Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ezekből nem fog kapni válaskor...

Ezekből nem fog kapni válaskor a felesègem semmit?

Figyelt kérdés
6 èv házasság után válunk. Ez úgy ma reggel lett kimondva, amire ő azt mondta hogy a kocsi ès a ház èrtèkènek a felèt őt illeti. Viszont ezzel az a gond hogy mind a kettő apumè. A lakás apum anyum nevèn van, mi csak "albèrletben" vagyunk itt, hivatalosan adózva, illetve a kocsi "csak" kölcsönadási szerződèssel van nállam. mèg nem voltam ügyvèdnèl, elèg friss a dolog... de akkor ő mit fog kapni? gyerek nincs, megtakarítás minimális,illetve a berendezès egy rèsze, de a többsèg úgyszint apámè, amiről van számlája.... csak a közös vagyon lesz elosztva, ami az èn ès az asszomy nevèn van?
2021. aug. 13. 13:49
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Jah... ma átmegyek hozzá...amúgyis beszèlni akartam vele... Sokat dolgozott, nem gazdag ember... Annak örülök hogy nem az a típus a "Èn meg mondtam..." hanem inkább a te dolgot, èn nem szólok bele, ha valami van majd akkor szólj"

Amúgy elèg ciki lenne ha ő csal meg, ès mèg a ház felèt is vinnè... meg a kocsit... a kettő kicsit sok lenne... a gyerekbe meg bele se mernèk gondolni...

2021. aug. 13. 15:28
 12/15 anonim ***** válasza:
#6 igencsak el vagy tévedve. Asszonytartás németországban van, magyar ptkban nincs ilyen
2021. aug. 13. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

12, akkor olvasgasd még kicsit a ptk-t


V. CÍM

A HÁZASTÁRSI TARTÁS


4:29. § [A tartásra való jogosultság]

(1) A házassági életközösség megszűnése esetén házastársától, a házasság felbontása esetén volt házastársától tartást követelhet az, aki magát önhibáján kívül nem képes eltartani.

(2) Ha a házastárs vagy a volt házastárs a tartásra a házassági életközösség megszűnését követő öt év eltelte után válik rászorulttá, tartást különös méltánylást érdemlő esetben követelhet.

(3) Ha a házastársak között az életközösség egy évnél rövidebb ideig állt fenn és a házasságból gyermek nem született, a volt házastársat rászorultsága esetén az életközösség időtartamával egyező időre illeti meg a tartás. A bíróság különös méltánylást érdemlő esetben a tartást ennél hosszabb időre is elrendelheti.

4:30. § [A tartásra való érdemtelenség]

(1) Érdemtelen a tartásra az a házastárs vagy volt házastárs:

a) akinek súlyosan kifogásolható magatartása vagy életvitele járult hozzá alapvetően a házasság teljes és helyrehozhatatlan megromlásához; vagy

b) aki a házassági életközösség megszűnését követően házastársának, volt házastársának vagy vele együtt élő hozzátartozójának érdekeit durván sértő magatartást tanúsított.

(2) Az érdemtelenség elbírálásánál az arra hivatkozó házastárs vagy volt házastárs magatartását figyelembe kell venni.

4:31. § [A tartási képesség]

Nem köteles házastársát eltartani az, aki ezáltal a saját szükséges tartását vagy gyermekének tartását veszélyeztetné.

4:32. § [Megállapodás a tartás egyszeri juttatással történő szolgáltatásáról]

A házastársak közokiratban vagy ügyvéd által ellenjegyzett magánokiratban megállapodhatnak abban, hogy a tartásra köteles házastárs tartási kötelezettségének megfelelő vagyontárgy vagy pénzösszeg egyszeri juttatásával tesz eleget. Ebben az esetben a juttatásban részesített házastárs a jövőben tartási követeléssel akkor sem léphet fel, ha arra e törvény alapján jogosulttá válna.

4:33. § [A rokontartás szabályainak alkalmazása]

A tartás mértékére, szolgáltatásának módjára, időtartamára és ezek megváltoztatására, a tartási igény visszamenőleges érvényesítésére, a tartáshoz való jog megszűnésére és a tartás megszüntetésére a rokontartás közös szabályait kell megfelelően alkalmazni, azzal, hogy a házastársi tartáshoz való jog megszűnik akkor is, ha az arra jogosult újabb házasságot köt, vagy élettársi kapcsolatot létesít.



Mondjuk, esélye semmi, mivel dolgozik

2021. aug. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

meg ő csalt meg...

akinek súlyosan kifogásolható magatartása vagy életvitele járult hozzá alapvetően a házasság teljes és helyrehozhatatlan megromlásához

elèggè hozzâjàrult a vàlàshoz...

2021. aug. 13. 19:18
 15/15 anonim ***** válasza:
Más tulajdonából nem követelhet semmit, de ha neked ajándékozták volna, akkor sem, mivel nem lenne a közös vagyon része, maradna magánvagyon.
2021. aug. 16. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!