Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Aki nem fizet gyerektartást,...

Aki nem fizet gyerektartást, meddig lehet húzni?

Figyelt kérdés

Szó van róla, hogy szigorítanának, erről jutott eszembe a téma.


Ha nincs semmi a nemfizető szülő nevén, megéri így élni, élete végéig? Vagy eljön a 18. életéve a gyereknek és ekkor a nemfizető szülő már nem is kötelezhető az elmulasztott gyerektartásra? Akkor már hirtelen mindent bejelent? Mi van akkor, ha pl. a nemfizető szülő örökséghez jut a szülei lévén egy házra, akkor már van bevétele. Vagy a gyerek majd örököl vmikor, ha lesz mit?



2021. márc. 28. 23:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Gyerektartas elmulasztasa buncselekmeny ... bortont lehet kapni erte!!!
2021. márc. 28. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Birosag megelolegezi a karosultnak a vitatott osszeget ... a nem fizeto szulot leultetik es a benti keresetebol letiltjak a megfelelo osszeget.


Ha szabadul az illeto es ujra nem fizet, akkor az elozo eljaras ismetelten megtortenik.

2021. márc. 28. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom hol él az első kettő. A gyakorlatban évekig lehet nem fizetni. Én még sosem hallottam olyat, hogy valaki börtönbe került így, de olyat rengeteget, hogy hiába perel a másik szülő, mert egy Ft-ot sem kapott, vagy akkor 1-2 hónapot igen és utána újra nem. Ha a nem fizető szülő külföldre megy dolgozni, alkalmi munkákból él, vagy vállalkozó, akkor megint kacifántosabb lesz a sztori. Ha az egyik fél arra teszi fel az életét, hogy a lehetséges minimumot fizesse, akkor tud annyit ügyeskedni, hogy a másik inkább elengedni azt a havi 20-25 ezret, hogy ne kelljen folyamatosan perelnie/bíróságra járnia. Ezt azért is szokták, mert ilyenkor a nem fizető fél jó eséllyel eltűnik, nem látogatja a gyereket, nem szól bele semmibe és akkor inkább ezt választják.


A gyerek nem perelhet 18 évesen visszamenőleg 10 évnyi gyerektartást, ha erre gondolsz.

2021. márc. 29. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Btk. 212. §
2021. márc. 29. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő
2021. márc. 29. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Persze a jog soha nem fekete es feher ... de van lehetoseg benne!
2021. márc. 29. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

#3

Én mind2 féléről hallottam...

2021. márc. 29. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Fsms ***** válasza:
Ha volt mögötte jogerős bírósági döntés , végrehajthatóvá válik. Azaz letiltják a fizetésedet, árverezik az ingatlanodat etc... persze ha van valami a neveden.
2021. márc. 29. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem vagyok érintett a témában, csak nehezen tudom elhinni, hogy nincs megoldás. Pedig nagyon nincs, ha nincs az illető nevén semmi, csak vmi fizetés.
2021. ápr. 14. 18:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!