Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Bűncselekményt követ-e el az...

Bűncselekményt követ-e el az a prosti, aki nem hajlandó roma vendéget kiszolgálni?

Figyelt kérdés

Megkérdeztem az Egyenlő Bánásmód Hatóságot, de a választ nem tudom értelmezni. Remélem itt majd valaki lefordítja nekem magyarra:


"Az Alapvető Jogok Biztosának Hivatalához (a továbbiakban: hatóság) 2021. június 15-én küldött „diszkrimináció származás alapján” tárgyú beadványában az iránt érdeklődik, hogy az, hogy a www.rosszlanyok.hu weblapon „néhány szolgáltató” adatlapján az szerepel, hogy romákat nem fogad, törvényes-e.


Az egyenlő bánásmódról és az esélyegyenlőség előmozdításáról szóló 2003. évi CXXV. törvény (a továbbiakban: Ebktv.) alapján a hatóság az egyenlő bánásmód követelményének megsértése miatti – diszkriminációs – ügyekben jár el, főszabályként a jogsérelmet szenvedett fél kérelmére. Az egyenlő bánásmód követelménye abban az esetben sérül, ha valakit a törvény 8. §-ban rögzített védett tulajdonsága (például neme, faji hovatartozása, bőrszíne, nemzetisége, nemzetiséghez való tartozása, anyanyelve, egészségi állapota, fogyatékossága, családi állapota stb.) miatt más, vele összehasonlítható helyzetben lévő személyhez vagy csoporthoz képest kedvezőtlenebb bánásmódban részesítenek, és ennek a hátrányos megkülönböztetésnek tárgyilagos mérlegelés szerint nincs észszerű indoka.


A hatóság egyedi ügyekben, közigazgatási hatósági eljárás lefolytatását követően hoz döntést arról, hogy megsértették-e az egyenlő bánásmód követelményét. Állásfoglalásokat a hatóság nem ad ki.


A hatóság hatásköréről, eljárásáról részletes információt talál honlapunkon: [link]



Kérem tájékoztatásom szíves tudomásulvételét."



2021. júl. 6. 17:24
1 2 3
 21/21 anonim válasza:
Öszinze leszek én is az vagyok én se szolgálók ki minden romát hisz akár be is fogható magának és azért nahh félek.... Nem is attól hogy befog mert fogjon hanem attól hogy a roma stricik sokkal nagyobb esejel vernek még.
2022. márc. 13. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!