Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Bűncselekményt követ-e el az...

Bűncselekményt követ-e el az a prosti, aki nem hajlandó roma vendéget kiszolgálni?

Figyelt kérdés

Megkérdeztem az Egyenlő Bánásmód Hatóságot, de a választ nem tudom értelmezni. Remélem itt majd valaki lefordítja nekem magyarra:


"Az Alapvető Jogok Biztosának Hivatalához (a továbbiakban: hatóság) 2021. június 15-én küldött „diszkrimináció származás alapján” tárgyú beadványában az iránt érdeklődik, hogy az, hogy a www.rosszlanyok.hu weblapon „néhány szolgáltató” adatlapján az szerepel, hogy romákat nem fogad, törvényes-e.


Az egyenlő bánásmódról és az esélyegyenlőség előmozdításáról szóló 2003. évi CXXV. törvény (a továbbiakban: Ebktv.) alapján a hatóság az egyenlő bánásmód követelményének megsértése miatti – diszkriminációs – ügyekben jár el, főszabályként a jogsérelmet szenvedett fél kérelmére. Az egyenlő bánásmód követelménye abban az esetben sérül, ha valakit a törvény 8. §-ban rögzített védett tulajdonsága (például neme, faji hovatartozása, bőrszíne, nemzetisége, nemzetiséghez való tartozása, anyanyelve, egészségi állapota, fogyatékossága, családi állapota stb.) miatt más, vele összehasonlítható helyzetben lévő személyhez vagy csoporthoz képest kedvezőtlenebb bánásmódban részesítenek, és ennek a hátrányos megkülönböztetésnek tárgyilagos mérlegelés szerint nincs észszerű indoka.


A hatóság egyedi ügyekben, közigazgatási hatósági eljárás lefolytatását követően hoz döntést arról, hogy megsértették-e az egyenlő bánásmód követelményét. Állásfoglalásokat a hatóság nem ad ki.


A hatóság hatásköréről, eljárásáról részletes információt talál honlapunkon: [link]



Kérem tájékoztatásom szíves tudomásulvételét."



2021. júl. 6. 17:24
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
90%

Fodrász is elküldhet, ha férfi vagy, ő meg női fodrász, ha nem ért az afróhajhoz vagy a rasztához, ha nincs eszköze az afróhajhoz, ha nincs rá már ideje, ha ápolatlan a vendég, ha láthatóan fertőző beteg, ha sérült, beteg a fejbőre, ha kifogásolható a viselkedése.


Prostitúció személyes szolgáltatás, ugyanúgy mondhat nemet, mint a bébiszitter, énekesnő, lakberendező stb. Ha nincs meg a személyes összhang, nem kötelező sem alkalmazni, sem kiszolgálni.

2021. júl. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
30%

#11. Akkor küldhet el, higyha férfi fordrász a végzettsége és nőként oda megyek...


Vagy ha fertőzőbeteg vagyok, vagy mondjuk tetves.


Ha azért elküldene, mert fekete vagyok vagy mert féllábú, akkor feljelenteném és ilyen esetben nyernék is ellene.

2021. júl. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
92%
Az afró hajhoz más eszközök kellenek, mint a többi rassz hajához, mivel erősebb, nehezebben kezelhető a haj, nem úgy kell kezelni, mi a másik típust. Ezért is jelzik külön jelentősebb fekete lakossággal rendelkező országokban, hogy felkészültek-e ilyen vendégekre vagy sem.
2021. júl. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
37%

Értem.

És az afro, roma vagy féllábú ember leápolásához is másfajta eszközök kellenek?


Mert míg egy fodrásznál akkor ezek szerint van legit indok, egy prostinál csak a rasszizmus.


A fodrász sem azért küldi el a feketét, mert nem akarja fogadni, hanem mert technikailag nem tudja kielégíteni az igényeit.


Ha ki tudja és azért küldi el, mert neki nem tetszenek a feketék, vagy mert "eddig rossz tapasztalataim voltak a feketékkel" (általánosít), akkor az ugyanúgy problémás.


Mivel a prosti ugyanúgy le tudja szopni a fekete, roma és mozgássérült jelentkezőket is, nem elfogadható ha ez alapján szabja meg hogy kinek nyújt szolgáltatást.

2021. júl. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
90%

Bébiszitter is dönthet úgy, hogy csak bizonyos vallású személyekhez meg gyerekre vigyázni; ahogy a család is szelektálhat ilyen módon. Bizalmi dologról van szó.

Varrónő is mondhat olyat, hogy bizonyos típusú ruhákat nem készít el, énektanár is visszamondhat megbízást, ha nincs összhang stb.

2021. júl. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
28%

Láttál Te már babysittert vagy énektanárt aki kiírta, hogy feketéket, romákat nem vállal?

Vagy mozgássérülteket...

2021. júl. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
92%

Mivel még nem volt ilyenre szükségem, így nem nézegettem ilyen ajánlatokat. De ismerősi kőrből tudok olyat, aki vallás alapján választott valakit. Abban az esetben a bébiszitter nem tehetett volna panaszt, nem követelhetett volna semmit.


Törvényileg a prostitúció bizalmi szolgáltatás, így más szabályok vonatkoznak rá, mint például egy boltra.

2021. júl. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
59%

Egy vállalkozó bármire mondhatja azt, hogy nem vállalja.

Indokolni sem köteles.

2021. aug. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
Fenntartom hogy nem vagyok a rosszlányok megrögzött böngészője de ők elvileg nem prostik hanem szexpartnerek akik valójában pénzt kérnek hogy megjöjjön a libidó (tehát "csak" gyakorlatilag prostik). A blikk társkeresési rovatot ha 15-20 éve felhívtad ott egyből az árakkal kezdték nem azzal hogy mittudomén mi a munkád/hobbid/hova valósi vagy stb 😆
2021. aug. 8. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

"Bűncselekményt követ-e el az a prosti, aki nem hajlandó roma vendéget kiszolgálni?"


Hát bűncselekményt biztos, hogy nem követ el. Maximum jogot sért, ami messze nem ugyanaz, de hát, egy dakota szinű, szagú kérdező honnan is tudná ezt?

2021. aug. 8. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!