Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A veszélyhelyzet meghosszabítá...

A veszélyhelyzet meghosszabítása miatt, megint érvényesek maradnak a lejáró okmányok?

Figyelt kérdés
Júliusban járna le a személy igazolványom, de úgy tudom, hogy december 15-ig érvényes a veszélyhelyzet miatt. Ez tényleg így van? Nem szeretném megújítani, mert akkor új védettségi igazolványt kell igényelnem. Főleg, így hogy érvényes marad a veszélyhelyzet után 60 napig.

2021. jún. 3. 11:10
 1/9 anonim ***** válasza:
97%
Az új védettségit elvileg automatikusan kiállítják és küldik az új személyi igénylésekor. Egyébként igen, meghosszabbítódik az érvényességük, de azt vedd figyelembe, hogy ez csak idehaza érdekel bárkit is, külföldön nem fogadják el a lejárt személyidet.
2021. jún. 3. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, utána kérdeztem, és tényleg így van.

Ha lejár a személy igazolványod, központilag érzékelni fogja a rendszer, hogy megújítottad, és kiküldik majd az új védettségi igazolványt 10 napon belül.

2021. jún. 4. 12:21
 3/9 A kérdező kommentje:

Rosszul írtam, 8 napon belül.

"Amennyiben személyazonosító igazolványa vagy útlevele lejárt, annak cseréjét követően a hatóság

hivatalból, automatikusan és díjmentesen kiállítja az új okmányszámával ellátott védettségi igazolványt az új

okmányazonosító generálását követő 8 napon belül."

2021. jún. 4. 12:48
 4/9 anonim ***** válasza:
Mi akadályoz benne hogy megújíttasd?
2021. jún. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az oltás elött 2 nappal csináltattam új személyit, ami a múlt héten érkezett meg. Az oltási igazolványom pedig most jött meg és természetesen a régi igazolvány száma szerepel rajta. Akkor a fentiek szerint kapnom kell hamarosan egy új oltásit az új személyimre kiállítva?
2021. jún. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Elméletileg igen, fogsz kapni másikat. Szinte egy időben volt az oltás és az okmány csere, a rendszer nem érzékelte az új személyi számot.
2021. jún. 8. 16:03
 7/9 A kérdező kommentje:
Meg kellett volna várnod a védettségi igazolványt, és utána csináltatni új személy igazolványt. Akkor talán nem rontották volna el.
2021. jún. 8. 16:05
 8/9 anonim ***** válasza:
Direkt azért elötte csináltattam, hogy jó személyi ig. szám legyen rajta és már ne kelljen a cseréjével foglalkozni.
2021. jún. 8. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ez a magyar rendszer...
2021. jún. 9. 09:20

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!