Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az orvos milyen alapon tagadha...

Az orvos milyen alapon tagadhatja meg a betegellátást?

Figyelt kérdés

Ma voltam az ötödik endokrinológusnál, és ma utasították el az ellátásomat az ötödik alkalommal. A magán endokrinológusok szimplán visszautasítottak, mondván, hogy ők velem nem foglalkoznak (amit még meg is értek valamilyen szinten, mert magán orvos, de azért kérték a vaskos pénzeket, hogy fogadtak), a TB támogatott orvosok pedig folyamatosan arra hivatkoznak, hogy törvény tiltja a kezelésemet. Van TB-m, és van hivatalos pszichiátriai és pszichológusi papírom is, ahova feketén-fehéren le van írva, hogy:


"A páciens mentális égészsége érdekében, illetve az életszínvonal javításához cross-hormonterápia szükséges"


Ennek ellenére az erre szakosodott orvosok nem hajlandóak foglalkozni velem. Legjobb tudomásom szerint pedig semmi törvény nem tiltja a hormontrápiát, de ezt egyik orvos sem hajlandó elismerni (sem bizonyítani, hogy létezne bármi törvény).


Ilyenkor lehet valamit jogi úton kezdeni?



2021. szept. 14. 15:46
1 2
 1/12 Andizsuzsi ***** válasza:
87%
Keress meg egy olyan csoportot, ahol tudnak abban tanácsot adni, hogy kit célszerű keresned. Valószínűleg megvannak az erre "ráállt" orvosok. Jogi úton nem hiszem, hogy bármit lehetne tenni, ha az orvos lekiismereti okora hivatkozva nem akar ilyen beavatkozásban részt venni, azt gondolom, hogy megteheti, hogy elutasít (ahogy pl abortuszt sem köteles egy nőgyógyász sem végezni, nagyon sokan csak orvosilag indokolt esetben végeznek ilyen beavatkozást.)
2021. szept. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
79%
Keress valami jogvédő szervezetet
2021. szept. 14. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
A Bellis Medical foglalkozik nemváltó kezelésekkel, keress rá!
2021. szept. 14. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
18%
Valószínűleg az orvosok egyébként jót akarnak neked. Teljesen meg tudom érteni, ha az ember úgy érzi, más nemű, mint amilyen testbe született. De sajnos valódi nemváltoztatás nem lehetséges a tudomány jelenlegi állása szerint. Sokan bánták meg a nemváltó műtétet utólag. Sokan öngyilkosok lesznek. Nagyon sok szenvedéssel jár, és nem tudnak átalakítani teljes értékű másik nemű személlyé, csak csonkolni tudnak.
2021. szept. 14. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
27%
Normális orvos ilyesmihez nem asszisztál. Ők arra esküdtek, hogy minden hozzájuk kerülő beteget a legjobb tudásuk szerint látnak el, legyen az bárki is. Viszont az ellátás nem azt jelenti, hogy telikúrnak ellentétes hormonokkal csak azért, mert te ezt követeled.
2021. szept. 14. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Teljesen igazad van, értem én, hogy ha ott toporzékol valaki, hogy neki X gyógyszer kell akkor az orvos elutasítja... de nekem több hivatalos papírom is van arról, hogy az egészségem és életszínvonal javítása érdekében szükséges, ahogy azt írtam is. Én nem odamegyek követelni, hogy lássanak el, szimplán arra kérem az orvost, hogy a meglévő orvosi papíroknak eleget tegyen. De ők úgysem erre hivatkoznak hanem a "törvényre" ami nem is létezik!
2021. szept. 14. 17:11
 7/12 harminezer oxigén ***** válasza:
87%

Szia!


Jogilag nincs szabályozva az, hogy ki kaphat vagy nem kaphat hormonterápiát F64:00-ás pszichiátriai diagnózis kódra. Szerintem ez miatt, illetve a lelkiismereti okokra hivatkozva (mint ahogy AndiZsuzsi is írta) mondhatja azt hogy nem foglalkozik veled e téren. Idehaza nem sok orvos foglalkozik vele. A jelenlegi minket érintő jogi és politikai helyzetben szerintem sokan nem is mernek fel írni HRT-t.


Azt, hogy ezzel a helyzettel jogilag mit tudsz kezdeni, abban nem tudok segíteni, mivel nem vagyok jogász. Ajánlani tudom viszont a Háttér Társaság jogsegély szolgálatát [link] ők tudnak neked tanácsot adni.


Az orvost illetően viszont tudok. Privátban elküldöm az orvos elérhetőségét akihez én is járok ez ügyben. (Persze a két szakvélemény, és egy sor orvosi és labor vizsgálat mindenképp kelleni fog)


Üdv

Niki

2021. szept. 14. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Tök feleslegesen csinálsz bármit is:

[link]


És még folytathatjuk nyugodtan, apró lépésekben gyakorlatilag teljesen ellehetetlenítettek minden lgbt embert, nem fogok csodálkozni, hogy miután kibæsznak minket az EUból büntethető is lesz, ha két padi pl kézenfogva sétál


Én javaslom, hogy kb bármelyik EU országban keress fel egy erre szakosodott endokrinológust!

2021. szept. 14. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg nincs ilyen tapasztalatuk, ezért nem szívesen kezdenének bele.
2021. szept. 15. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
81%
Orvos vagyok. Semmire nem vagyunk kötelezhetők, ami a lelkiismeretünkkel ellenkezik. Ha fejre állsz akkor sem.
2021. szept. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!