Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tudok ilyen esetben...

Mit tudok ilyen esetben tenni? Hogyan működik a végrehajtás?

Figyelt kérdés

Sajnos a munkáltatóm nem fogadta jó néven a terhességem.


Bírósági pereskedés lett a vége, -mert sem a fizetésem, sem a papírjaim nem volt hajlandó intézni.


A pert megnyertem, lassú folyamat volt. Kifizetési kötelezettsége van, -jogerős ítélettel, illetve a táppénzem intézni.

Az első levelet nem vette át, -a másodikat ugye automatikusan érvényesítették június 25.-kén. Akkor onnantól számítva 15 napon belül kikell adja a béremet és a papírjaim intézni.


Ez jövőhéten hétfőre tuti lezárul. Kérdésem az lenne ha nem rendezi addigra sem (totál egy forint nélkül hagyott...se túlóra pénz se semmi..) és beadom a végrehajtáshoz a törvényszéken ez akkor is elhúzódik majd ennyi időt? Félek majd lassan megszületik a baba és elesek mindentől. Mennyi idő kb végrehajtás esetén hogy megkapjam a fizetésem vagy megtudja úszni? Ilyen esetben van letiltatás? 250.000Ft-ról beszélünk, ebbe persze a túlóráim benne lennének, de a táppénzet amit miatta nem kaptam eddig és semmilyen juttatást nem is számolom. Mit tehetnék?


2021. júl. 5. 08:10
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha már egyébként is pereskedtél, szerintem az ügyvéded pontosan meg tudja mondani a menetét. Ha nem fizet akkor közjegyzővel fizetési meghagyást tesznek rá amit a fizetésérő, vagy a bankszámlájáról letiltanak. Felmerülő plusz ügyvédi és a közjegyzői díjat is be lehet hajtatni rajta.
2021. júl. 5. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, és a táppénzt hogy rendeztethetném vele hogy intézi a papírjaim?
2021. júl. 5. 10:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!