Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Minimálbér emelést elsimlizhet...

Minimálbér emelést elsimlizhetik úgy a cégek hogy átjelentik az embert 6 órába és már csak 6 órára adnak bért? és akkor nincs valós béremelés?

Figyelt kérdés
2021. dec. 5. 18:17
 1/9 Koplárovics Béci ***** válasza:
89%

Elméletileg vagy gyakorlatilag kérdzed?

Ha átjelent 6 órába, akkor 6 óra munkavégzést kérhet/várhat el. Ha mégis 8 órában dolgoztat és nem fizeti ki a plusz órákat, akkor nyilván törvényt sért. Ha nem tetszik, akkor vagy elmész, vagy elküld, azok következményivel. Ez az elmélet.

A gyakorlat? Akivel lehet, azzal simán megcsinálják. Most is sokan 8 helyett akár 10 órákat is dolgoznak 8 órás minimálbérért.


Ha nem tetszik az első rendszer, akkor a legjobb az, ha magadtól lépsz. Lehet macska-egér harcot játszani, de te vagy az egér, és az élet nem Tom&Jerry. Persze ilyenkor szokott jönni Balázskától, hogy ő úgysem jó sehova, semmire.

2021. dec. 5. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Es gondolod lesz olyan aki 6 oras berert 8 orat melozik? Meg hogy a ilyesmi az elso munkaugyi ellenorzesnel ez nem bukik ki?
2021. dec. 5. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
78%

2

Hány ilyen van és egyik sem bukik meg. Nálunk (közepes méretű fideszes vezetésű város) a központban lévő boltba fél év után jelentenek be, akkor is 4 órára minimálbérre és zsebbe kapsz 100 ezret. Mondanom sem kell a bolt tulaja a polgi nagy haverja.

2021. dec. 5. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
91%

"Minimálbér emelést elsimlizhetik úgy a cégek hogy átjelentik az embert 6 órába és már csak 6 órára adnak bért?"

Igen


"lesz olyan aki 6 oras berert 8 orat melozik?"

Igen


"Meg hogy a ilyesmi az elso munkaugyi ellenorzesnel ez nem bukik ki?"

Igen

2021. dec. 5. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Munkaerőhiány van.


Nem fognak szívózni.

2021. dec. 5. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én is ezen agyalok, mert ahol vagyok ott van egy szakmunkás bérminimum...plusz az ilyen fidesz által legalizált okosságok a boríték helyett, hogy jelenléti bónusz, plusz műszakpótlék.

És a céget ismerve nem fognak belenyugodni abba, hogy emelkedni fog a szakmunkás bérminimum, ami jelentene 20e nettó emelést.


Szerintem vagy a jelenléti bónuszt, vagy a műszak pótlékot fogják törölni, hogy ne kelljen a nettón emelni, és akkor tömeges felmondás lesz várható januárban.

2021. dec. 5. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Koplárovics Béci ***** válasza:

"Munkaerőhiány van.

Nem fognak szívózni."


Biorobotból nincs hiány. És az ilyen fizetés/lépés abban a kategóriában jellemző.

2021. dec. 5. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Addig amíg lesz egyetlen ember aki bevállalja és a hatóságok szarnak rá addig így fog működni.
2021. dec. 5. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
2-es irigyellek, hogy ilyen pozitívan látod. Sajnos a dolgozók falaznak ilyenkor, minden kérdésre úgy válaszolnak, mintha minden szabályosan menne. Még akkor is, ha tudják, hogy potenciálisan az rajtuk is segíthetne, nem merik megkockáztatni, hogy megtudja a munkáltató, ki köpött, így cinosként hallgatnak illetve pontosan tudják, mit kell válaszolni. (Konkrétumokat nem írok, mert ezeket közvetlen ügyfeleimtől hallottam, én nem ebben a szektorban dolgozom.) Sajnos ez van.
2021. dec. 16. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!