Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A munkáltató a jelenlegi...

A munkáltató a jelenlegi szabályozás szerint előírhatja az oltás típusát?

Figyelt kérdés
Ennek akkor lehet jelentősége, ha a munkavállalónak olyan országba kell utaznia céges ügyben, ami nem fogadja el pl. a szputnyikot, de a munkavállaló ezzel van oltva, itthon érvényes a védettségi igazolványa, és nem szeretne 3. oltást.

2022. jan. 3. 06:44
A kérdező szavazást indított:
csak azt írhatja elő hogy be legyen oltva, azaz legyen érvényes védettségi igazolványa
előírhatja az oltás fajtáját, ha ez indokolt
16 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
92%
Nem írhatja elő, de ha nem teljesíted a munkához szükséges feltételeket (vagyis jelen esetben nem tudsz az adott országba beutazni), az simán jó ok a felmondásra. Ez olyan, mintha lejárna az útleveled, és nem lennél hajlandó újat igényelni.
2022. jan. 3. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%

1.


Pcr teszttel tud utazni.

Sőt, van olyan ország, ahova csak azt fogadnak el.



Oltásnál vannak kizáró tényezők.Például Astrát sem kaphat mindenki.

2022. jan. 3. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
7%

Egyenlőre még az oltást sem írhatja elő.


Maradjunk ennyiben.

2022. jan. 3. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
76%
Normális esetben az oltást sem írhatná elő. Régen az ilyet úgy hívták, hogy fasizmus. Ha a dolgozók képesek lennének összefogni, akkor meg lehetne mindezt állítani, de sajnos a magyar erre képtelen, ezért fogunk egyre lejjebb süllyedni a diktatúrában.
2022. jan. 3. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Andizsuzsi ***** válasza:
90%

"Egyenlőre még az oltást sem írhatja elő."


Azt nem. De rendelkezhet úgy, hogy a munkavégzéshez szükséges az oltás felvétele. Amennyiben ernnek a dolgozó nem tesz eleget, akkor megszüntetheti a munkaviszonyát.

2022. jan. 3. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
76%

#5-nek:


Nem szüntetheti meg, csak egy év fizetetlenre küldheti.


Én most hagytam ott az egyik ilyen oltás-idiótát, mert kitalálta hogy oltassak, vagy mehetek.


Tudtam hogy xarban lesz. Négy nap múlva fel is hívott, hogy nem muszáj oltatnom. Mondtam neki hogy nekem meg nála nem muszáj dolgoznom, úgyhogy további minden jót, és kinyomtam.

2022. jan. 3. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
76%

Ismét #5-nek:


Egyébként pedig semmi sem tiltja, hogy fizetetlen szabadság alatt napi lejelentésű munkát vállaljon valaki. Játszhatunk, ha gondolod.


Szemétkedni nem csak a vállalkozó tud.

2022. jan. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
76%

Megint #5-nek:


És mielőtt azzal jönnél hogy bármikor behívhat dolgozni, akkor tévedsz!


Vagy ha oltattam, vagy egy év múlva kirúghat.


Majd akkor hívhat be tetszés szerint, ha fizeti a rendelkezésre állási díjat! Állásidőnek hívják!

2022. jan. 3. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!