Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kimérős webshop indítás?...

Kimérős webshop indítás? Milyen törvényi szabályozás vonatkozik arra az esetre, ha nagykereskedőtől vásárolt vegyi cuccokat (mosószer, öblítő, stb.) átcsomagolom kisebb porciókba, és úgy árusítom webshopban?

Figyelt kérdés

Vállalkozói engedély; csomagküldő, internetes kiskereskedelem; jegyző bejelentési kötelezettség; termékcsomagolás szabályai megvan.

Kérdésem az átcsomagolásra irányul, kíváncsi vagyok, egy kimérős webshopnak milyen további kötelezettségei, milyen engedélyekre van szükség.



2021. okt. 28. 12:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Például ha veszel pl egy 5 kilós Tomi mosóport, azt nem csomagolhatod át valódinak látszódó, Tomi címkével jelölt (magyarul hamisított csomagolású) dobozba. Még akkor sem ha a benne lévő anyag valódi, akkor is max a saját, általad beszerzett noname csomagolással árusíthatod.
2021. okt. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Viszont arra számíthatsz ilyen webshopnál, hogy a mérésügy komolyan rád fog szállni, mert ez egy plusz lehetőség lehet a csalásra
2021. okt. 28. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Általam beszerzett noname csomagolást használnék, befőttesüveget, papírzacskót, stb., csak nem őstermelői termékeket árulnék, hanem már forgalomban lévőket...

Örülnék egy erre vonatkozó jogszabálynak, keresem, de konkrétumot még nem találtam, viszont létezik ilyen jellegű bolt, tehát lehetséges a megvalósítás.

2021. okt. 28. 12:38
 4/4 A kérdező kommentje:

Egy ilyet találtam:

"Hamisított terméknek minősül az a termék, amelynek átcímkézése vagy átcsomagolása jogsértő módon történt.


Emögött a kategória mögött bonyolult jogi szabályozás rejlik, amelynek legfontosabb eleme talán az, hogy az átcímkézés vagy átcsomagolás nem befolyásolhatja a termék eredeti állapotát.


Nyilvánvaló az is, hogy az új címke vagy csomagolás nem közölhet valótlan vagy megtévesztő adatot, illetve nem sértheti az esetleges szabadalmi oltalom vagy védjegy jogosultjának jogait."


Csak a törvényt nem találom hozzá, talán nem vagyok tisztában a szakszavakkal, hogy arra keressek rá...

2021. okt. 28. 12:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!