Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Várhatóan mi lesz ennek a...

Várhatóan mi lesz ennek a büntetőeljárásnak a menete? Lesz tárgyalás?

Figyelt kérdés
Elnéztem 1 törvényt, 120 ezer Ft kárt okoztam ezzel, hogy nem fizettem be (mert nem tudtam, hogy be kell)ezt a kárt megtérítettem már. Várható nagyobb nyomozás, tárgyalás? Vagy mi lesz ennek a menete? Olvastam neten a büntetőeljárás menetét de ilyen kis ügy miatt is nagy felhajtást csinálnak?
2021. aug. 25. 11:32
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:
Meg mikor fognak behívni? hány nap kb mire elindul az ügy?
2021. aug. 25. 11:32
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

Ha tényleg okoztál kárt és a kárvallott igényt tart rá, akkor kapsz egy felszólítást hogy fizess


Ha nem fizeted akkor vagy feljelent és az eljárás fogja eldönteni, hogy kell e fizetned a feljelentési eljárás költségeivel egyetemben


Vagy ha tudja bizonyítani a károkozást akkor közjegyzővel fizetési meghagyást tetet rád és az behajtható később a közjegyzői eljárás költsége is

2021. aug. 25. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 IV. KecskeShajt ***** válasza:
100%
Nem egészen értem, de peren kívül kellett volna megállapodnod, nem utólag megtéríteni, amikor már bepereltek téged (nem tudom, ki a másik fél).
2021. aug. 25. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
Megtérítetted a kárt, miért lenne ebből bármilyen ügy?
2021. aug. 25. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Mert 100 ezer felett automatikusan büntetőeljárást indítottak ellenem, a károsult az artisjus, az elmaradt "magánmásolási díj" dupláját fizettem be. Még csak arról kaptam értesítést, hogy mivel ekkora az összeg 3 napon belül átadják az ügyet az illetékes hatóságnak. Azóta semmi. Nem tudom mire számítsak
2021. aug. 25. 12:13
 6/27 anonim ***** válasza:
100%

Ja, értem.

Hát nézd.

Én a helyedben keresnék egy ügyvédet, büntetőeljárásnál amúgy is kell, de akkor már ne egy kirendelt, motiválatlan ember védjen.

Erős enyhítő körülmény, hogy a kárt megtérítetted, ill. hivatkozzatok arra, hogy nem szándékosan okoztál kárt, hanem figyelmetlenségből (rosszul értelmezted a jogszabályt). Az ügyvéd majd segít felépíteni a védekezés stratégiáját.

Szerintem ebből még felfüggesztett börtön/fogház sem lesz, csak megrovás.

Lehet, hogy tárgyalás nélkül "megajánlanak" neked valamit, és ha elfogadod, akkor lezárult az ügy. Minden ilyen döntésnél az ügyvéded tanácsát hallgasd meg.

2021. aug. 25. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Mennyibe kerül kb egy ügyvéd?
2021. aug. 25. 12:25
 8/27 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy korábban is értékesítettem olyan terméket amiről nem tudtam, hogy kell utána fizetni ilyet. Ha elkezdenek kutakodni akkor több milliós összeg lehet és ugye duplán kell fizetni :(
2021. aug. 25. 12:30
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon változó az óradíjuk. Szerintem próbaképpen hívj fel néhányat, röviden mondd el a helyzetet, és kérj tőlük árajánlatot. Lehet, hogy némelyik egy összeget mond, mások óradíjban számolnak. Ne sztárügyvédeket keress, azok méregdrágák és ez eleve kicsi ügy. Olyan átlagos embereket, akik végzik a munkájukat, mint egy jó iparos. Soknak van honlapja, ahol meg tudod nézni, mit írnak magukról, mire szakosodtak stb. A nagyképűnek tűnő embereket kerüld el.


Mondjuk én 100-200e Ft-ot mindenképp tartalékolnék rá.

2021. aug. 25. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

8-ra:

Mindent őszintén mondj el az ügyvédnek és ő segíteni fog a helyes stratégia kialakításában.

Lehet, hogy az a jó, ha most rögtön mindent bevallasz, lehet, hogy az, ha egy szót se szólsz a régi dolgokról. Ebben hallgass az ügyvédre.

2021. aug. 25. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!