Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Otthonbiztosítás - lehet már...

Otthonbiztosítás - lehet már több is, és ahány van, annyi fizet is kár esetén?

Figyelt kérdés

Állítólag az új Ptk óta lehet több biztosítás és ahány van, annyiszor fizetnek is a káreseményre, na de egyesek ezt mondják és sőt, tapasztaltam is már, mások meg azt, h továbbra se létezik ilyen kettős kárfizetés.

Most akkor mi az igazság?


azért külön fontos, mert pl nálunk van a tömbháznak is közös biztosítása, de az is kb fele értékkel, mint amit a lakás ér, na meg nekem is van egy külön biztosításom, az is kb fele értékkel. és azon gondolkodok h most akkor ezt jó így hagyni, mert ha netán történik vmi, pl leég stb, akkor a kettő együtt már majdnem kifizeti a lakás értékét vagy csak az egyik fizetne?


ha képben van valaki, árulja el, hogy van ez, mert a gyakorlatban is eltérő dolgokat látok.



2021. okt. 21. 12:40
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Két dolog van, valamire fizetnek többen is, valamire nem. Ha például a betörő ellopja a laptopod és a károd 200.000 forint, akkor arra csak az egyik biztosító fog fizetni, mert a másik azt fogja mondani, hogy a károd megtérült. Ha az nem fizeti ki teljesen, akkor a különbözetet állja a másik. Viszont ha eltöröd a kezed és van több biztosításod is, akkor az mindegyik kifizeti a kéztörésre járó összeget, mert egy ilyen esetben nem határozható meg a kárérték, hiszen az időd és a szenvedésed valószínűleg többet ér, mint a kifizetett összeg.
2021. okt. 21. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

értelek, na de várjunk, ha a laptopos példánál maradunk, oké, de elvárható lenne h akár 3 is megfizesse aq kárt, ha egyszer évekig én is fizetem a biztosítási díjat 3 biztosítónak ugynaarra. nem?

kicsit a lottóra hasonlít. ha több szelvényeden is nyersz egy 3-ast, 4-est, mindegyikre fizetnek, hiába egy személyről van szó, hiszen eleve több szelvényért fizetett ő is.


a másik, hj igazából a laptop ellopása se olyan egyszerű történet h X az értéke és azt kifizeti. ja meg hozzá esetleg a drága szoftverek, a kiesett idő miatti veszteség, esetleg nagyon fontos dolgok amelyek a laptopon voltak és azok hiánya miatt is kár keletkezik .... stb. szal még a látszólag meghatározható értékű tárgynál se olyan egyértelmű a kárösszeg sztem.

2021. okt. 21. 12:53
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha már felhoztad a lottót példának, akkor ott a főnyeremény egy fix összeg, de ha több nyertes szelvény van, akkor a főnyeremény annyifelé oszlik, ahány nyertes szelvény van, nem lesz többször annyi a nyeremény. Szóval ha mondjuk a főnyeremény 10 millió Ft, akkor ha 1 nyertes van, akkor 10 millió Ft-ot kap, ha 2, akkor fejenként 5-5 millió Ft-ot kapnak.

A biztosítás úgy van, ahogy az egyes mondja, a különbözetet fizetheti ki a második biztosító, ha nagyobb a károd, mint amennyit az első biztosító fizet. Egyébként pl. társasházi lakásoknál jellemzően szokott lenni 2 biztosítás, mert van egy közös a társasháznak, meg te tulajdonosként köthetsz külön is, ha van albérlőd, akkor ő is köthet külön a tőled bérelt ingatlanra, ilyenkor más a kedvezményezett, még ha az ingatlan ugyanaz is.

2021. okt. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Vagyonbiztosításnál nem lehet vagyont szerezni.

Van egy 100e Ft értékű valamid. Biztosítod 3 helyen 80-80-80e Ft-re.

Jön a kár, és jogos is. Első fizet 80ezret, második KIEGÉSZÍTI 20e-re az étékére, és ennyi. A 3. nem fizet semmit, csak akkor ha az első 2 nem éri el összesen a szükséges értéket.


Ezért nincs értelme több biztosításnak ugyanarra a vagyontárgyra. Csak fölöslegesen fizeted a díjat.


Ha alul van biztosítva, akkor arányosan kevesebbet fog fizetni. Pl. 100e éréket biztosítasz 50e-re, akkor az csak a fele van biztosítva. Ha lesz benne kár akkor a biztosító csak a felét fizeti, mert csak a fele kockázatot kérted. Hiába lesz benne 30ezres kár, ami beleférne az 50e-be, annak csak a felét, 15ezret fog fizetni.


Ha felülbiztosítod, úgyis max annyit kapsz amennyi az értéke, hiába biztosítod ugyanazt a 100ezres tételt 200e-re. Max 100ezret fog fizetni. Viszont a díj felét fölöslegesen fizeted.


Egyetlen megoldás a jó, és valós értéken biztosítás. Ami megfelelő értéken fizet, de nem költesz rá feleslegesen.

2021. okt. 21. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nagyjából igen, de ha a biztosító azt mondja, hogy alulbiztosítottad a házad és csak fele annyi értékre lett kiszámolva a biztosításod, mint amennyit valóban ér, akkor bizony csak a felét fogja kifizetni a kárnak. Viszont ha felülbiztosítod, akkor nem fgsz többet kapni. Ki van ez találva.
2021. okt. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

ki van ez találva, de továbbra is nagyon relatívnak látom főleg a vagyonbiztosítást. van egy X kamerám, aminek a piaci értéke mondjuk 20 e Ft, de újként csak 500-ért kapok, ráadásul benne volt pl 2 évnyi nyaralási emlékek.

akkor mennyit is ér?

de még jobban forintosítható, ha a 20 ezres kamerában benne voltak munkák, és így elúszott pl 300 ezer Ft bevétel. akkor ezt ki fizeti meg?

valahogy sehogy se oké ez.

2021. okt. 21. 17:30
 7/9 A kérdező kommentje:

na várjunk csak, megnéztem mindkettőt. és mindkettőnek van ingóságbiztosítás és épületszerkezet-bizttosítás része, de miondkettő csak kb a fele értékre, amit nem is értek, de mindegy.

viszont ha ez a helyzet, azaz mindkét biztosításban csak fele-fele értékkel szerepel az épület, akkor ha netán összedől , lakástűz lesz, stb stb, akkor mindkettő fizeti a maximumot, merthogy még úgy se jön ki igazából a valós érték, de legalább már közelít?

mert ha így van, akkor tulképp nem is olyan rossz ez így,

2021. okt. 22. 11:04
 8/9 anonim ***** válasza:
Mindkettő biztosítottsága 50%. Tehát egy kárt is max 50%-ban fizet egy. Azaz ha szerencséd van a 2 egyben kifizeti a teljes kárt. Talán. Dupla utánajárással. Nem éri meg.
2021. okt. 22. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

de akkor mi éri meg? fogalmam nincs, mi alapjéán hozták ki ezt az összeget, na de társasházi közös épületbiztosítás, még azt se tudtam h a közös képviselő kötött ilyet :)

szal ilyen esetben mi a jó megoldás?

2021. okt. 23. 13:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!