Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Munkáltató által kiadott...

Munkáltató által kiadott jövedelemigazolás is okirat? A benne levő adatokért büntetőjogilag is felel a munkáltató?

Figyelt kérdés

A definíció szerint

Az okirat az eljárásjogokban olyan bizonyítási eszköz, amely a benne foglalt tények, adatok, nyilatkozatok, körülmények, cselekmények valóságát bizonyítja.


Ha a munkáltató kiad egy jövedelemigazolást mondjuk áruhitelhez, és beviszem a bankba, ott ellenőrzik, és kiderül, hogy a benne foglaltak finoman szólva nem állják meg a helyüket-akkor a munkáltató ezért felelősségre vonható?


Uis a fizetésem kapcsán az utóbbi hónapokban több furcsaság is volt (nem annyit kaptam amennyit kéne...) és gondoltam egy (soha fel nem vett) áruhitelre hivatkozva jövedelemigazolást kérek, kíváncsi voltam mit ír be-az elmúlt 6 hónap bérezését kellett bejegyeznie.

Hát bingó, beírt olyan fizetéseket, akiket meg kellett volna kapnom, de amit nem kaptam meg.

vagyis hamis béradatokkal adta ki a jövedelemigazolást.

Ezért ő büntetőjogilag is felelősségre vonható?


2021. máj. 27. 10:00
 1/10 anonim ***** válasza:
Itt nem az a probléma, hogy beírta a járó fizetést (a bérszámfejtő-program a leszámfejtett bért mutatja, nem a banki utalást), hanem hogy nem utalta el. És itt hivatkozhat arra, hogy likviditási gondjai voltak. Ezért büntetőjogilag nem fogják felelősségre vonni. Te felmondhatsz, és követelheted a járó béredet, ennyit tehetsz.
2021. máj. 27. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

"a bérszámfejtő-program a leszámfejtett bért mutatja, nem a banki utalást), "


ez tévedés de hatalmas, mert a jöv igazolás tájékoztatójában olvasható " a munkáltató számára kifizetésre kerülő munkabér" és nem véletlen ez a megfogalmazás, azok se most jöttek a falvédőről

senkit se érdekel ki mit számfejt-mit FIZET ki a dolgozónak.

le van írva.

2021. máj. 27. 10:06
 3/10 A kérdező kommentje:

" És itt hivatkozhat arra, hogy likviditási gondjai voltak. "


egy munkabér esetén ez nem érv. a boltban se hivatkozhatok arra a kasszáné hogy likviditási gond. ott a kenyér a kezemben ott az ára fizeted vagy nincs kenyér.

ez nem érv. mi az hogy likviditás egy járó bér esetén.

hát ha ez így működik, miért fizet ezen a világon bármely cég is bért. akkor elég benyögni hogy likviditás és kész.

2021. máj. 27. 10:08
 4/10 anonim ***** válasza:

Pontosan, hiszen a leszámfejtett munkabér kerül kifizetésre. Kerül. Majd. Egyszer. Azt a bérszámfejtő nem is feltétlen tudja, hogyan és mikor lett az kifizetve. Elég sok ilyen igazolást állítottam ki, tudom, hogy megy.


Lehet, hogy a likviditási probléma neked nem érv, de ez a valóság, felébredhetsz.

2021. máj. 27. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
2021. máj. 27. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

"Lehet, hogy a likviditási probléma neked nem érv"


És a bíróságnak NAVnak OMMF-nek annak érv lesz? Na erre feltétlen válaszolj.

2021. máj. 27. 10:53
 7/10 A kérdező kommentje:
Amikor meg kell indokolni egy 350 bruttó/240 nettós (számok csak ex has..) szerződésre miért is fizet 150-et? Akkor ott a bíróságon is érv lesz a likviditás?
2021. máj. 27. 10:55
 8/10 anonim ***** válasza:

A NAV-ot semmilyen kár nem éri azzal, hogy te késve kaptál munkabért. Ha pedig Magyarországon mindenkit lecsuknának, aki késve utalt életében valamit (törlesztőrészletet, villanyszámlát, bért, bármit), a fél országnak börtönbe kéne vonulnia. :)


Hiába álmodozol, büntetőjoggal itt nem mész semmire. Büntetőbíróság nem foglalkozik ilyen piti ügyekkel. Munkaügyi bíróság felszólíthatja a munkáltatót, hogy fizesse ki az elmaradt bért. De pénzt nem fog adni hozzá. :)


Az ilyen cégtől el kell menni, ez a végleges megoldás.

2021. máj. 27. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

"A NAV-ot semmilyen kár nem éri azzal, hogy te késve kaptál munkabért. "


És ha a munkáltató szerződéssel ellentétesen minimálbéresként futtat engem a nav felé, aszerint fizeti a járulékokat is, az sem érdekli majd a NAV-.ot?

mert ezt úgy hívják ADÓCSALÁS.

és ez már fogja érdekelni a NAV-ot, mert pénztől esik el.

De javíts ha tévedek! És én védve vagyok (igen, rákérdeztem) ha én vagyok a bejelentő és a kárvallott. Igen, mielőtt kötözködnél és szuperokos lennél, külön rákérdeztem.

2021. máj. 27. 11:12
 10/10 A kérdező kommentje:

"Munkaügyi bíróság felszólíthatja a munkáltatót, hogy fizesse ki az elmaradt bért"


És ha nem fizet, jön a saját jogkörű önálló hatósági végrehajtó és inkasszál, vastagon megtoldva a saját végrehajtói díjával.

2021. máj. 27. 11:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!