Mi történik, ha a hagyatéki eljárásra elfogy a pénz az elhunyt számlájáról?
Figyelt kérdés
Mi történik akkor, ha egy bankszámlán található összeg az elhalálozást követően eltűnik az elhunyt számlájáról vélhetően bankkártyás kp felvételekkel?
Vizsgálják, hogy az elhalálozást követően volt-e számlamozgás? Ha volt, akkor a jogosulatlan felvételek miatt indítanak-e eljárást, vagy az örökösöknek kell feljelentést tenni?
2021. máj. 29. 14:13
11/17 A kérdező kommentje:
Be kellett volna jelenteni a banknak, igen. De mire mi időpontot kaptunk a személyes tárgyak átvételére, eltelt egy hónap sajnos. Halotti anyakönyvi kivonatom kb. egy hete van, édesapám pedig egy hónapja halt meg. Elképesztő lassan mennek a dolgok egyszerűen. Csak bízni tudok benne, hogy a pletyka, az pletyka marad. Nem mintha a pénz számítana, inkább az elv a fontos. Mostmár nagyjából a hagyatékival együtt tudom bejelenteni az elhalálozás tényét.
2021. máj. 30. 01:11
12/17 anonim válasza:
Köszönöm szépen tizes válaszoló! Őszinte részvétem Neked is!
13/17 anonim válasza:
Ha nem volt az elhunytnak sem ingósága, sem ingatlana a nevén, de volt egy bankszámlája, amin 3000 Ft van, mit érdemes csinálni, hogy ne legyen ennyi pénz miatt plusz procedúra? Vagy így is úgy is lesz? Még nem tiltottuk le a kártyáját sem, mert a kártya nálunk van, csak mi tudunk hozzáférni, de anyakönyvink még nincs a haláláról.
14/17 anonim válasza:
Amikor édesapám meghalt akkor mi, csak a hagyatéki eljárs után jelentettük be a banknál édesapám elhunytát. Igy viszont a temetést is ki tudtuk fizetni. Ha aznap be jelentetük volna a édesapám elhytát a banknak. Akkor nem csak a temetést, de a hagyatéki eljárás díját se tudtuk volna ki fizetni. Szóval bizonyos esetben jobb ha csak a hagyatéki eljárás után van be jelentve hogy az elhunyt elhalálozott. Nagyapám özvegye járt rosszul az elművel. Mert a nagyapám özvegye, a nagyapám halálát követö munkanapon bejelentette az elműhöz hogy nagyapám elhunyt. Erre az elmű ki kapcsolta az áramot, és le szerelte a vilany órát. És mivel a lakás csak a nagyapám nevén volt. Ezért a jogerős hagyatéki végzésig, 7 hónapig sötétben ült nagyapám özvegye. És ez nem vicc! Ez megtörtént valós eset. Ugy hogy nem mindig jó ha, a halál be álta és a jogerős hagyatéki végzés közötti időszakban be jelentjük hogy a hozzánk tartózó elhunyt.
15/17 anonim válasza:
14, ti bűncselekményt követettek el, amikor levettetek pénzt egy halott számlájáról, a szolgáltató pedig szabálytalan volt
16/17 anonim válasza:
14, ha privátban írogatsz, akkor hogy nem ismerem a részleteket, akkor ide miért nem írod le???
Ha hivatalos társtulaj volt a bankszámlán az egyik örökös, akkor sem jártatok el jogszerűen (főleg, hogy max társkártya lehetett, mivel gyakorlatilag egyik bank sem engedi már régóta a közös számlákat)
17/17 anonim válasza:
16. Akkoriban még volt és lehetett egy bank számlának több tulajdonosa. És nem társ kártyás volt. Hanem társ tulajdonos! Ez nem most történt. Úgyhogy ne ugas mint egy kutya.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!