okozó súlyos testi sértés, stb. jogilag sokkal erősebb a tolvajlásnál, lopásnál. A jog és az erkölcsi érzék, vagy az igazságérzet nem ugyanaz. Ha igazságérzet alapján lennének a büntetések, anarchia lenne és rég kiirtottuk volna egymást. A jog biztosítja az együttélés rendjét. Vagyis amit a bácsi tett, az valahol érthető, de mégsem jogosítja fel az emberölésre, vagy mások életének veszélyeztetésére. Az uborka visszanő, de egy embert nem lehet visszahozni a halálból.

Az igazságszolgáltatás nem az egyén feladata és joga, hanem a megfelelő hatóságoké. Jogállamban élünk, ez van. Talán nem hatékony, de egyelőre nem találtak ki jobbat vagy hatékonyabbat.

2010. szept. 7. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
18%
Pár uborka miatt halt meg egy ember azért ez se egy túl jó értékrend, ha a teteid következtében valaki meghal igenis vonjanak felelöségre.
2010. szept. 7. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
A kulcsszó a villanypásztor. Na, ahhoz nincs joga.
2010. szept. 7. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
80%

Az, hogy kint volt a tábla egy dolog. Az, hogy aki bement, az le se szarta a táblát (már ha el tudta olvasni) az meg egy másik. A bácsi védte a magántulajdont, ha már a magyar törvények és erre a célra fenntartott szervezetek nem teszik meg. Jól rákefélt, bár személy szerint sok olyan embert láttam már, akit a 220 megrázott és vígan élnek. A bácsi sajnos vétett a törvények ellen, ugyanúgy mint a tolvajok.

Ebben az országban csendben kell tűrnöd, hogy kiraboljanak. A "szép új világban" a magántulajdont megvédheted.

Amerikában sok farmon nincs kerítés, csak kapu. A farm tulajdonosa BÁRKIT lelőhet, aki nem a kapun jött be. Arányiban kevesebb a hasonló eset. Pedig kerítést se kell mászni, tábla sincs, csak jogok. Jogok, amiket a nemmondjukkihogykik ismernek, de a kötelességeiket...

2010. szept. 7. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
82%

mert a tolvaj cigány volt, és nem az első uborkát lopta el, hanem napi rendszerességgel lop. De szerintem nem kell őket bemutatni.


a médiában meg nem szabad leírni ezeknek a "megélhetési bűnözők" nevét, mert az már rasszizmus, bár mindenki tudja, hogy róluk van szó (jobb esetben)

2010. szept. 7. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
most eljátszva a gondolattal olyan helyen élünk ahol a saját telkemen ami körbe van kerítve nem tehetek le azt amit akarok? nem lehet ott egy szöges árok egy villanypásztor ? saját használatra van senkinek nincs hozzá köze. az ügy most a villanypásztor miatt van? kell rá engedély? vagy nem értem mi a gond
2010. szept. 7. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
70%
Most szerintem az a baj, hogy a magyar jogszabályok az ilyet nem engedik. Szerintem engedniük kéne. Legyen kint egy tábla, hogy fegyverrel/villanypásztorral/panzerschreckkel őrzött terület, aztán ha valaki mégis engedély nélkül bemerészkedik, azt akár jogosan, retorzió nélkül le lehessen golyószórózni a p*csába. Rögtön kevesebb lenne az uborkalopás.
2010. szept. 7. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Még ha engednék is, biztos elkezdenék keresgélni a jogi kiskapukat.

Nem azt mondom, hogy a bácsika rögtön építsen be egy komplett katonai állást szögesdróttal, tüzérséggel és géppuskával, de könyörgöm, azért hadd védje már meg, ami az övé! Ennyi erővel a táblát is kicserélheti egy Gyertek ingyen uborkára ma este! feliratúra.

2010. szept. 8. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 doboszoli ***** válasza:

Törvény, erkölcsi megítélés ide vagy oda, gondolkodjunk reálisan.

Milyen bosszantó, ha a kutyád kikaparja a virágot az udvaron, vagy a gyereked összef

2010. szept. 8. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 doboszoli ***** válasza:
75%

Reálisan megítélve: a kerítés célja, egyértelműen jelezni, hogy honnan kezdődik az én tulajdonom, az én házam, az én váram.

Nem kell hozzá írástudónak lenni, hogy ezt fel lehessen fogni.Következésképpen aki ezt figyelmen kívül hagyja, szándékosan teszi, tehát lőhető, akár cigó, akár a legtisztább északi árja.

A kerítésen belül lévő uborka (stb) szintén az én tulajdonom, amit lehet, hogy nem kívánok megosztani a

saját édesanyámmal sem, nem naplopókkal.

Ergo: megint lőhető, csapdázható, áramozható.

Amíg ez, az emberi jogokra, kirekesztésre, rasszizmusra,

egyéb hangzatos dolgokra hivatkozva nem így lesz, nem lesz rend e hazában.

Majd a bíróság, meg a törvény ereje...Muhahahahaha.

2010. szept. 8. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!