Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A dobócső fegyvernek minősül?

A dobócső fegyvernek minősül?

Figyelt kérdés
Ha mondjuk acélgolyókat dobál vele valaki? Vagy csak fegyverutánzat, mint az airsoft?

2021. dec. 11. 19:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
11%
Az a horgászizé? Alapban nem. De ha használod ember ellen, annak fogják ítélni jog szerint.
2021. dec. 11. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nem tudtam, hogy horgászatra is használják.
2021. dec. 11. 19:34
 3/15 anonim ***** válasza:
90%

1.Ha horgászáthoz kell,akkor biznyára nem,és egyébként se

2.Ameddig bele teszed pl:Anyacsavar,akkor már 20-szor beléd vágjád az bicskát,vagy jól agyon csépelnek.

3.Miért lenne olyan mint airsoft?mesélj már el nekem.

2021. dec. 11. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Mint mondtam, nem tudtam, hogy ezt horgászathoz is lehet használni. Amit én láttam, ott dobáltak belőle valami golyókat.
2021. dec. 11. 19:39
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!

Mire használnád amúgy meg?

Talán csibészkedni,és másokat dobálni?

2021. dec. 11. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
81%

175/2003. (X. 28.) Korm. rendelet - a közbiztonságra különösen veszélyes eszközökről

b) a jellegzetesen ütés céljára használható és az ütés erejét, hatását növelő eszköz

(különösen: ólmosbot, boxer);

Fegyvernek biztos nem minősül, de egy agilis ügyész ezt rá tudná húzni, főleg akkor, ha már a készítésénél is az volt acél, hogy a dobás erejét növeljék vele.

2021. dec. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Én nem használnám semmire csak érdekel, hogy ha valaki acélgolyót dobál vele poénból, akkor az fegyvernek minősül-e...
2021. dec. 11. 20:03
 8/15 A kérdező kommentje:
Az acélgolyós dobálást úgy értem, hogy például poénból, de véletlenül arra megy valaki vagy kert végéből beesik valakire, akkor miszerint bírálják el ezt. Mert nyilván nem mindegy, hogy fegyverként tekintenek-e rá vagy csak valami airsoft jellegű cuccként.
2021. dec. 11. 20:27
 9/15 A kérdező kommentje:
És azért acélgolyót dobálnak vele, mert az nehéz és nem tudja felkapni olyan könnyen a szél.
2021. dec. 11. 20:27
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Akkor tökre ki érdekel,hogy nem számít fegyvernek,akkor fegyveresen elkövetett garázsdasság,mert mivel ha lövedékre alkamas tárgyal lövöldözöl olyan olyan mint ha csúzlival gumigolyó vagy kavicsal dobálnád az másikat..

Vagyis hogy mint ha légpisztolyal lövöldöznél.

De kérdező,ezért megérne esetleg börtönbe menni?

2021. dec. 11. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!