Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi a tőlem mint dolgozótól...

Mi a tőlem mint dolgozótól elvárható reális lépés akkor ha megtudtam hogy a munkáltató átjelentett minimálbérbe és nem is szólt?

Figyelt kérdés

Kérek tanácsot mit tegyek, mi legyen a lépésem ebben a szituban.

Fix fizetéssel határozatlan idővel vagyok egy cégnél. Nem minimálbérben.

Fel akartam venni áruhitelt, de nem akarták kiadni a jövedelemigazolást a szerződéses bérről. Gyanút fogtam. Kormányhivatal kormányablak foglalkoztatási adatokat megnézettem.

Eredmény: január óta minimálbéresként jelent be engem a cég és nem is szólt semmit

Hát ezért nem akartak jövedelemigazolást kiadni.


Most már tudom amit tudok, de a cégnél még nem szóltam hogy tudom a mocskos csalásukat.

Ebben a szituban mik a cselekvési lehetőségeim-mit lépjek?


Konkrétan?


2021. jún. 11. 10:48
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

" 5 év az elévülési ideje ennek az ügynek,"


Ha már jogászkodunk, ez is kérdés.

Mivel MUNKAviszonyból származó követelés így 3 és nem 5.


DE!


A jelen helyzet jogalapot jelent részemről egy azonnali hatályú felmondásra is, az ok bekövetkeztétől számított 15 napon belül.

Mikor volt az "ok"? Januárban. Hát ez akkor bukta.

2021. jún. 11. 11:32
 12/20 A kérdező kommentje:

" a bérpapíros rész valahogy megint kimaradt"


HA ANNYIRA KÍVÁNCSI VAGY ELMONDOM mi van a bérlapon! HOGY A TELJES MUNKABÉR (Ft) ÁTUTALVA DÁTUM X bankszámla.

Na tessék! KÖSS BELE!


KAMU HAZUG MÉG A BÉRLAP IS és ANNYIRA OSTOBA A CÉG HOGY A SAJÁT CSALÁSÁT DOKUMENTÁLJA LE!



A TÉNYEK TAGADÁSA NEM LEHETSÉGES.

2021. jún. 11. 11:34
 13/20 anonim ***** válasza:

Belekötök: pont ezért kamukérdés, ahogy a többi kitalált sztorid is.

Messziről meg lehet ismerni őket, nem is értem, akik ide járnak, hogyhogy mindig elhiszik őket, hiszen "gyakoriak" ezek a kérdések és feltűnőek.

2021. jún. 11. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

A TÉNYEK TAGADÁSA NEM LEHETSÉGES. NINCS MIT TAGADNI, 1+1 = 2 EZEN NEM LEHETSÉGES SEMMIFÉLE VITA.

amit leírtam az ÚGY VAN. nem lehetséges a tagadása.

2021. jún. 11. 11:41
 15/20 anonim ***** válasza:

Ok nem lehetséges a tagadása.sima ügy.akkor nem is maradt több mrgválaszolandó kérdés.köszönjük hogy a gyakori kérdések oldalát használta a kérdése megválaszolához,örülünk hogy segíthetünk.ha további kérdése merülne fel, akkor használja újra bizalommal ezt az oldalt!

Üdvözlettel: a gyakori kérdések válaszolóinak szakértő,képzett csapata.

2021. jún. 11. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

" szakértő,képzett csapata."


Hahahahhaa-... A ragadós kezű recskajanik? Na azok aztán....

2021. jún. 11. 11:47
 17/20 sörpocak ***** válasza:

"A ragadós kezű recskajanik? Na azok aztán...."


Valahogy mégis hozzánk lyukadtál ki. Na de most menj, éld az életed, ez a kérdés ki be van végezve.

2021. jún. 11. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

"Valahogy mégis hozzánk lyukadtál ki"


MÁSODIK Körben. Első: jogiforum.hu


de ott se mondtak igazából semmit. A csalás eléggé nyilvánvaló, mondhatni mint a "Nap" de hát ha feljelentem (NAV) annak állásvesztés lesz a vége.

A céget ronggyá szarrá büntetik(hacsak nem narancsközeli mert akkor semmi baja se lesz), de az rajtam mit segít állás nélkül.

2021. jún. 11. 12:26
 19/20 sörpocak ***** válasza:
A címeres nagy jótanács ott van az első oldalon. Az a megoldás, nem más.
2021. jún. 11. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Ne etessük a munkaügyes trollt!
2021. jún. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!