Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A dobócső fegyvernek minősül?

A dobócső fegyvernek minősül?

Figyelt kérdés
Ha mondjuk acélgolyókat dobál vele valaki? Vagy csak fegyverutánzat, mint az airsoft?

2021. dec. 11. 19:21
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Ez nem az én problémám. :) Arról van szó hogy egy mező szélén van a lakásunk. Suhancok kitalálták hogy dobócsővel dobálóznak a mezőn és már többször előfordult, hogy az udvarunkban találtam rá az acélgolyóra amivel dobálóztak. Onnan tudom hogy dobálóztak, mert látom a kamera felvételén, de eléggé sz.r minőségben, szerintem csak szórakoznak vele, nem direkt dobálják be... De elgondolkoztam hogy ha nem dolgoznék és otthon lennék, valamit csinálnék az udvarban és pont eltalálnának vele, akkor mit kapnának érte.
2021. dec. 11. 20:35
 12/15 anonim ***** válasza:
81%

11

Akkor zavard el őket,és mond meg hogy menjenek más hova.

ha nem,akkor se hivatkozhatol önvédelemre,mert mivel nem téged (vagy akartalanul) találtak el..

Hiába,mert ha mondjuk egy példát is:

Pl mész ki az ajtón,és mondjuk az gyerek meglát és elkezd csúzlizni,akkor mondhatod önvédelemre,de egyébként más indok nincs..

De egyébként fel keresheted az szüleit,vagy gyám hatóságnál szólsz,vagy bármi.

De kb vissza dobsz egy fém golyót,és netán az szemét talod el,vagy olyan pontot hogy kekés-zöldes lesz,akkor te mész az dutyiban..

Megéri ez neked?

2021. dec. 11. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Ha eltalálnak golyóval, akkor miért hivatkoznék önvédelemre? Nem értem.
2021. dec. 11. 20:46
 14/15 anonim ***** válasza:
81%

13

Na elmondom miért is:

Netán valakit hátba konyokolsz,és tegyük fel hogy totál véletlenül,na és az a illető nem pofozhat fel,mert mivel te nem akartad megtámadni..

De pl ez olyan hogy véletlenül felborítasz valakit az buszon (pl:szar lábad van,és az busz random befékezett),az se verhet széjjel,mert mivel véletlenül volt..

Remélem érted hogy mire célzott.

Mert mivel megint az gyakorlat,mert ez olyan hogy van különbség hogy véletlen megy direkt közt,mert mivel az se mindegy hogy azok az kis csibészek egymást csúzlizták,és nem téged,de ergo ha van bizonyítétod hogy direkt át csúzliznak,és te vagy más(vagyok rokonaid voltak az célpontaid) akkor hivatkozhatol hogy téged igen is megtámadtak..

2021. dec. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
59%
Remélem érted hogy mire célzok*
2021. dec. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!