Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Munkáltatónak joga van részben...

Munkáltatónak joga van részben utalva részben kp-vel fizetni? Nem úgy van hogy vagy így vagy úgy fizet, de a kettő együtt csöppet gyanús?

Figyelt kérdés

Miért fizet fele így-fele úgy?

Ha már úgyis utal, miért nem utalja az egész bért?

Ha már kasszázik a kp-vel miért nem adja az egészet kp-ben?


Ez a fele így fele úgy ez nagyon büdös. Ezt hívják fekete fizetésnek? Nyilván az utalt rész a bejelentett bér, a kp-s rész a fekete bér.

csakhogy a cég a szerződéses bért adja fele így fele úgy!


2021. jún. 15. 12:55
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
7%
Nincs ez előírva, de nyilván aki a 21. században készpénzt használ, az annyit is ér, és úgy kell rá tekinteni.
2021. jún. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezd meg a munkáltatód erről, hogy mért így adja és oszd meg vele is azt az információt, ha te másképp szeretnéd, ha egyáltalán ezt akarod, vagy így nem jó neked.


Készpénzes kifizetés éppen úgy könyvelhető, ez ettől még nem fekete fizetés. Persze lehet, de nem következik a készpénzes kifizetésből.


Vagy nézd meg a bérpapírod azon milyen összeg szerepel.

2021. jún. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy amiatt, de én örülnék neki a helyedben. Nem szabad lemondani a készpénzről.
2021. jún. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Azt tudnod kell, ő azért ragaszkodik a kp-s fizetéshez, mert így nincsen nyoma.

Egyébként ezek a férgek, igaz magyar kizsákmányolók semmitől sem félek jobban, mint az írt feljegyzésektől. Ha teheted, add számára írásba, hogy te átutalással kéred a fizetésedet. És ha teheted, nyomd föl az adóhatóságnál. Akár névtelenül is.

2021. jún. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
1-es te jó hülye vagy. A fizetés levétel, számlavezetés is pénzbe kerül, tehát azért fizetsz, hogy megkapd a fizetésed. Na és ez neked jó. Okos, buksisimi
2021. jún. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

"Azt tudnod kell, ő azért ragaszkodik a kp-s fizetéshez, mert így nincsen nyoma."


Én azt nagyon jól tudom! De azért a fagyi visszanyalhat mert én ma átveszem a kp-t minden papír és nyom nélkül és holnap azt állítom nem kaptam egy fillért se. És feljelentem a céget hogy nem kaptam meg a béremet. elvégre nincs nyoma papíron.

Mit tehet majd? azt nem mondhatja hogy feketén minden papír nélkül átadta.

Mivel igazolja hogy átadta? Papír aláírás semmi sincs.


Ami igazolható az meg az utalt bér. Az meg nincs annyi amennyi a szerződéses nettó.


Itt nyal vissza a fagyi.

2021. jún. 15. 15:19
 7/19 anonim ***** válasza:
És ez téged miért zavar? A pénzedet megkapod. Nyugdíjad se így, se úgy nem lesz, abból a szempontból mindegy. A cég viszont lehúzhatná a rolót, ha minden szabályt betartana; magyar kisvállalkozásként lehetetlen úgy fennmaradni.
2021. jún. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

"A cég viszont lehúzhatná a rolót, ha minden szabályt betartana"


Majd kiderül ez az érv mennyire hatja meg a NAV-t mert már feljelentettem a céget.

Majd a navnak elmagyarázzák a kisvállalkozások túlélési kiskátéját, hátha meghatja az adóhivatalt, miközben kiszabja az ilyenkor kiszabható 800.000-12.000.000 -es büntetést.

És ez per/alkalmazott értendő.

Ha a NAV ellenőrzés több ilyen "kreatív" fizetést talál, nos, akkor annyiszor bünti.

2021. jún. 15. 15:30
 9/19 anonim ***** válasza:
8 Nem kell elvállalni, ha nem tetszik. Másnak lehet ez megfelel, mert így többet tud kézhez kapni, és megéri neki.
2021. jún. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Gratulálok, spiclikém!
2021. jún. 15. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!