Jogsértő a hibrid oktatás az iskolában?
A szülőnek lehetősége van arra hogy ne engedje a gyerekét iskolába, de ennek következményei vannak. Az oktatás helye az iskola és annak meg van a maga módja ha a szülő nem az iskolában szeretné a gyermeke oktatását - ekkor kérvényezni kell az egyéni tanrend megállapítását.
Olyan, hogy hibrid oktatás hivatalosan nem létezik. Nincs rajta mit megtiltani. Egyes iskolák adhatnak arra lehetőséget hogy a tanteremben, ha az adott tanár is beleegyezik vagy megoldja, akkor online formában az is részt vehessen az órán aki otthon van. Gondolom ezt érted hibrid oktatás alatt, hogy az óra megy és van diák aki bent ül a teremben és van aki meg a gép előtt. De ez nem megoldható minden osztályban, minden tanórán, minden iskolában. Egyedi esetekre eddig is volt példa és ezután is lehetséges.
Amit hivatalosan hibrid oktatásként szerettek volna egyes pedagógus szervezetek vagy tanárok, az nem azt jelentette volna, hoyg a diákok között van aki bejár és van aki online tanul. Az magát a teljes oktatást tette volna vegyessé, mint ahogy az egyetemeken volt tavaly szeptemberben. Hogy a nagy előadótermekben nem kell bent ülni az előadásokon a diákoknak, azok online formában követhetőek, míg a gyakorlati képzéseken, kisebb csoportos oktatásokon meg bent kell lenni. Ennek a hibrid egyetemi oktatásnak sok buktatója volt, pl. az, hogy online ment az előadás 11:40-ig, ezt otthon kellett volna néznie a hallgatónak, majd 12:00-tól meg már bent kellett volna ülnie a gyakorlati óráján, miközben az utazásához szükség lett volna másfél órára. Ebből az lett hogy a diákok ugyanúgy bent voltak az egyetemen, csak nem bent ültek az előadáson, hanem kint a lépcsőn és a térdükön egyensúlyozták a laptopjukat, jegyzetelni viszont nem tudtak.
Egy középiskolában vagy általános iskolában ez még nehezebben kivitelezhető, de megoldható lenne ha szükséges lenne.
Mivel azonban csak az alsó tagozatosoknak kell most bemenni, náluk meg ez kivitelezhetetlen, így értelmetlen lett volna bárkinek engedélyezni.
Amire te gondolsz az nem hibrid oktatás, hanem egy szabad választása lenne a szülőknek hogy menjen-e a gyere iskolába vagy sem, miközben elvárnák a tanároktól, hogy egyszerre kétféle módon oldják meg az oktatást minden tárgyból. Vagyis legyen a táblánál is, járkáljon a diákok között is, csináljanak érdekes feladatokat is, gyakorlati dolgokat is - DE egyben legyen ott az online felületen is és mindent azon keresztül is érthetően, érdekesen, követhetően adjon át, bevonva azokat a diákokat is akik a gép előtt ülnek.
Nem tudom hogy szólt az indoklás és mi volt annak az iskolának vagy bárkinek is a kérése a tantestület felé, de ezt nem lehet elvárni a pedagógusoktól. Az engedélyezés azt jelentette volna, hogy ennek megoldása a tanároknak kötelezettség lenne. Most van arra lehetőség ahogy az elején írtam, hogy a diák otthon maradjon és az adott tanárokkal egyezkedjenek arról, hogy milyen formában tudják segíteni a diák otthoni tanulását.
De kötelezettséggé tenni nem lehet.
Kérdező, ez nincs megtiltva senkinek. Meg kell beszélni a tanárral és ha akarja akkor megoldja.
A tankerület nem engedélyezhet olyat ami hivatalosan nem létezik, az nem hibrid oktatás amire gondolsz - leírtam, nem ismétlem.
Egyszerűen nem lehet ezt minden tanárra kötelezővé tenni. Ráadásul hogy a fenébe lenne megtartva egy technika óra vagy egy testnevelés az udvaron? Otthon reszelgesse a gyerek a fadarabját egyedül a tesitanár meg fusson kamerával a diákjai mellett?
Elmondom neked, hogy miért kivitelezhetetlen ökörség amit szeretnél. Tegyük fel, hogy engedélyezi az iskola amit szeretnél. Ugyebár itt nincs kivételezés, tehát az összes érintett osztályban engedélyezni kell a dolgot, ami évfolyamonként két osztállyal számolva azt jelenti, hogy egyidejűleg 8 osztályban van oktatás (ugye csak az alsósok érintettek). Ez 8 közvetítést jelent egyszerre, amit rengeteg iskola hálózata nem bírna el, miközben még nem is beszéltünk a diákoktól érkező adatfolyamról. De tegyük fel, hogy ez a probléma nem létezik, adott a sávszélesség, és az ezt kezelni képes hardver.
Itt jön a következő kérdés. Mégis mivel közvetítsen a tanár? Mióta KLIK van, egy csomag papírért is úgy kell könyörögni, nem hogy webkameráért, mikrofonért, és kellően erős számítógépekért... De tegyük fel, hogy jön egy tündér, aki varázslattal ezt is megoldja.
A következő gond: Hogyan látja az otthon ülő diák a táblát? Oké, ott a kamera, de az vagy nem fogja belátni a teljes táblát, vagy olyan távol lesz, hogy azt el nem olvassa senki.
Ott vannak még olyan apróságok, minthogy minden tanár más platformra esküszik, minden óra elején totojázni kell, hogy ki nem hall kicsodát, stb.
Pedig szerintem lehet benne valami, amit írsz. Nekünk azt mondta az ofő, hogy mivel az osztály fele otthon marad, ő továbbra is a Teamsban tartja az órákat, hogy az otthon lévők is tudják követni (nyilván a tesit nem, de most ebbe ne kössünk bele.) Aztán azt mondta, hogy megtiltották. Hogy ki és miért, azt nem is kérdeztem, de annyit hallottam, hogy az a rendelet jött ki, hogy aki akarja otthon foghatja a gyerekét, de a tanárok nem kötelezhetőek, hogy kétfelé dolgozzanak. Lehet, hogy csak ezt olvasta az igazgató, vagy akár maga a tanár is, és úgy döntött, hogy nem. Ez nyilván nem kötelező, de amelyik tanár rugalmasabb, az megtehette volna, szóval kár.
Hogy ki mire kötelezhető, arról csak annyit, hogy pandémiás helyzetben az iskolának gondoskodnia kell róla, hogy az otthon maradtak is be tudjanak kapcsolódni az oktatásba. Hogy milyen módon, ez nincs leírva, sajnos. Akár az, hogy beírja a Krétába az anyagot, az is lehet. De sajnos nem több.
#7 Ilyen az amikor olyan beszél bele a dolgokba akinek fogalma sincsen róla.
Nem lehet keverni a gyerekeket. Ahogyan nem is marad otthon a gyerekek fele. Az én iskolámban pl. osztályonként 1-2-3 gyerek az akit otthon tartanak a szüleik, a többiek mennek hétfőn.
#8 figyelek. Miért is nem lehet a gyerekeket keverni? Azért mert nálatok mucsaröcsögén benyalja az iskolázatlan lakosság, hogy minden rendben, akkor ez a trend igaz az országra? (Saját felmérés alapján 4-5 iskola tuti érintett abban, hogy csak a tanulók kb fele ment ma).
Nem kéne ennyire nyomni a kormánypropagandát. És ismételten kérdem, hol van az a cc 20 milliárd forintnyi "fejlesztés" eredménye?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!