Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Valakinek kölcsön adtam egy...

Valakinek kölcsön adtam egy bizonyos összeget,de nem adta meg.Mindez banki átutalással történt,tehát van rá bizonyíték,hogy oda adtam a pénzt.Rendőrségen lehet feljelentést tenni ilyen ügyben?

Figyelt kérdés

2021. okt. 27. 00:14
 1/9 anonim ***** válasza:
78%
Fizetési meghagyás
2021. okt. 27. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
54%

:D


Ezért kell szerződést írni. Azt a pénzt már nem látod többé. Az utalást csak azt bizonyítja, hogy nos utaltál neki pénzt, semmi többet.


Tanulópénz.

2021. okt. 27. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Próbálj vele megegyezni, hogy pici részletekben utaljon! Komolyan, inkább kapj egy ezrest havonta, mint semmit.
2021. okt. 27. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%
Én is negtanultam, sose adj senkinek kölcsön. Bár nekem csak párezer fton bánta, de sokaknak ennyit sem ér a becsülete.
2021. okt. 27. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Rendőrségnek mi köze egy polgárjogi megállapodáshoz? Semmi.


Szó elszáll, írás megmarad. Ha legalább utalásnál beleírtad volna a közleménybe, hogy "kölcsön", de gondolom, ezt nem tetted meg.


Ha valaki tartozik Neked, akkor fizetési meghagyást kell kibocsátani részére. Ha nem ismeri el a tartozást, akkor perré alakul a dolog, ha Te is úgy akarod. A bíróság majd eldönti, hogy mi legyen a követeléseddel.

Ha úgy dönt, hogy jogos, akkor a követelésed végrehajtható, amiről kiállít egy végrehajtható iratot. Annak birtokában elindíthatod a behajtási eljárást a "valaki" ellen egy önálló bírósági végrehajtónál (ÖBV), ami először Neked is költségedbe fog kerülni, mert az ÖBV várható költségeit a végrehajtást kérőnek (ez lennél Te) meg kell előlegezni, ellenkező esetben nem dolgozik.

2021. okt. 27. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Semmit nem tudsz tenni. Tanulopenz
2021. okt. 27. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ez csak azt bizonyítja, hogy utaltál x-et egy számlára.

Azt is mondhatja, hogy TE tartoztál neki, vagy valamiért fizettél neki. Sajnos ezt bebuktad.


Beszélj vele négyszemközt, és próbáld elismertetni vele szóban azt, hogy kölcsönről volt szó.

Persze legyen bekapcsolva egy minőségi hangrögzítő.

2021. okt. 27. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Ez csak azt bizonyítja, hogy utaltál x-et egy számlára.


Azt is mondhatja, hogy TE tartoztál neki, vagy valamiért fizettél neki. "


Válasz már megvolt erre is:

"Ha valaki tartozik Neked, akkor fizetési meghagyást kell kibocsátani részére. Ha NEM ISMERI EL A TARTOZÁST, akkor perré alakul a dolog, ha Te is úgy akarod. A bíróság majd eldönti, hogy mi legyen a követeléseddel."

2021. okt. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek!
2021. okt. 28. 10:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!