Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Bűncselekményt követ-e el az...

Bűncselekményt követ-e el az a prosti, aki nem hajlandó roma vendéget kiszolgálni?

Figyelt kérdés

Megkérdeztem az Egyenlő Bánásmód Hatóságot, de a választ nem tudom értelmezni. Remélem itt majd valaki lefordítja nekem magyarra:


"Az Alapvető Jogok Biztosának Hivatalához (a továbbiakban: hatóság) 2021. június 15-én küldött „diszkrimináció származás alapján” tárgyú beadványában az iránt érdeklődik, hogy az, hogy a www.rosszlanyok.hu weblapon „néhány szolgáltató” adatlapján az szerepel, hogy romákat nem fogad, törvényes-e.


Az egyenlő bánásmódról és az esélyegyenlőség előmozdításáról szóló 2003. évi CXXV. törvény (a továbbiakban: Ebktv.) alapján a hatóság az egyenlő bánásmód követelményének megsértése miatti – diszkriminációs – ügyekben jár el, főszabályként a jogsérelmet szenvedett fél kérelmére. Az egyenlő bánásmód követelménye abban az esetben sérül, ha valakit a törvény 8. §-ban rögzített védett tulajdonsága (például neme, faji hovatartozása, bőrszíne, nemzetisége, nemzetiséghez való tartozása, anyanyelve, egészségi állapota, fogyatékossága, családi állapota stb.) miatt más, vele összehasonlítható helyzetben lévő személyhez vagy csoporthoz képest kedvezőtlenebb bánásmódban részesítenek, és ennek a hátrányos megkülönböztetésnek tárgyilagos mérlegelés szerint nincs észszerű indoka.


A hatóság egyedi ügyekben, közigazgatási hatósági eljárás lefolytatását követően hoz döntést arról, hogy megsértették-e az egyenlő bánásmód követelményét. Állásfoglalásokat a hatóság nem ad ki.


A hatóság hatásköréről, eljárásáról részletes információt talál honlapunkon: [link]



Kérem tájékoztatásom szíves tudomásulvételét."



2021. júl. 6. 17:24
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
67 szavazat
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
22%
Nem bűncselekmény,de törvénybe ütköző és szankcionálják.
2021. júl. 6. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
88%

"A hatóság egyedi ügyekben, közigazgatási hatósági eljárás lefolytatását követően hoz döntést arról, hogy megsértették-e az egyenlő bánásmód követelményét. Állásfoglalásokat a hatóság nem ad ki."


Tehát csak akkor, ha egy roma konkrétan próbálkozik valakinél, és az elhajtja, és ez le van dokumentálva. Általános kérdésekre nem adnak állásfoglalást, konkrét esetekkel foglalkoznak.


Amúgy én azt mondanám, hogy mindenki csak azzal szexel, akivel akar, és nem lehet ilyesmire kötelezni, szóval ez egy érdekes kérdés.

2021. júl. 6. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 mindentudó99 ***** válasza:
92%
Keress másik prostit. Egyébként nem is értelek. Had döntse már el egy nő hogy kivel fekszik össze.
2021. júl. 6. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
90%
Vajon milyen probléma lehetett a roma vendégekkel?
2021. júl. 6. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
70%
'elhuzta a notajat'
2021. júl. 6. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Egyfelől, társkeresésnél (Bár ez érdekes társkeresés...) eldöntheti a kereső, milyen feltételekkel keres kit.

Másfelől, a "kiszolgálás" és a "vendég" fogalmát itt nem lehet alkalmazni ilyen értelemben. Kiszolgálás a vendéglátásban van, ahhoz meg vendéglátói végzettség kell, tehát itt szakmáról, munkáról sem beszélhetünk.

2021. júl. 6. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
34%
Valoszinu az olyan prostik csak nem akarnak talalkozni valamelyik rokonjukkal :) Ciganylanyok magyarul, akik titkoljak otthon a faluban, hogy mivel foglalkoznak.
2021. júl. 6. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Mit nem értesz rajta?

Az elején leírja, hogy mivel foglalkoznak, utána meg ott a válasz is:

"A hatóság egyedi ügyekben, közigazgatási hatósági eljárás lefolytatását követően hoz döntést arról, hogy megsértették-e az egyenlő bánásmód követelményét. Állásfoglalásokat a hatóság nem ad ki."

Konkrét esetben lefolytatnak egy eljárás, majd utána hoznak egy döntést; általánosságban semmivel sem foglalkoznak, nem a profiljuk.

2021. júl. 7. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
94%

Nem hinném hogy bűncselekmény lenne

Ilyen alapon az is diszkriminatív, ha valaki (sokan vannak így sajnos, nem csak a milfek, de a 18-30 közötti korosztaly is), csak 25 év felett fogad vendeget, mondván, hogy kisgyerekekkel nem akar foglalkozni. Alap esetben megértem egyébként, mert sokan 18 évesen egyáltalán nem járnak ilyen helyekre egyrészt, másrészt sokan csak szórakoznak a lányokkal, illetve ha valaki oda téved annyi idősen, sok esetben nem tud viselkedni (volt egy lány aki erről számolt be nekem).

Picit sajnálom is, mert akad nem egy olyan nő aki rendkívül dekoratív, de az életkorom miatt nem mehetek hozzá.

18/F

2021. júl. 8. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
16%

Szerintem meg ne dönthesse el, hogy kivel akar szexelni, ha a szex a szolgáltatás amit nyújt...

Arra senki sem kényszeríti, hogy ezt a szolgáltatást nyújtsa.

Illetve otthon, a magánéletében azt utasít el akit akar.

De a fizető vendégeket ki kellene szolgálni...

Ha az randalírozni kezd, akkor hívjon rá rendőrt.

De ne játszon jósnőt, hogy Ő tudja, hogy randalírozni fog az XY vendég.


Amíg a fodrász sem küldhet el, tagadhatja meg a szolgáltatását tőlem csak azért mert féllábú vagyok, addig egy prosti se csinálhassa ezt.


És nem mellesleg adjon számlát is...

2021. júl. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!