Jogsértő a hibrid oktatás az iskolában?
#11 Értem. Szóval sértegetsz, számon kérsz rajtam valamit amihez semmi közöm majd még el is várod hogy válaszoljak. Nem semmi pofátlanság ám.
de tudod, elég sok olyan tanítványom van akivel úgy kell beszélni mint egy óvodással és el kell fogadni, hogy nem mindenkinek adott a jó Isten észt is a fejébe, hát legyen.
Hol van az a 20 milliárd forintnyi fejlesztés? Például a városunk összes iskolájának tetején napelemekben. Le lettek cserélve az informatika terem gépei és lett még egy informatika termünk. Van egy osztálynyi tabletünk, van minden osztályban vagy projektor vagy okostábla és egy régi, de azért használható laptop hozzájuk. A középiskolákban a szakoktatás fejlesztésében van benne a pénz, abban hogy végre az iskolák még ha nem is sok pénzért de havonta szabadon vásárolhatnak eszközöket, ahogy most ritkán van hiányunk táblafilcből, krétából. És igen, papírt a diákoktól kér az iskola és az én gyerekem iskolája konkrétan pénzt szed be a szülőktől félévenként, hogy abból fedezzék a szükséges eszközöket. Ahogy azt tették 20 évvel ezelőtt is.
Azt hogy mi a valódi hibrid oktatás amit nem engedélyeztek, azt meg leírtam korábban - olvasd el. Hogy miért nem lehet azt központilag engedélyezni amit hibrid oktatásnak hitt a kérdező, azt is leírtam én is meg más is. Bármennyire is nem értesz hozzá, azért azt fel kellene mérned, hogy az elsősök sem egyformán haladnak a tanulmányaikkal, így nem is lehet őket egyik napról a másikra összevonni. Ebben az évben a mi iskolánkban 2 másodikos és 3 elsős osztály van. Ezek között van napköziotthonos és rendes oktatás is. A 2 osztálynál az egyik a napköziotthonos oktatással teljesen más menetben tanul mint a másik, semmiképpen nem összerakhatóak a diákok. Az elsősöknél 2 osztályét össze lehetne rakni HA a gyerekek éppen úgy ismernék a másik tanítót, mint a sajátjukat és ismernék azt ahogyan tanítja őket. Ez nem egy egyetemi képzés ahol elég a diáknak beülnie egy előadásra.
#12 tehát, azt a pénzt amiből a tanarakat kellett volna kiképezni a digitális oktatásra felszerelték csókos iskolák tetejére napelem formájában. Ezen kívül vettek egy halom hardware-t amit ugye a tanerő nem képes használni (tapasztalat). "Kifejlesztették" a krétának nevetett borzadályt. De örüljek, mert te vásárolhatsz filcet a tábládhoz.
Az elsősöket haza lehetett zavarni, hogy "fiam holnaptól számítógépen fogsz tanulni" és amihez a tanári kar hülye, azt majd apád megtanítja, de egy új tanító az összezavarja a kis lelküket... Mert ugye nem azonos a haladás üteme. Amitől eltérni a klikk szerint ugye, nem lehet csak fővesztés terhe mellett.
Még jó, hogy én vagyok hülye...
#13 Miért beszélt már megint baromságokat?
A tanárokat nem kellett és lehetett kiképezni a digitális oktatásra. A digitális oktatás egyik percről a másikra zúdúlt a nyakunkba és volt aki már tudta hogyan lehet digitális eszközöket használni, más meg nem tudta és akkor kellett megtanulnia.
Létrehozták a Kréta rendszer olyan digitális felületét amin simán mehet a digitális oktatás, ehhez megfelelő szerverkapacitást is ki kellett építeni. ENNEK használatára kellett oktatni a pedagógusokat, ahoygan az összes lehetséges és elérhető digitális felület használatára is vannak már képzések. Előtte éppen így volt az okostáblák használatától kezdve mindenre.
Bedobsz egy összeget, tőlem vársz magyarázatot az te kitalált és le nem írt kérdésedre, majd majomkodsz ilyen ostoba válaszokkal.
Te nem vagy hajlandó minimálisan sem megnézni mi is történik a közoktatásban és totál mindegy mit írok le neked az agyad addig tart hogy a zorbánellopta.
Hülye vagy fiam és úgy néz ki hülye is maradsz.
#14 "A tanárokat nem kellett és lehetett kiképezni a digitális oktatásra. A digitális oktatás egyik percről a másikra zúdúlt a nyakunkba"
A doksi szerint nincs igazad: [link]
"Bedobsz egy összeget, tőlem vársz magyarázatot" tőled nem várok magyarázatot, ahhoz kompetencia kéne a témában. Te kezdtél el belekotyogni, ezek szerint olyanba, amihez nem értesz.
"Te nem vagy hajlandó minimálisan sem megnézni mi is történik a közoktatásban" sajnos muszáj vagyok, vannak gyerekeim.
"Hülye vagy fiam és úgy néz ki hülye is maradsz" az lehet. Te meg, ha tényleg tanár-féle vagy, akkor az én adómból lébecolsz a gyk-n munkaidőben.
Jé, még a pedagógusok szakszervezete is velem ért egyet...
