Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Várhatóan mi lesz ennek a...

Várhatóan mi lesz ennek a büntetőeljárásnak a menete? Lesz tárgyalás?

Figyelt kérdés
Elnéztem 1 törvényt, 120 ezer Ft kárt okoztam ezzel, hogy nem fizettem be (mert nem tudtam, hogy be kell)ezt a kárt megtérítettem már. Várható nagyobb nyomozás, tárgyalás? Vagy mi lesz ennek a menete? Olvastam neten a büntetőeljárás menetét de ilyen kis ügy miatt is nagy felhajtást csinálnak?
2021. aug. 25. 11:32
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
Tegyük fel, hogy kiderülne és fizetnem kellene 6-7 milliót, de nem tudnék csak mondjuk 2-t. Akkor elvennék a kocsimat meg lefoglalnák a tulajdonomat? Vagy ha kiderülne akkor nem engednének el semmit belőle még méltányossági alapon se? Bocs a sok kérdésért, felkeresek majd egy ügyvédet csak várok még hátha megúszom :(
2021. aug. 25. 12:38
 12/27 IV. KecskeShajt ***** válasza:
Tájékozódás szinten szerintem már most érdeklődjél az ügyvédeknél, hogy mire elkezdődik az ügy, már tudd, hogy kit szeretnél.
2021. aug. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
Szerintem részletfizetést engednének. Persze ez azt jelentené, hogy akár 5-10 éven át is kb. mintha egy erős lakáshitelt fizetnél. Nyilván, aminek hiánya nem nehezíti meg nagyon az életedet, azt fizesd ki azonnal, mert a részletfizetés kamatokkal megy.
2021. aug. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:
csak részletfizetést? :( elszomorító nagyon, hogy valaki elnéz valamit és egyből egész életére eladósodik
2021. aug. 25. 12:48
 15/27 anonim ***** válasza:
Mit néztél el?
2021. aug. 29. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:
Magánmásolási díjat sd kártya után nem fizettem meg
2021. aug. 30. 11:27
 17/27 anonim ***** válasza:
Ez pontosan mit jelent?
2021. aug. 30. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:
Azt, hogy importáltam sd kártyákat, nem tudtam, hogy van ez a díj és ezért nem lett befizetve. Ellenőriztek és most eljárást indítottak. Kis forgalmú webshopról van szó.
2021. aug. 30. 18:28
 19/27 anonim ***** válasza:

#18


Nem írtad le világosan a helyzetet.


Tehát egy webshopnál dolgozol és a webshop ellen indítottak eljárást?


Vagy a te tulajdonodban van a webshop?


Amúgy ha eljárás indult akkor nem lesz tárgyalás. Meg fogják állapítani, hogy szabálysértés történt és bírságot fognak kiróni.


De ha 120 ezer forint nem lett befizetve, akkor nem 120 ezer forint lesz a bírság...

2021. aug. 31. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:

Bocsi leírom rendesen: egyéni vállakozó vagyok, enyém a webshop, KATÁs, áfamentes, kicsi.

Ahogy írtam ellenőriztek, a készletemre juto nem befizetett matrica díja 100+ ezer ezért indult büntetőeljárás.

Azóta ezt a díjat befizettem.

Most várom mi legyen, korábban elég sok sd kártyát hoztam be az országba ezért érdekel, hogy mi lesz, visszamenőleg megnézik-e stb.

2021. aug. 31. 11:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!