Jó esetben több biztosítási díj folyik be, mint amennyit kárra kifizetnek. Ez a haszon.
2020. máj. 7. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
2/11 anonim válasza:
Az, hogy évekig fizeted a havi x ezer forintot biztosítási díjra és soha nem történik semmi. Aztán ha egyszer mégis történne valami akkor hivatkoznak az apróbetű apróbetűjére ami óhéberül van 1-es betűméterrel a szerződés 42 oldalának alján és nem fizetnek.
2020. máj. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
3/11 A kérdező kommentje:
De ha valami káresemény van,akkor-végül is-saját pénzemet kapom vissza,vagy nem?
2020. máj. 7. 12:56
4/11 anonim válasza:
Az otthonbiztosítások általában néhányezer Ft-ba kerülnek negyedévente. Ha valami kár keletkezik az általában jóval több szokott lenni, mint 1-2 évnyi befizetés.
Tehát nem (csak) a saját, befizetett pénzedet kapod vissza. Persze ha évekig fizetsz úgy, hogy nincs károd, majd lesz valami apróság, amiért kapsz párezer Ft-ot, akkor nincs haszna, de pont ez a biztosítás lényege, hogy nem tudod mikor és milyen kár történik.
2020. máj. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
5/11 anonim válasza:
Egy biztosítónak az a haszna, hogy több díjat szednek be, mint amennyit kifizetnek. Általában akkor van a huzavona, amikor pénzt kell kiadniuk. Abba fognak belekötni, amibe tudnak. Rosszabbak, mint a bankok.
2020. máj. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
6/11 anonim válasza:
Mondjuk 1 millió lakást biztosítanak, nem fog mind az egymillió egyszerre leégni és nem fognak mindbe egyszerre betörni. Lehet soha semmi se fog történni a lakások nagy részével. Ha 100 ezer lakás leég, azt a 100 ezer lakás által befizetett díjból illetve maradék 900 ezer lakásra beszedett díjból fizetik.
Ezen felül sosem a valós kárt fizetik meg. Amikor beáztunk például egy tapétacsíkot számoltak fel, illetve csak a felpúposodott parketta felületet. Az nem zavarja őket, hogy az egész szobában cserélni kell ilyenkor a tapétát és a parkettát.
2020. máj. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
7/11 anonim válasza:
Bármilyen furcsa, a biztosítóknál itteni olvasóknál okosabb emberek dolgoznak akik kidolgozzák azt, mennyiért éri meg biztosítani, aktuáriusok, matematikusok, statisztikusok. 100ből 1 embernél van kár mondjuk, és 100000ből 1 totálkár, ahol tízmilliókat kell fizetni. Hasamra ütöttem, de így, ahogy a GFB esetén is pl.
2020. máj. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
8/11 anonim válasza:
Mit kell ezen kidolgozni? Úgy bírom az ilyen gyakoris senkiket. Sem a fogadóirodáknál, sem a biztosítóknál nem ülnek atyaúristenek. Matematikust akarsz? Menj be az Infopark ELTE épületeibe. Vagy a BME H épületébe. Annyi a biztosító, mint a tenger. Egyszerűen lekoppintják a másik ajánlatát, egy idő után meg rutinból tudni fogják, mennyi az esély egy-egy kifizetendő esetre.
2020. máj. 8. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
9/11 anonim válasza:
Utolsó onnan jönnek bizony a biztosítókhoz az aktuáriusok. Egyébként nézd meg a nemzeti bank oldalán, ők felügyelik a biztosítókat. Egy-egy termék kitalálásának, árazásának komoly jogi háttere van és szabályozása. Nem csak hasraütés van, ha az lenne komolyan büntetnének, így is kapunk minden szarért. Aki nem ebben dolgozik, az nem tudja milyen. De ha nem érdekel az MNB, akkor EIOPA honlap. Olvasgassál.
2020. máj. 8. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
10/11 anonim válasza:
"Mit kell ezen kidolgozni? Úgy bírom az ilyen gyakoris senkiket. "
senki=évek óta az egyik legnagyobb biztosítótársaságnál dolgozom, asszem jobban tudom milyen munkatársak dolgoznak és mit csinálnak egyet igazgatóságok, területek, hogy működik ez az egész...
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!