Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit lehet tenni, ha valaki...

Mit lehet tenni, ha valaki nem fér hozzá a szülői örökséghez, mert a testvére gyereke beköltözött a szülői házba ? A testvére és a gyereke sem akarja eladni, de kifizetni sem tudja.

Figyelt kérdés
2021. szept. 30. 10:42
 1/10 anonim ***** válasza:
47%
Hát sajnos olyan a mesében sincs, hogy a kecske is jól lakjon, meg a káposzta is megmaradjon...
2021. szept. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Bíróságon lehet kérvényezni a közös vagyon megszüntetését, és ilyenkor el kel adni a házat. Bár az valószínűleg áron alul lesz, és több évnyi huzavona is. Igényt lehet tartani a bérleti díj felére is, ha tiéd a ház fele. Mivel a testvér gyereke a ház élvezője, amihez nem lenne semmi köze.
2021. szept. 30. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól tudom, kérhetsz tőle bérleti díjat. Jogerös már amúgy a hagyatéki? És a költözés még a szülők életében, vagy a haláluk után történt?
2021. szept. 30. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha törvényesen szeretnéd, úgy ügyvéddel felszólíttatod, hogy az ingatlan igenis el lesz adva, a vételárat felezitek, különben bíróságra mész, és a végrehajtás plusz perköltség után túl sok nem marad az örökségből.

Ha nem törvényesen, úgy te is bekötöztetsz oda mondjuk egy kanc*gányt, és pár nap múlva önként megy el onnan a gyermek. (De nem tőlem hallottad..)


Hogy a te "bérlőddel" aztán mit kezdesz, arra nincs ötletem..

2021. szept. 30. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Egyrészt nyilván részleteket kéne tudni. Másrészt meg kéne tudni beszélni (Nyilván ha az egyik fél erre nem hajlandó akkor az már eleve probléma). Harmadrészt Ingatlanban többet ér mint KP -ban. Nyilván van az a helyzet hogy az embernek kell a pénz. Ilyenkor az eladás a megoldás.

Hagyatéki tárgyaláson kellett volna tisztázni. Utólag ezt nagyon nehéz ha azóta mondjuk meggondoltad magadat és most már a pénz kéne.

Ilyenkor nem tudom mi van. Rá lehet -e kényszeríteni a másik tulajdonost az ingatlan eladására. A beköltözött gyereknek nem sok joga van ott lakni, ha csak nem az övé lett időközben. Bár ahhoz neked is hozzá kell járulni. Haszonélvezeti jogot is csak veled együtt lehet bejegyeztetni. Tulajdonos társad belegyezés nélkül ott lakhat, de más nem nagyon.

Vagy lakhatás kellett a gyereknek vagy az ingatlan -t szeretnék egészben megszerezni. Ha ugyanis nem jelzed akkor egy idő után lakhatási joga is lesz a gyereknek. Nem tudom pontosan hogyan van. De az engedélyed nélkül nem költözhet be senki akinek nincs tulajdon vagy haszonélvezeti joga. Bejelentkezni pedig mindegyik tulajdonos hozzájárulása kell.


Első körben nekiállnék megbeszélni ez a legolcsóbb. Másod sorban egy ügyvéd tudná elmondani mik a lehetőségek. Nyilván ez már pénzbe fog kerülni.

2021. szept. 30. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
#4 Aztán a Kanc*gányt is ki kell majd valahogy lakoltatni :D
2021. szept. 30. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
#6, jajaja :-D Tudom :-D (Írtam is.. #4 voltam)
2021. szept. 30. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Egy járható út van: a ház eladása. Így hozzájutsz az örökségedhez és nem azt nézed, hogy az unokaöcséd/húgod jogtalanul terpeszkedik benne.

Kérhetsz a te részedre bérleti díjat, hiszen használják a te tulajdonodat, de attól nem szűnik meg a problémád. Viszont, mint tulajdonosnak, neked kell fizetni mindent, ami a házzal kapcsolatos (pl. beázik a tető).

2021. szept. 30. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Közös vagyon megszüntetése per.
2021. szept. 30. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Azt nem jól írják, hogy nem lakhat ott. Bármelyik tulajdonos odaköltözhet, és bárkinek megengedheti, hogy ott lakjon. Rokoni kapcsolat se kell hozzá. A tulajdonosnak joga van használni vagy hasznosítani a saját tulajdonát, résztulajdon esetén is, már 1% tulajdonrész esetén is. Rá lehet keresni a neten. Csak ha fizető albérlő lenne, annak a bérleti díját kellene megosztani.

Nem bérleti, hanem többlethasználati díjat kérhetsz bizonyos esetben. Ez a bizonyos eset pedig az, hogy te is oda akarsz költözni, de pl. nem férsz már el, mert olyan kicsi a lakás, vagy mert nem engednek oda. De ha eszed ágában sincs odaköltözni, miközben a gyerek bent lakik, akkor nem jár neked semmilyen pénz.

[link]

Érdemes ügyvédhez fordulni, bár pénzbe fog kerülni. Első körben ír egy levelet 15 E-ért a testvérnek, hogy önként járuljon hozzá az ingatlan eladásához, különben pert indítotok ellene, amit garantáltan el fog veszíteni, és az sok pénzébe fog kerülni. Ha nem reagál, akkor - helytől függően - mondjuk 50 E-ért az ügyvéd személyesen felkeresi, és szóban magyarázza el neki, miért nem érdemes pereskednie. Ha továbbra is elutasító, akkor tényleg jön a per, ahogy írják, közös vagyon megszüntetése tárgyában. Ebben a bíró először is megkérdezi a két felet, hogy melyikük akarja és tudja megvenni a másik részét. Ha egyik se, akkor kötelezi az alperest az ingatlan eladására. Ezzel is eljátszadozhat egy darabig, elutasítva a jelentkezőket, de ha túlfeszíti a húrt, akkor a bíró azt is mondhatja, hogy a felperes testvér választhat vevőt, és az alperes testvérnek kötelező lesz aláírnia, bármennyit is ajánljanak.ű

Még azt megteheted, az ügyvéd keresésével egyidőben, hogy beszélsz a testvéreddel, hogy ürítsék ki a fél lakást, mert te is oda akarsz költözni. Jobb esetben ettől elzárkóznak, és erről legyen vagy papír (levél), vagy e-mail, vagy tanú a szóbeli közlésre. Mert ha nem engednek oda, akkor már tényleg jár a többlethasználati díj. Ezt, ha jól emlékszem, fél évre visszamenőleg lehet követelni (de legkorábban a kitiltás idejétől), plusz folyamatosan arra az időre, ameddig a fizetésről bírósági határozat nem születik.

2021. okt. 1. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!