Hogy tavaly márciusban nem ment a tanároknak a digitális oktatás, azt megértem, de mostanra már igenis fel kellett volna készülniük rá, ez nem lehet kifogás. Amúgy nálunk egészen jól csinálták. Azt viszont én sem értem hogy hogy lehetne összerakni a gyerekeket egy osztályba? Nálunk a faluban évfolyamonként egy osztály van, tehát nem lehetne őket összevonni. Esetleg másik faluval, de az nagyfokú szervezést igényelt volna, és egyszerűbb volt azt mondani, hogy aki nem engedi a gyerekét, az majd tanítja otthon, ahogy tudja. Nyilván nem az volt a cél, hogy az otthon maradókat segítsék, sőt, még azzal is fenyegetnek, hogy majd osztályozóvizsgát kell tenni, holott a törvény szerint nem kell, amennyiben van elég jegyük. Tehát akár haza is lehet küldeni a gyerekeknek a dolgozatot, vagy online felületen megíratni.
A logikus az lenne, hogy akinek dolgozni kell menni, az vigye a gyerekét, de aki meg tudja oldani, az ne vigye, és mindkét oldalt támogatni kéne, de nem ez a cél.
#18 "Nyilván nem az volt a cél, hogy az otthon maradókat segítsék, sőt, még azzal is fenyegetnek, hogy majd osztályozóvizsgát kell tenni, holott a törvény szerint nem kell, amennyiben van elég jegyük. "
Ez nem fenyegetés, ez tény. Meg van határozva hogy mennyit hiányozhat a gyerek az oktatásból és nem számít mennyi jegye van meg ha ezt a hiányzást túllépi. Ez eddig is így volt minden diáknál akinek sajnos sokáig kellett kórházban lennie vagy más miatt nem tudott iskolába járni.
Ilyenkor, ha van jelenléti oktatás akkor a diáknak az iskolában KELL lennie. Ez alól adtak most a járványhelyzetre felmentést azzal, hogy nem kell konkrétan betegnek lennie a gyereknek, elég ha a szülő jelzi, hogy nem szeretné iskolába engedni a gyereket és akkor igazoltnak tekinthető a hiányzása.
De ez nem változtat azon, hogy ha túl sok a hiányzás akkor bizony valamivel fel kell mérni a tudását. Erre van az osztályozó vizsga. A hiányzás mértékét pedig törvény határozza meg és az összesen általános iskolában évi 250 tanóra lehet. Akkor is ha igazolt és akkor is ha meg van a minimálisan szükséges jegye.
A cél az hogy a gyerekek a lehető legjobban tanulhassanak. Most a járványhelyzetben a szülőket segítik azzal, hogy maga a szülő dönthet arról, hogy nem viszi iskolába a gyerekét, pedig kötelező lenne.
20/2012. (VIII. 31.) EMMI rendelet
a nevelési-oktatási intézmények működéséről és a köznevelési intézmények névhasználatáról
V. FEJEZET
A GYERMEK, A TANULÓ KÖTELEZETTSÉGEINEK TELJESÍTÉSE
19. A gyermek, a tanuló mulasztásával kapcsolatos szabályok
...(7) Ha a tanulónak - az ideiglenes vendégtanulói jogviszony időtartamának kivételével - egy tanítási évben az igazolt és igazolatlan mulasztása együttesen *
a) az Nkt. 5. § (1) bekezdés b)-c) pontjában meghatározott pedagógiai szakaszban a kétszázötven tanítási órát,
b) az Nkt. 5. § (1) bekezdés d) pontjában meghatározott iskolai nevelés-oktatás szakképesítés megszerzésére felkészítő szakaszában az elméleti tanítási órák húsz százalékát,
c)-d) *
e) alapfokú művészeti iskolában a tanítási órák egyharmadát,
f) egy adott tantárgyból a tanítási órák harminc százalékát meghaladja,
és emiatt a tanuló teljesítménye tanítási év közben nem volt érdemjeggyel értékelhető, a tanítási év végén nem minősíthető, kivéve, ha a nevelőtestület engedélyezi, hogy osztályozóvizsgát tegyen."
19-es, tévedsz.
Olvasd el még egyszer, szövegértés:
"és emiatt a tanuló teljesítménye tanítási év közben nem volt érdemjeggyel értékelhető,"
2 dolog van benne: 250 óránál többet hiányzik a gyerek is nincs elég jegye.
Egyébként az Ombudsmant is felhívtam, és ő is ezt mondta. És amikor az iskolaigazgatónak mondtam, akkor hirtelen neki is eszébe jutott a dolog. Szóval tudják ők, csak most próbálják a szülőket megfélelmíteni. Adjon jegyet év közben!!! Ez a szabály alapvetően azért készült, ha a gyerek mondjuk hosszabban beteg, és nem is tud tanulni, de most tanulnak otthon.
Lehet online dolgozatot íratni, vagy felhívni a gyereket videóchaten, vagy házi dolgozatot íratni, ezer lehetőség van, csak a tanárnak akarni kéne.
Amúgy mit is jelent az, hogy osztályozóvizsga? Ez sincs leírva konkrétan a jogszabályban. Ha pl. van egy félévben 3 témazáró, és a gyerek bemegy, és azokat megírja, az is osztályozóvizsgának minősül, nem kell érettségi bizottság előtt egy nap számot adni 13 tantárgyból az egész éves anyagból.
A gyerekeim ebben az évben elég sokat hiányoztak már, és félévkor annyi volt, hogy az egyiket behívták és megírt 4 darab témazárót, ami elmaradt év közben. Azért felsőben ennyit egy héten is simán írnak, szóval nem teljesíthetetlen. A többi tanár meg simán hazaküldte a dogákat, vagy felhívta telefonon a gyereket, és kikérdezte az anyagot.
Szóval ezt simán meg lehetne oldani, ha az iskola rugalmas és segítőkész.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!